Konzultační hodiny: úterý 14.00 - 16. 00 hod.

22. 12. 2017 Vánoce, Vánoce přicházejí

Dnes prvňáčci přišli do školy s velikým nadšením. Hned ráno se nám pod stromečkem objevilo plno dárečků a přáníček. Předtím však na žáky čekalo VELKÉ VÁNOČNÍ PUTOVÁNÍ. Nejdříve museli najít 7 vánočních ozdob na svůj stromeček. Každá ozdoba pod sebou skrývala vánoční úkol, který museli žáci splnit. Četlo se, psalo se, počítalo se a dokonce se i luštilo a hádalo. Na poslední hodinu se však naši prvňáčci těšili nejvíce. Předávaly se totiž dárečky, které děti samy přichystaly pro své kamarády. Ochutnali jsme také výborné cukroví, které děti s sebou dnes přinesly. Moc děkujeme za dárečky, cukroví a těšíme se na děti zase v příštím roce.

Přejeme vám všem klidné, pohodové svátky a šťastný nový rok 2018!

14. 12. Evelínko, Santa není Ježíšek

Ve čtvrtek 14. 12. jsme s prvňáky navštívili tématické představení Evelínko, Santa není Ježíšek. Program byl zaměřen na oslavu vánočních svátků v různých zemích. Žáci se dozvěděli o některých tradicích a zvycích, které se dodržují například ve Francii, USA, Islandu a samozřejmě také u nás. Evelínka, spolu se svou kamarádkou, nás také naučily některé koledy a pozdravy z různých zemí. Celý program se dětem moc líbil a těšíme se, jestli nás Evelínka spolu se svou kamarádkou zase navštíví. 

9. 12. Vánoční dílna

V sobotu dopoledne jste mohli navštívit v naší škole vánoční dílnu. Rodiče si mohli společně s dětmi vytvořit předvánoční dekorace, přáníčka, ozdoby na stromeček nebo si zahrát vánoční hru. Celé dopoledne proběhlo v příjemné a pohodové atmosféře. Věříme, že jste si odnesli s sebou pěknou vánoční vzpomínku a užili jste si připravený program. 

5. 12. Mikuláš, čert a anděl v naší třídě

Dnešní den jsme prožili trošku netradičně. Navštívil nás totiž Mikuláš s čertem i andělem. Ráno jsme si společně přečetli legendu o sv. Mikuláši, několik básniček a prošli jsme kvízem spojeným s tímto tématem. V hodině hudební výchovy za námi anděl, čert i Mikuláš zavítali a přinesli s sebou i svou "KNIHU HŘÍCHŮ". Dětem pověděli, za co je chválí, ale také naopak, co je potřeba zlepšit a dopilovat. Všichni slavnostně slíbili, že se budou snažit vše zlepšit a dodržovat pravidla. Na závěr jsme celé mikulášské výpravě přednesli básničku "Čerte, čertíku" a s radostí jsme přijali bohatou nadílku. Pak už nezbylo nic jiného, než se s Mikulášem, čertem i andělem rozloučit a těšit se na příští rok. 

PS: Čert si s sebou nikoho neodnesl! :-)

p. učitelky - Lýdie Hrůzová, Romana Fussová 

 

28. - 29. 11. 2017 Spaní ve škole

Ze včerejšího na dnešní den jsme spolu s prvňáčky nocovali ve škole. Nebyli jsme na to ale sami. Měli jsme návštěvu a dokonce s námi nocovali i naši páťáci. Hned po příchodu do školy nás v 18:00 čekalo povídání o IZS (integrovaném záchranném systému), které bylo pro děti velice zajímavé. Mohly si prohlédnout vybavení záchranářů, zhlédly videa reálných situací a dozvěděly se mnoho užitečných informací. Následovala bohatá večeře, kterou pro naše prvňáčky připravili šikovní páťáci. Velice se jim povedla a všichni prvňáci si pochutnali. Po krátkém odpočinku jsme se pustili do soutěží, které se týkaly lidského těla. Žáci páté třídy si připravili stanoviště, kde si děti vyzkoušely své smysly, popis různých částí těla, a také hledaly odpovědi na hádanky. Pak už jsme se pustili do "boje" se spacáky a děti se uložily k spánku. Na závěr následovalo čtení knihy Mach a Šebestová na cestách a přání hezkého vyspání v naší škole. Ráno jsme si pochutnali na snídani, kterou připravily maminky a babičky našich žáků. 

Moc děkujeme za vydařené nocování a věříme, že se i dětem spaní ve škole moc líbilo. 

 

27. 11. 2017 -  DEN ZVÍŘAT

V pondělí 27. 11. se naše škola proměnila ve velkou ZOO. S dětmi do školy přišli jejich domácí mazlíčci. Třídy byly plné kočiček, pejsků, morčat, křečků, želv a také agam, o kterých tento celý den byl. První hodinu žáci navštívili všechny třídy a mohli tedy zhlédnout zvířátka i od jiných kamarádů a spolužáků. Další hodiny jsme soutěžili, hráli si a dozvídali se nové informace. Kreslili jsme si svého mazlíčka, povídali jsme si o tom, kde ho doma máme, co jí a co má rád. Třetí hodinu jsme byli na velice zajímavém povídaní o nočních dravcích. Viděli jsme některé druhy sov a dozvěděli jsme se o nich spoustu nových informací.

 Celé dopoledne se nám moc líbilo a děti si odnesly spoustu nových informací o svých i jiných mazlíčcích. 

