Konzultační hodiny: úterý 14.00 - 16. 00 hod

29. 6. SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ VYSVĚDČENÍ

Dne 29. 6. nás čekalo velké předávání. Ptáte se čeho? Přeci slovního i známkového vysvědčení našich prvňáčků. Myslím si, že každá z jedniček byla za celoroční snahu zasloužená. Co se dětem během druhého pololetí dařilo i méně dařilo, se mohou dozvědět ze svého slovního hodnocení. Ale teď už HURÁ NA PRÁZDNINY.

p. uč. Romana Fussová

 

24.-28.6. Škola v přírodě

Celý pobyt na škole v přírodě nás provázelo téma Harry Potter. Děti hrály spoustu zajímavých her, zachraňovaly čarodějnickou hůlku, poměřovaly síly v různých soubojích a řešily rébusy. Náš třídní projekt se jmenoval Čarujeme v přírodě. Čarodějové první třídy tvořili svůj deník a společně četli ukázku z knihy Harry Potter a Kámen mudrců. Mimo jiné čarodějové skládali zkoušky z matematologie, přírodologie a tajenkologie. Čekalo je prolézání pavučinou, rébusy a výroba vlastního koštěte. S tím jsme si na závěr i zasoutěžili. Celá ŠVP se vydařila a dětem se aktivity velice líbily. 

p. uč. Romana Fussová

 

21. 6. 2018 Zvířata z celého světa

Dnešní den byl pro prvňáčky plný nového poznání. Poprvé měli šanci vyzkoušet si celoškolní projekt na téma Zvířata z celého světa. Vše začalo hned ráno v naší školní družině, kde se hrou děti rozdělily do týmů podle konkrétního prostředí - SAVANA, POUŠŤ, MOŘE, ARKTIDA, PRALES. Podle vybraného týmu žáci za soutěže získávali zvířátka pro své prostředí. Na počátku jsme si společně zatancovali a zahráli vědomostní hru Poraď sa s koňom. Poté už se všichni rozběhli plnit nejrůznější zábavné úkoly připravené na jednotlivých stanovištích. Na závěr byly všechny týmy oceněny drobností. Všichni byli z projektu nadšení a věřím, že si poslední dny před prázdninami ve škole užívají.

p. uč. Romana Fussová

 

12. - 13. 6. 2018 Návštěva MŠ v 1.třídě

V úterý a ve středu k nám do třídy přišly děti z mateřské školy. Jednalo se o předškoláky, kteří v září začnou navštěvovat 1.třídu. Prvňáčci jim moc hezky ukázali, co všechno už umí a na co se mohou ve škole těšit. Napřed společně pracovali na poznávání geometrických útvarů, skládali obrázek a poté je prvňáci naučili napsat jejich první písmeno ze jména. Ukázali jsme jim, jak umíme krokovat na krokovacím páse a na závěr jsme předškolákům přečetli pohádku O princezně na hrášku. Hodina se dětem moc líbila a věřím, že si ji společně užili. 

p. uč. Romana Fussová

 

4. 6. 2018 Pasování na čtenáře

Dnešní odpoledne děti netrávily pouze ve družině, ale od 16:00 na ně čekala dlouho očekávaná akce - PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE.  Prvním úkolem bylo správně seřadit děj pohádky a pojmenovat ji. Druhým úkolem byla společná četba pohádky O princezně na hrášku. Na závěr děti před svými rodiči přečetly slib, kde slibovaly mimo jiné i pěkné zacházení s knihami. Poté následovalo pasování dětí na čtenáře a rozdávání dárečků. Doufám, že se dětem odpoledne líbilo a to, co slíbily, budou dodržovat. :-)

p. uč. Romana Fussová
 

29. 5. 2018 Páťáci učí prvňáky

Na dnešní angličtinu a prvouku se děti moc těšily. Tyto předměty byly ozvláštněny tím, že je učili naši páťáci. Pro děti měli přichystány zábavné hry, soutěže, pexesa a další aktivity. Hodiny si žáci páté třídy připravovali sami, pouze pod maličkým dozorem nás učitelek. Musím uznat, že jejich hodiny byly zábavně, hravě a naučně zorganizované. Na závěr pro děti měli také malou odměnu za jejich snahu. Dětem se akce moc líbila a věřím, že by si ji rády zopakovaly.

