Kniha z dílny Erica Carla, která díky své jednoduchosti, repetici, zvučnosti a nepředvídatelnosti příběhu baví děti na celém světě. Děti každý den společně „přečtou“ další a další stránky z knihy a společně tak objeví svět popletených zvířátek. Kniha je připravena tak, že i děti od 4 let mají pocit, že čtou díky opakování a rytmizaci. Během kurzu se děti naučí/zopakují 12 barev, názvy 10 zvířátek, číslovky, některé části těla zvířat, slovesa, fráze „What do you see/hear“ a odpověď „I see/hear a …“, správně zařazování artickles a adjectives před nouns. Děti tak postupně objeví kreslený příběh Erica Carla, díky němuž se budou kromě angličtiny věnovat také některým matematickým cvičením, rozlišování písmen, rozvoji sociálních a vyjadřovacích dovedností a práci s netradičními výtvarnými materiály. Po skončení kurzu si děti, kromě spousty zážitků, odnesou také celobarevné laminované flashkarty, obrázky na zeď k opakování příběhu, pracovní listy k procvičování klíčového jazyka doma a vlastní vyrobenou knížečku s příběhem Erica Carla.

Polar Bear, Polar Bear, What Do You Hear?

Volné pokračování knihy Brown Bear (Eric Carl), ve které se děti seznámí s dalšími 10 zvířátky a to pomocí zvukově hudebních her a úkolů. Cíleně se věnujeme rozvoji sluchu, sluchové analýze a syntéze, fonetické a fonémické stránce jazyka – jedná se o velice důležitou (v prvních letech výuky v podstatě stěžejní) oblast jazyka.

Téma: Brown Bear, Brown Bear, What Do You See? - Polar Bear Polar Baer, What Do You Hear?


Cílová AJ:

 • Barvy
 • Zvířátka
 • Čísla
 • Části těla zvířat
 • What do you see?
 • I see a…
 • I hear…

Procvičování:

 • Velká/malá písmena
 • Předmatematické a primárně matematické úlohy
 • Logické úkoly a hádanky v AJ
 • Rozpoznání čísel, tvarů
 • Počet slabik ve slově
 • Čtení pomocí repetice
 • Hudební gramotnost
 • Kooperace a sociální zdatnost
 • Fonémický sluch
 • Sluchová analýza a syntéze v AJ

Materiály v ceně kurzu:

 • Veškeré pracovní listy pro výuku během týdne
 • Několik úkolů na doma po skončení kurzu – vlastní pracovní sešit
 • Knížečka Brown Bear, Brown Bear, What Do You See? (dětmi v průběhu týdne vyrobená)
 • Výtvarné materiály (papíry, lepidlo, chlupaté drátky, očička, krepáky atd.)
 • Flashkarty k procvičování cílové skupiny slovíček (celobarevné, laminované karty)
 • Nástěnné karty k procvičování pohádky
 • A určitě ještě něco dalšího :)