 

 14.11.2017  Evelínko, recyklace o kole fakt není

Dnes dopoledne měli žáci první třídy možnost zhlédnout představení Divadla Pod čepicí s názvem Evelínko, recyklace o kole fakt není. Toto velmi dobře propracované představení bylo zaměřeno na ekologii a třídění odpadu. Evelínka je slepička, která si občas v životě neví rady, a vlastně ji to ani moc netrápí. Její kamarádka ji však velmi ráda pomohla i při úklidu jejich kurníku. Žáci tak měli možnost dozvědět se pravidla třídění a různé zajímavosti v této oblasti. Interaktivní program si získal velkou oblibu všech zúčastněných diváků. Společně se těšíme na další představení o Evelínce. 

L. H.

Foto zde:

https://photos.app.goo.gl/1eCKkYLTC1qPIFAU2

 

31. 10. 2017 Halloweenský den plný strašidel a her

Dnes jsme se vypravili do školy bez aktovek a učebnic. Ve škole tentokrát nebyly děti, ale všelijaká strašidla - čarodějnice, upíři, kostlivci a duchové. Čekal nás den plný her, úkolů a zábavy. Vyprávěli jsme si společně příběh o Halloweenu, který nám prozradil tradiční aktivity, které se právě v tento den "vyvádějí". Poté jsme se vydali do MŠ, abychom dětem zazpívali písničky a zarecitovali básničky, které jsme si pro ně na tento den připravili. Po návratu z MŠ se děti pustily do HALLOWEENSKÉ KNIHY ZÁHAD, kde je čekala spousta úkolů a her. Za každý splněný úkol si děti vysloužily strašidelné razítko a na závěr dostaly sladkou odměnu. Po obědě jsme společně s dětmi připravili drobné občerstvení na odpoledne. Halloweenský průvod jsme zahájili krátkým představením pro rodiče a vydali jsme se po okolí. Následně si rodiče a jejich děti mohli upéct špekáčky a ochutnat, co jsme pro ně všichni připravili. 

Moc děkujeme rodičům i dětem za účast! :-)

 

16. 10. 2017 - Zdravá pětka

Dnes za dětmi přišla lektorka "Zdravé pětky" paní Jitka, aby si s nimi povídala o zdravé výživě a správném životním stylu. Nejprve žákům představila dva kamarády z plakátku - Evičku Šťastnou a Péťu Vosolila. Evička byla Péťova velká kamarádka, avšak v některých věcech si děti moc nerozuměly. Hlavně v tom, jak se správně stravovat, aby byl člověk plný energie. Evička ale nakonec Péťu naučila, jak být veselý a zdravý. A to zjistily i naše děti. Povídaly si s paní lektorkou o tom, kolik jídel denně sní, co je správné pít, proč si myjí ruce, a také o zdravém pohybu. Vybaveni zelenými a červenými zástěrkami žáci třídili potraviny na zdravé a nezdravé. Na závěr si vyrobili špízy z čerstvé zeleniny, které si mohli sníst. Všichni prvňáčci byli moc šikovní a určitě si odnesli mnoho nových informací.

 

 2.10.2017 Mobilní planetárium Se zvířátky do vesmíru

V pondělí 2.10. navštívilo naši školu mobilní planetárium, aby i našim dětem ukázalo, jak vypadá noční  hvězdná obloha.  I když kupole byla umístila v družině, uvnitř jsme si připadali, jak v noci na louce a sledovali vše, co na nebi lze vidět. Musím říct, že naše děti byly opravdu šikovné, znaly názvy různých planet a svými znalostmi udivovaly i lektora, který nám o vesmíru povídal. A nebyl sám, kdo dětem vyprávěl, jak to vypadá ve vesmíru. Spolu s ním to byla i zvířátka, která ve filmové pohádce letěla do vesmíru. Dětem  se "výlet" moc líbil a už se těší na další akci.

 

27.9.2017  Divadelní představení Evelínko, neutrácej

 Ve středu 27.9. pozvala naše prvňáčky MŠ na pohádku Evelínko, neutrácej. Jak už napovídá název pohádky, děti se seznamovaly s různými způsoby placení zboží dříve a nyní, dozvěděly se o výměnném obchodu, měnily si různé předměty, až došlo i na peníze. Celé představení bylo moc pěkně připraveno, tak aby se děti zasmály, ale i poučily, vyzkoušely si platit platební kartou, vybíraly peníze z bankomatu, dozvěděly se informace o půjčkách, ale i o jejich splácení. Myslím, že si děti odnesly mnoho nových poznatků, ale zároveň si představení opravdu užily. Další příběhy Evelínky nás v MŠ čekají v listopadu a budou o recyklování. Už se těšíme. 

 

13. 9. 2017 Návštěva Českého rozhlasu v Plzni

Ve středu jsme spolu s žáky 2. třídy navštívili Český rozhlas v Plzni. Zhlédli jsme představení s názvem V šapitó, maringotce a pod všemi slunci světa. Celý hudebně-zábavný pořad byl doprovázen Plzeňskou filharmonií a žáci tak měli příležitost seznámit se s některými netradičními hudebními nástroji. Vyprávění starého klauna o jeho životě v cirkusu žáky moc bavilo a aktivně se do něj zapojili. 

Romana Fussová

 

Milé děti, 

 

   vítáme vás v první třídě naší školy. Už se těšíme, jak si společně zahrajeme, zazpíváme, zacvičíme, naučíme se počítat, číst a psát nejen česky ale i  anglicky, prostě si ten školní rok užijeme

 

     paní učitelky  Romana Fussová  a Hana Paušová

 

 

  DSC00119.JPG                           DSC00130.JPG                                  DSCN4878.JPG                 DSCN4880.JPG