p. uč. Romana Fussová

 

22. 5. 2018 Jarní slavnost

Dne 22. 5. nás čekala dlouho očekávaná akce – JARNÍ SLAVNOST. Po dopolední generálce se všechny třídy představily svým rodičům s jejich vystoupením. V programu se objevily tanečky, básničky, písničky, bajky, příběhy a na závěr se všichni žáci rozloučili společnou písní. Celý program nebyl provázen pouze českým jazykem, ale pro rodiče byla připravena i představení anglická. Po vystoupení však odpoledne nekončilo, a kromě bohatého občerstvení, bylo pro děti připraveno několik zábavných aktivit. Děti si mohly zkusit skákat na trampolíně, nechat si namalovat obrázek na obličej a mnohé další. Tato akce byla velmi vydařená a navíc nám krásně svítilo sluníčko J.

p. uč. Romana Fussová

 

21. 5. 2018 Ekoprogram se zvířátky

Dnes  se 1. a 2. třída zúčastnila interaktivního ekologického výukového programu s živými zvířátky. Dětem bylo zábavnou formou předáno mnoho informací ze života malých přežvýkavců. Pozornost byla soustředěna na možnosti využití mléka. Největší zábavou však byla hra na stádo a dojení kozy. Zvířátka byla velmi ochočená a přítulná. Celý program se dětem velmi líbil.

p. uč. Romana Fussová

 

17. 5. 2018 U pana Josefa Lady

Dnes jsme společně navštívili Polanovu síň. Děti zhlédly zábavný a naučný pořad U pana Josefa Lady. Ocitli jsme se na návštěvě v Hrusicích, kde jsme se dozvěděli něco o dětství významného malíře. V příběhu byly zmíněny některé tradice a zvyky z venkova. Pořad byl proložen pohádkou O hloupém Honzovi, kde se děti aktivně zapojily. Celý pořad byl moc hezky udělaný a dětem se líbil. 

p. uč. Romana Fussová

 

9. 5. 2018 Na půdě aneb KDO MÁ DNESKA NAROZENINY

Po úterním svátečním dni jsme dnes vyrazili do divadla Alfa. Pro děti bylo připravené velmi pěkné představení s názvem Na půdě aneb kdo má dneska narozeniny. Jednalo se o kouzelný příběh ze staré zaprášené půdy, kde odložené hračky svedly nelítostný boj se Strážcem času. A že to tedy nebyl jednoduchý boj. Jak to všechno dopadlo s hračkami a Strážcem času? Zeptejte se svých dětí, určitě vám to rády povědí :).

p. uč. Romana Fussová

 

25. 4. 2018 Vlastivědný písničkopis

Dnes jsme spolu s 2. třídou navštívili představení Plzeňské filharmonie. Pro děti byl připraven hudebně zábavný program ve spolupráci s Martinou Kociánovou a Svatoplukem Schullerem. Tito dva aktéři nás provedli a seznámili s písněmi z různých koutů České republiky. Děti však pouze neposlouchaly, ale byly připraveny na některé písničky z hodin hudební výchovy, a tak si mohly zazpívat spolu s nimi. Představení bylo moc pěkné.

p. uč. Romana Fussová

 

18. 4. 2018 Medová snídaně

Dnes na děti po první hodině čekala velmi chutná svačina. V rámci projektu Medová snídaně dostaly děti ke svačině chléb s medem. Později je čekala beseda se včelařem, který nám vyprávěl o životě včel. Děti měly možnost zeptat se na spoustu věcí. Dozvěděly se třeba čím se taková včela živí, jak dlouhý je její život nebo jak vzniká samotný med. Nyní už také ví, jak se mají zachovat, když vidí včelu kolem sebe nebo jak vyndat samotné žihadlo. Při dnešní besedě se děti dozvěděly mnoho zajímavostí, ale hlavně to, že jsou včely pro nás velmi důležité.

