Milí prvňáčci,

už jste velcí školáci! tám vás v 1. třídě!

Těším se na naše společně strávené chvíle. :-)

paní učitelka Pavlína

 

KONZULTAČNÍ  HODINY : čtvrtek 14:00 – 16:00

_________________________________________________________Výsledek obrázku pro školák

 

2. 9. 2019 - první školní den

Dlouho očekávaný den je tu! V 8:30 se naši noví prvnáčci konečně dočkali svého prvního zvonění tohoto školního roku. Společně jsme se přivítali, řekli si co nás čeká a jak tento školní rok bude probíhat. V další části hodiny jsme se všichni seznámili a pověděli si, co máme nejraději, co nás baví. V průběhu hodiny jsme se také dozvěděli, k čemu nám byly kartičky, které jsme dostali na začátku hodiny. Děti se pomocí kartiček rozdělily do dvou skupinek, ve kterých si vybarvily dle své libosti tričko s logem "Jsem prvňáček". Konec hodiny jsme uzavřeli předáním pamětního listu a odznáčkem s naším třídním maskotem :-). 

paní učitelka Pavlína 

 

18. 9. 2019 - "Já, hrdina"

Dnes jsme s prvňáčky vyrazili poprvé za zdi naší školy. Vydali jsme se do DEPA2015 na interaktivní a naučný program zvaný "Já, hrdina". Děti měly možnost si vyzkoušet jednotlivé role IZS (integrovaný záchranný systém). Díky velice reálným kostýmům se z žáků během chvíle stali policisté, záchranáři nebo hasiči. Vyzkoušeli jsme si několik modelových situací a zkusili si zavolat na dispečink. K souhře mezi jednotlivými záchrannými složkami nám pomáhaly vysílačky, které byly nezbytnou nutností v každém vozidle daného oddílu. Celý program si děti moc užily. 

paní učitelka Pavlína

 

26. 9. 2019 - "Expedice Čtyřlístek"

Tento rok je to 50 let od prvního výtisku velice známého a oblíbeného dětského komiksu "Čtyřlístek". Na oslavu tohoto krásného jubilea k nám přijelo divadlo Besedárium, které si pro první a druhou třídu připravilo interaktivní zábavný program s názvem - "Expedice Čtyřlístek". Děti byly od začátku programu zataženy do života Fifinky, Myšpulína, Bobíka a Pindi. Žákům byla odtajena pravidla komiksu jako např. jak správný komiks vypadá, jak vypadají postavy komiksu a samozřejmě hlavně také to, jak se komiksová postava "dorozumívá". Všechna tato pravidla si mohly děti v zápětí prakticky vyzkoušet. Po celou dobu programu pracovali všichni aktivně a s velkým nadšením. 

paní učitelka Pavlína

 

14. 10. 2019 - naučná vycházka

Začátek tohoto týdne jsme si zpříjemnili naučnou vycházkou kolem rybníku Košinár a Bolevec. Během vycházky jsme se s prvňáčky zastavili na několika stanovištích, kde jsme plnili úkoly nebo se dozvídali nové informace týkající se prvouky. Stavěli jsme lesní domečky pro Ferdu Mravence, ten na společné vycházce totiž nemohl chybět! Dále jsme si zahráli na přírodovědné malíře a "sbírali barvy" (různě barevné přírodniny) na malířské paletky. V polovině naší vycházky jsme si dali pauzu, abychom si naplnili bříška sbalenými svačinkami. :-) Pomocí provázku jsme měřili obvody stromů, zejména největší borovice u Boleveckého rybníka. Proběhla také soutěž ve střelbě šiškami. Po celou dobu procházky jsme poznávali různé druhy listnatých, ale i jehličnatých stromů. Již dokážeme rozlišit a pojmenovat javor, dub, buk, břízu, vrbu, borovici, smrk, jedli, modřín ad. Dokonce dokážeme k jednotlivým stromům přiřadit i správný list a plod.

I díky tomu, že nám počasí přálo a celé dopoledne nás hřálo slunce do zad, jsme si toto dopoledne parádně užili. :-)

paní učitelka Pavlína

 

24. 10. 2019 - Halloween

Jako každý rok i letos se v naší škole uskutečnil Halloween. Tento rok jsme si ho naplánovali však o týden dříve, jelikož příští týden nás čekají podzimní prázdniny. :-)

Dopolední program jsme odstartovali představením našeho pásma v MŠ Drobeček. Poté jsme se již vydali plnit halloweenské úkoly. Děti si poradily např. s počítáním halloweenských předmětů, lepení puzzlí, sestavováním vlastní příšerky atd. Největší úspěch mělo odpolední vaření - ovocné Bowle. Děti krájely jednotlivé druhy ovoce do připravených kyblíčků - nadšení bylo veliké. Odpoledne jsme si zopakovali naše pásmo před rodiči, prošli jsme se, abychom ukázali naše masky a zakončili tuto akci na pozemku školy. Zde na nás čekaly všechny dobroty, které děti připravily. 

Myslím si, že se program povedl a děkujeme za hojnou účast! :-)

paní učitelka Pavlína

 

14. 11. 2019 - Cirkus zlodějů!

Tento čtvrtek jsme si zpříjemnili návštěvou divadla Alfa. Čekalo nás představení, ve kterém děti musely odhalit zločinného principála Armina Kudlu, protože dospělí snadno podléhali jeho charismatu a květnatým řečem a výmluvám. Přímočaré dětské vidění se ale ošálit nedalo...

Do města přijel Kudlův neuvěřitelný cirkus! Hadí žena Irina, silák Jasan, klauni Fanda a Paní Manda a nejfrancouzštější Francouz na světě Maurice a pochopitelně velký eskamotér a kouzelník Armin Kudla. Jenže za blýskavou cirkusovou fasádou se skrýval zločinný plán. Naštěstí  malý osiřelý artista Vilda Estrada měl srdce na pravém místě a smysl pro spravedlnost. Získal na svou stranu také odvážnou kamarádku Hanku a jejího psa Šumáka. Zlo muselo být být potrestáno!

Dětem se představení velmi líbilo. To, bylo jak naučné, tak velmi zábavné :-)

paní učitelka Pavlína