Zde se dozvíte, co a jak.

22.3.2020

Protože jsme malá škola, naši rodiče jsou o všem změnám, novinkách, nápadech informováni prostřednictvím třídních učitelů, učitelů angličtiny i ředitelky školy přímo - to znamená, dostávají všechny informace přímo na své email. adresy. Mají možnost se na cokoliv zeptat, vše konzultovat, posílat učivo ke kontrole, fotky s pracemi dětí ….. Snažíme se vymýšlet, jak se co nejlépe  "poprat" se současnou situací. V současné době řešíme opravdu intenzivně výuku anglického jazyka pro všechny třídy přes skype a pomocí google classroom. Zároveň se snažíme zabezpečit dětem přes skype i přípravu na přijímací zkoušky z českého jazyka pro naše páťáky. Doufám, že se nám vše povede doladit a čas, kdy nemohou být děti ve škole, náležitě využijeme.

20.3.2020

Milí rodiče,

už více než týden jsou školy zavřeny a vaše děti se musí učit doma. Ačkoliv to na začátku vypadalo, že se děti těší, že do školy nebudou muset, myslím, že nyní se již situace obrátila. Učíme se i my. Vymýšlíme pro vaše děti úkoly, aktivity, které se dají zvládnout doma tak, aby se děti nenudily, vymýšlíme zpestření a způsob, jak s dětmi komunikovat. Jsem moc ráda, že mám ve své škole tak šikovné a tvořivé paní učitelky. Je ale pravda, že někdy se nedá zavděčit všem. Každý si pomoc školy představuje jinak – někdo chce úkoly denně, někdo na dva dny, někdo chce hned zpětnou vazbu, někdo chce opravovat a někdo nechce opravovat, někdo si přeje úkoly večer, další ráno, někdo na víkend, někdo by nejraději, kdyby byla výuka  on-line a ještě k tomu podle rozvrhu. Snažíme se, ale opravdu se nemůžeme zavděčit všem. Co se týče úkolů, myslím, že systém už jsme si všichni našli. Co se týče výuky všech předmětů po skypu, tak k tomu se opravdu nechystáme. Právě kvůli silnému tlaku jedné skupinky, jsem nechala paní učitelky zjistit zájem o výuku po skypu a zjistila jsem, že 99% rodičů nemá o výuku jako takovou /kromě angličtiny/ zájem. Mladší děti mají hlavně zájem se s  paní učitelkou vidět, zamávat jí, popovídat si, příp. si popovídat mezi sebou navzájem. Je to skvělé, že mají p. učitelky tak rády. Proto se p. učitelky 1-3. třídy domluvily na společných setkáváních po skypu. Už s tím i začaly a říkaly, že je to moc fajn se s dětmi vidět i slyšet. Starší děti už mají „jiné znalosti“ a jiné způsoby komunikace – u nich moc nehrozí, že by se s kamarády nedomluvily po sociálních sítí. Samozřejmě, že i ony mají možnost své paní učitelky oslovit prostřednictvím mailů a konzultovat s nimi své úkoly, nebo si jen popovídat. Vím, že paní učitelky jsou flexibilní, jsou věci, které jsou schopny změnit za pochodu, ale určitě ne všechny mají stejné podmínky k práci. Paní učitelka Lávičková a Polívková jsou na OČR se svými dětmi – i přesto se vám snaží vycházet vstříc a posílají vám úkoly, dokonce je i opravují, za což jsem jim velmi vděčná. Výuka angličtiny je přece jenom náročnější. Chápu, že děti těžko zvládnou učivo pouze z učebnice, potřebují zpětnou vazbu, komunikaci. Proto jsme se pokusili vám nabídnou jako alternativu „lekce angličtiny po skypu“ (je to samozřejmě nepovinné). Všichni jste informace dostali, zároveň ale s tím, že ani Káťa nemůže sedět u počítače celé dny. Má dvě malé děti a je na mateřské dovolené, ale myslím, že je to výborný nápad. Dnes jste si to mohli všichni vyzkoušet. S Káťou jsem o tom před chvílí mluvila a říkala, že to byla i pro ni velice zajímavá zkušenost a moc se jí komunikace s dětmi líbila. Ještě se budou muset „vychytat mouchy“, ale jinak je to fajn nápad. Ohledně výuky angličtiny po skypu, vám bude ona sama posílat veškeré informace, rozvrhy a možnosti přihlášení, takže je to jen v její režii, takže se jejich instrukcí, prosím, držte a hlavně je pozorně čtěte.

Sama říkala, že po skončení „lekce“ si děti potom mohly popovídat samy mezi sebou a že to většinou využívaly. Doufám, že se nám skype příští týden hezky rozjede….

Co se týče podpory ze strany různých firem, organizací, tak nabídky, které jsou zajímavé, přeposílám paní učitelkám a ty je posílají vám. Jedná se hlavně o zpřístupnění určitých výukových programů a učebnic. Určitě bych na vašem místě využila interaktivní učebnice od nakl. Fraus, které využíváme denně a výukové programy od Didakty /ty využíváme jak na počítačích, tak na tabletech/ a jsou velmi pěkné a drahé – nyní jsou pro vás po dobu zavření školy zadarmo. Jsou pro všechny ročníky. Pokud vám nepůjdou spustit, ozvěte se mi, navedu vás.

Jinak vzhledem k prohlášení vlády se rozšířil počet rodičů, kteří mají šanci čerpat podporu při uzavření škol. Nyní se již jedná o všechny žáky naší školy. Pokud potřebujete potvrzení, kontaktujte mě. Ve škole budu v nejbližší době v pondělí od 9 -11.30 / je to neuvěřitelné, ale i v této době budou mít v pondělí obě naše zařízení kontrolu Inspektorátu bezpečnosti práce!!!/ a dále v úterý od 8 -14 hodin, kdy budou ve škole také paní učitelky. Jak bude situace vypadat dále se teprve uvidí, každopádně se se všemi zájemci určitě domluvím a od paní učitelek třídních dostanete další informace, jak bude potřeba.

Přeji nám všem, aby se situace co nejdříve uklidnila a hlavně aby se nás co nejméně dotkla – v příloze zasílám odkaz na video, které nám poslala jedna naše maminka, která je nyní v centru dění..

   https://www.facebook.com/641236298/posts/10156975506891299/?d=n

13.3.2020

Milí rodiče,

   jsme s vámi denně v kontaktu přes email, telefon. Denně dostáváte od p. učitelek učivo, denně jsme všechny on-line, 2 – 3 x týdne máte možnost nás navštívit, konzultovat učivo, přinést sešity ke kontrole, případně je nechat na připravené lavici přede dveřmi, jsme ochotny vám pomoci s čím budete potřebovat. Víme, jak těžké je někdy dětem učivo vysvětlovat a procvičovat, a rády bychom to dělaly samy, ale víme, že opatření, které MZ udělalo, je určitě ku prospěchu nás všech a doufáme, že brzy se situace zlepší a my budeme zase moci učit vaše děti. Zatím vám držíme pěsti, ať se vám vaše společná práce s dětmi daří. My se budeme snažit hned, jak se škola zase otevře, aby vše fungovalo, tak jak má. Už se na to těšíme a děkujeme, že to zvládáte.