Beseda se dětem moc líbila a pevně věřím, že si mnohé zapamatovaly.

p. uč. Romana Fussová

 

28. 3. 2018 Velikonoční projekt

Dnes se děti opět do školy vydaly pouze se svačinou a penálem. Ve škole na ně totiž čekal VELIKONOČNÍ PROJEKT. Už od rána se děti nadšeně pustily do plnění různých zábavných úkolů. Během hodin jsme poslouchali o tradicích, které jsou s tímto svátkem spojeny. Za každý splněný úkol děti dostaly jednu kartičku s tradicí, kterou si mohly nalepit a přečíst. Nakonec si děti z pracovních listů vyrobily hezkou knížečku VESELÉ VELIKONOCE. V poslední hodině všichni prošli kvízem a ve skupinách se zpracovával plakátek o Velikonocích.

 Dětem se tento den moc líbil a všechny úkoly plnily s nadšením.

p. uč. Romana Fussová

 

23.3. 2018 Noc s Andersenem 

V pátek jsme se vypravili do zahraničních knihoven na již osmý ročník akce nazvané Noc s Andersenem. Začali jsme v Anglické knihovně, kde nás čekalo povídání o Skotsku a jeho známých místech, osobnostech a zajímavostech. Dozvěděli jsme se také pár skotských slovíček, podívali jsme se na příběh Lochnesské příšery, společně ho přeložili a přečetli si anglickou pohádku. Poté jsme se přesunuli do Románské knihovny, kde na nás čekal známý francouzský komiksový autor Sylvee Jouin. Ukázal nám, jak se tvoří komiks a děti si vyzkoušely vytvořit a namalovat svůj příběh. Všem se to moc povedlo! Na závěr nás čekala německá animace. Během zábavných aktivit jsme se naučili několik německých slovíček a frází, a při tom si užili spoustu legrace.

Pavla Polívková

 

22. 3. 2018 První pomoc

Na dnešní den se děti velice těšily. Přišel za námi zdravotník Ondřej Holeček, který vedl s dětmi besedu o první pomoci. Nepřišel si však s námi pouze povídat, ale donesl nám ukázat spoustu záchranářského vybavení. Mezi zajímavým a poučným povídáním "co dělat, když ....." si děti mohly vyzkoušet scoop rám (nosítka), krční límce a prohlédnout si vybavení tašky záchranáře. A jestli si myslíte, že dnes děti přišly o tělesnou výchovu, tak jste na omylu. Všechny děti si vyzkoušely resuscitaci na figuríně, a to teda byla pořádná "makačka" :). Dále jsme měřili tlak, zkoumali okysličení těla nebo si třeba měřili cukr. Tato beseda se dětem moc líbila. Věřím, že si odnesly spoustu užitečných informací a velké dík patří panu zdravotníkovi Ondrovi. 

p. uč. Romana Fussová

 

19. 3. 2018 Evelínko, nemlaskej

Dnes jsme si udělali malý "výlet" do naší MŠ, kde na nás čekalo další krásné představení Evelínko, nemlaskej. Tentokrát se Květuška s Evelínkou rozhodly, že nás naučí, jak správně stolovat. Evelínce to moc nešlo, ale děti jí velmi pěkně a správně radily, a tak se to nakonec Evelínka naučila taky. Představení se všem moc líbilo a užili jsme si při něm mnoho zábavy. Myslím si, že už všechny děti vědí, jak správně připravit sváteční tabuli a jak se při stolování mají chovat. :)

p. uč. Romana Fussová

 

17. 3. 2018 Velikonoční dílna

I přesto, že to dnes nevypadalo na jarní počasí, vydali jsme se v sobotu do naší školy, abychom si s dětmi a jejich rodiči vytvořili krásné dekorace na Velikonoce.  Děti si mohly vybrat z opravdu zajímavých a netradičních výrobků. Mohly si zkusit obarvit vejce pomocí holicí pěny a barev nebo si vyzkoušet kuřátko z vlny. Nezapomněli jsme ani na zajíčky, ptáčky nebo třeba velikonoční vajíčka z papíru. Během dílny bylo také nachystáno bohaté občerstvení, které bylo určitě odměnou po namáhavém vyrábění :).

