Konzultační hodiny: úterý 14.00 - 16. 00 hod.

 TO JSME MY ...SUPER TŘÍDA

DSCN2387[1].JPG

 

 14.11.2017  Evelínko, recyklace o kole fakt není

Dnes dopoledne měli žáci první třídy možnost zhlédnout představení Divadla Pod čepicí s názvem Evelínko, recyklace o kole fakt není. Toto velmi dobře propracované představení bylo zaměřeno na ekologii a třídění odpadu. Evelínka je slepička, která si občas v životě neví rady, a vlastně ji to ani moc netrápí. Její kamarádka ji však velmi ráda pomohla i při úklidu jejich kurníku. Žáci tak měli možnost dozvědět se pravidla třídění a různé zajímavosti v této oblasti. Interaktivní program si získal velkou oblibu všech zúčastněných diváků. Společně se těšíme na další představení o Evelínce. 

L. H.

Foto zde:

https://photos.app.goo.gl/1eCKkYLTC1qPIFAU2

 

31. 10. 2017 Halloweenský den plný strašidel a her

Dnes jsme se vypravili do školy bez aktovek a učebnic. Ve škole tentokrát nebyly děti, ale všelijaká strašidla - čarodějnice, upíři, kostlivci a duchové. Čekal nás den plný her, úkolů a zábavy. Vyprávěli jsme si společně příběh o Halloweenu, který nám prozradil tradiční aktivity, které se právě v tento den "vyvádějí". Poté jsme se vydali do MŠ, abychom dětem zazpívali písničky a zarecitovali básničky, které jsme si pro ně na tento den připravili. Po návratu z MŠ se děti pustily do HALLOWEENSKÉ KNIHY ZÁHAD, kde je čekala spousta úkolů a her. Za každý splněný úkol si děti vysloužily strašidelné razítko a na závěr dostaly sladkou odměnu. Po obědě jsme společně s dětmi připravili drobné občerstvení na odpoledne. Halloweenský průvod jsme zahájili krátkým představením pro rodiče a vydali jsme se po okolí. Následně si rodiče a jejich děti mohli upéct špekáčky a ochutnat, co jsme pro ně všichni připravili. 

Moc děkujeme rodičům i dětem za účast! :-)

 

16. 10. 2017 - Zdravá pětka

Dnes za dětmi přišla lektorka "Zdravé pětky" paní Jitka, aby si s nimi povídala o zdravé výživě a správném životním stylu. Nejprve žákům představila dva kamarády z plakátku - Evičku Šťastnou a Péťu Vosolila. Evička byla Péťova velká kamarádka, avšak v některých věcech si děti moc nerozuměly. Hlavně v tom, jak se správně stravovat, aby byl člověk plný energie. Evička ale nakonec Péťu naučila, jak být veselý a zdravý. A to zjistily i naše děti. Povídaly si s paní lektorkou o tom, kolik jídel denně sní, co je správné pít, proč si myjí ruce, a také o zdravém pohybu. Vybaveni zelenými a červenými zástěrkami žáci třídili potraviny na zdravé a nezdravé. Na závěr si vyrobili špízy z čerstvé zeleniny, které si mohli sníst. Všichni prvňáčci byli moc šikovní a určitě si odnesli mnoho nových informací.

 

 2.10.2017 Mobilní planetárium Se zvířátky do vesmíru

V pondělí 2.10. navštívilo naši školu mobilní planetárium, aby i našim dětem ukázalo, jak vypadá noční  hvězdná obloha.  I když kupole byla umístila v družině, uvnitř jsme si připadali, jak v noci na louce a sledovali vše, co na nebi lze vidět. Musím říct, že naše děti byly opravdu šikovné, znaly názvy různých planet a svými znalostmi udivovaly i lektora, který nám o vesmíru povídal. A nebyl sám, kdo dětem vyprávěl, jak to vypadá ve vesmíru. Spolu s ním to byla i zvířátka, která ve filmové pohádce letěla do vesmíru. Dětem  se "výlet" moc líbil a už se těší na další akci.

 

27.9.2017  Divadelní představení Evelínko, neutrácej

 Ve středu 27.9. pozvala naše prvňáčky MŠ na pohádku Evelínko, neutrácej. Jak už napovídá název pohádky, děti se seznamovaly s různými způsoby placení zboží dříve a nyní, dozvěděly se o výměnném obchodu, měnily si různé předměty, až došlo i na peníze. Celé představení bylo moc pěkně připraveno, tak aby se děti zasmály, ale i poučily, vyzkoušely si platit platební kartou, vybíraly peníze z bankomatu, dozvěděly se informace o půjčkách, ale i o jejich splácení. Myslím, že si děti odnesly mnoho nových poznatků, ale zároveň si představení opravdu užily. Další příběhy Evelínky nás v MŠ čekají v listopadu a budou o recyklování. Už se těšíme. 

 

13. 9. 2017 Návštěva Českého rozhlasu v Plzni

Ve středu jsme spolu s žáky 2. třídy navštívili Český rozhlas v Plzni. Zhlédli jsme představení s názvem V šapitó, maringotce a pod všemi slunci světa. Celý hudebně-zábavný pořad byl doprovázen Plzeňskou filharmonií a žáci tak měli příležitost seznámit se s některými netradičními hudebními nástroji. Vyprávění starého klauna o jeho životě v cirkusu žáky moc bavilo a aktivně se do něj zapojili. 

Romana Fussová

 

Milé děti, 

 

   vítáme vás v první třídě naší školy. Už se těšíme, jak si společně zahrajeme, zazpíváme, zacvičíme, naučíme se počítat, číst a psát nejen česky ale i  anglicky, prostě si ten školní rok užijeme

 

     paní učitelky  Romana Fussová  a Hana Paušová

 

 

  DSC00119.JPG                           DSC00130.JPG                                  DSCN4878.JPG                 DSCN4880.JPG