Napsali o nás

Valerie Marešová 

Rozhodla jsem se napsat pár slov jako recenzi na základní školu Easystart.

Když jsem se rozhodovala, jestli dám děti do této školy, hledala jsem na internetu nějaké zmínky či postřehy rodičů dětí, které již tuto školu navštěvují. Nebylo jich mnoho, tak přidávám ten svůj.

Když jsem náhodou narazila na stránky této školy zaujala mne především rozšířená výuka angličtiny, ale k definitivnímu rozhodnutí dát děti do této školy mne přesvědčilo setkání s paní ředitelkou a několika dalšími učitelkami. Jejich velice milé a vstřícné chování, to jak je na nich přímo vidět, jak je práce s dětmi baví, jak se snaží ozvláštnit vyučování a co nejvíce děti zaujmout.

Výborný pro děti, které uvažují o této škole je také prázdninový kurz angličtiny, kde se mohou setkat s učiteli i prostředím. Moje děti ho absolvovaly a byly přímo nadšené. To už jsem si byla jistá, že se jim zde bude líbit.

Částka 3500,-Kč (v mém případě u dvojčat 7000,-Kč) měsíčně sice může někoho odradit a někdo si to prostě dovolit nemůže, ale pokud to situace dovoluje jsou to podle mého názoru jedny z nejlépe investovaných peněz. Je třeba vzít také v úvahu kolik dalších pomůcek je třeba připravit pro školáka v běžné škole. Podle své kamarádky vím, že v září běhala s dvěma A4 po papírnictvích a sháněla věci do školy. Tyto povinnosti zde zcela odpadají. Děti nemusí nic nosit z domova, kromě běžně vybaveného penálu. Vše mají ve škole, nic netahají, odpadá stres, že něco nemají apod. Velice se mi také líbí to, že děti si učebnice a sešity, které nepotřebují doma na přípravu do školy nechávají v poličkách ve škole. Moje děti jsou spíše drobnější postavy a těžké aktovky by pro ně zcela jistě nebyly vhodné. Nedávno jsem potěžkala aktovku dcery kamarádky a úplně jsem se zhrozila.

Musím říct, že když děti vedu do školy a vyzvedávám je jsem úplně dojatá z toho v jak krásném, čistém a novém prostředí se mohou učit a vidím na nich, jak se do školy hrozně těší, jak vyprávějí co ten den bylo ve škole a co budou dělat příště. To vypovídá o mnohém.

Družina fungující do 17 hodin, kdy nemusíte již ráno hlásit v kolik hodin pro dítě přijdete a přizpůsobit se tak svému pracovnímu programu je přímo sen každého zaměstnaného rodiče. Péče o děti v družině je také skvělá, paní vychovatelky moc příjemné. Děti si přejdou rovnou na kroužky a zpět bez nutnosti asistence rodičů.

Vyučování začínající v 8.30 s možností příchodu již od 7 do družiny mne zase zbavilo ranního stresu.

Co se týče angličtiny jsme opravdu na začátku a doufám, že později budu moci přidat i další zkušenosti, ale zatím jedna za všechny. Když se dětí ptám, jaká se učili slovíčka a podobně tak toho moc neřeknou, ale když se jich v zahraničí na něco zeptají až překvapivě velice dobře chápou o co jde a nejsou tolik zaskočení s toho, že někdo mluví anglicky. Dokážou si sami objednat pití, zmrzlinu a podobně. Nezaskočí je dotaz "small or big?", používají číslovky, znají barvy, zvířata apod. Vliv hodin s rodilou mluvčí na jejich správnou výslovnost asi není třeba nikomu vysvětlovat. Někdy mám pocit, že se budu já brzy učit od nich.

Mám radost i z toho, že děti se v případě hezkého počasí mohou zdržovat na zahradě školy. Možnost v pohodě zaparkovat zase ocení rodiče, kteří ráno spěchají do práce.

Ano, děti by si zvykly i v běžné škole, ale tohle je opravdu o něčem jiném, samozřejmě na to má vliv i malý počet žáků ve škole a třídě. Opravdu se tam nestane, že by prvňáček bloudil chodbami a hledal svoji třídu, WC, jídelnu apod.

Ráda bych napsala i nějaké negativa, aby to nevypadalo jako reklamní tiskovina, ale bohužel nebo spíš bohudík jsem nic nenašla.

Toto je čistě můj osobní názor jako maminky spokojených dvojčátek prvňáčků a doufám, že někomu pomůže v rozhodování zda ano či ne do této školy.

Tatínek dvou našich prvňáčků:

Ahoj rodiče budoucích prvňáčků. Pokud ješte vybíráte, do jaké školy bude vaše dítě chodit, mohli byste se jít podívat do ZŠ Easy Start nebo se informovat u ředitelky školy, třeba Vás to zaujme. Moje děti tam chodi a jsme spokojeni (my rodice i deti :-) No a můj vlastní pohled? Je to škola soukromá a tedy placená (3500Kč měsíčně). V ceně školného jsou učebnice (použivají ty z nakl. Fraus), sešity, materiál na výtvarku, ranní i odpolední družina (ráno od 7, odpoledne do 17). Dětem jsme kupovali jen vybavení penálu (tužky, pastelky, nůžky, lepidlo). Škola zajišťuje dětem pití celý den. Škola nabízí odpoledni kroužky, které se platí zvlášť. Když vyzvednu děti ve čtyři z družiny, dostanu vynadáno, proč jsem pro ně přisel tak brzy. Několikrát mne ráno popoháněli, že už chtějí jít do školy, ať nezdržuju :-)

Mgr. Jana Žáčková:

Syn byl ve školce Drobeček a nyní i ve škole Easy Start od začátku velmi spokojený. Založením je spíše introvert a státní škola s vysokým počtem dětí ve třídě by mu nevyhovovala. Individuální přístup se osvědčil už při nástupu do 1.třídy, protože syn v 5 letech plynule četl a v Easy Startu mohl hned od září na svoje znalosti navázat a dál je rozvíjet. Rovněž s výukou angličtiny jsme velice spokojeni, je vidět, že syn je na používání jazyka zvyklý (setkává se s ním i v jiných předmětech), přechod mezi češtinou a angličtinou mu nedělá potíže, sám zkouší dávat dohromady věty, dokáže přečíst i neznámá slova se správnou výslovností (i tomu se totiž ve škole učí) a hlavně má angličtinu rád a těší se na ni. Líbí se mu i zájmový kroužek, který v rámci školy navštěvuje a kde společně s paní učitelkou provádějí nejrůznější pokusy, měření, pracují s mikroskopem, luští hlavolamy atd. Domácí příprava je u nás minimální (což nám coby zaměstnaným rodičům maximálně vyhovuje), přitom ale v žádném případě nemáme pocit, že by se syn naučil málo - spíše naopak. Rozhodující však pro nás je, že se do školy těší, je tam šťastný a spokojený. Proto věřím, že dar, který mu soukromou školou dáváme, nepřijde nazmar.

Ing. Věra Bielková Ph.D.:

Náš velký dík paní učitelce Mgr. Kateřině Paušové. V loňském roce naše pětiletá dcera Klárka navštěvovala týdenní celodenní prázdninový kurz anglického jazyka „Brown Bear, brown bear, what do you see?“ pod vedením paní učitelky Mgr. Kateřiny Paušové. Tento kurz mi pro Klárku doporučil kolega z práce pan Miroslav Štrejchýř, který na základě výborných zkušeností z předchozích let na letní kurz k paní učitelce přihlašoval již třetím rokem svoji dceru. Paní učitelky Paušové si vážím, protože je vysoce kvalifikovaná, pracovitá a svědomitá a naprosto úžasná při práci s dětmi. Klárka se každý den na kurz moc těšila, protože paní učitelka pro děti vždy připravila hodiny plné nových zážitků a příjemné atmosféry. Děti se prostřednictvím her, písniček a obrázků naučily svoje první anglická slova a hlavně, díky paní učitelce bylo jejich první setkání s angličtinou velmi pozitivní a vzbudilo v nich chuť poznávat tento jazyk dále. I nyní si doma stále s Klárkou při opakování získaných poznatků užíváme spoustu zábavy s pěknými výukovými materiály, které si od paní učitelky Klárka přinesla po absolvování kurzu. Dle našich nejlepších zkušeností mohu paní učitelku Kateřinu Paušovou vřele doporučit.

Mgr. Karolína Vodičková:

S výukou Aj jsem ve škole velmi spokojena. Slečna učitelka Katka je moc milá a s dětmi to umí. Syn se na Aj vždy velmi těší.