Věřím, že se všem zúčastněným dílna moc líbila a odnesli si pěkné dekorace. :)

p. uč. Romana Fussová

 

8. 3. 2018 divadlo - HUSA HUGO

Dnešní den jsme tělocvik "vyměnili" za velmi zajímavý a poučný interaktivní program s názvem HUSA HUGO. V naší družině na nás čekalo spousta živých zvířátek s paní, která nám o nich povídala. Nejprve jsme se dozvěděli něco o slepičce a kohoutkovi. Povídali jsme si o jejich vývoji, krmení a slyšeli jsme pár zajímavých příběhů z jejich života. Dokonce jsme měli možnost si slepičku s kohoutkem pohladit. Navštívilo nás také malé kuřátko, které se sice zatím trošku bálo našeho povídání, ale i přesto se nechalo pohladit. Na závěr z košíku vykoukla husa. Opět jsme se dozvěděli něco o jejím životě a krmení. Na závěr jsme si zvířátka mohli pohladit. :)

Celý program děti velmi bavil a dozvěděly se spoustu zajímavých informací. 

p. uč. Romana Fussová 

 

27. 2. 2018 Zdravé zoubky 

V úterý 27. 2. jsme 2 hodiny věnovali projektu Zdravé zoubky. Některé vědomosti jsme již měli, ale myslím, že jsme se naučili opět něco nového. Pustili jsme si krátký příběh o tom, jak Hurvínka bolel zoubek a musel k panu zubaři. Povídali jsme si o zoubcích, jak o ně pečovat a čemu se naopak vyvarovat. Už víme, jak si čistit zoubky a dokážeme ho popsat. Děti plnily spoustu zajímavých a naučných úloh, které byly spojeny s tímto tématem. Nejvíce je bavily úlohy a testíky na interaktivní tabuli. Na závěr všechny děti dostaly za snahu a své vědomosti diplom.

Věřím, že se dětem projekt líbil a budou se o své zoubky starat zase o něco lépe! :-)

 p. uč. Romana Fussová

 

9. 2. 2018 Putování pohádkou

V pátek 9. 2. jsme se společně pustili do projektu Z pohádky do pohádky. Čekaly na nás 3 pracovní listy, které jsme museli získat vypočítáním příkladu. Po získání PL jsme plnili zajímavé úkoly jako například: počítání se Sněhurkou, přepisování s Karkulkou nebo čtení s pohádkou Hrnečku vař. Pracovní listy děti moc bavily a na závěr získaly úvodní stranu. Po vybarvení měly děti celou malou knížku PUTOVÁNÍ POHÁDKOU. Dále jsme poznávali různé písničky z pohádek a hledali jsme pohádkové postavy, v jejichž jméně se objevuje konkrétní písmeno. Poté na nás čekal poslední velký úkol. Ve skupině musely děti složit obrázkovou osnovu pohádky a následně ji zkusit celou převyprávět.

 Projekt se dětem moc líbil a jsem ráda, že je plnění úkolů bavilo.

p. uč. Romana Fussová 

 

31. 1. 2018 divadlo Ondřej a předávání vysvědčení za 1. pololetí 

Ve středu naši prvňáčci přišli do školy s velkým očekáváním. Čekalo na ně první předávání školního vysvědčení. Nejdříve jsme druhou hodinu navštívili divadlo Ondřej, které za námi dorazilo do školy. Zhlédli jsme zábavný program, který byl provázen anglickými slovíčky, písničkami a záchranou planet našeho vesmíru. Postupně jsme zachránili čtyři planety, a mnohdy to nebylo vůbec jednoduché. Vystoupení bylo moc pěkné, naučné a děti z něj byly nadšené. 

Poslední hodinu na nás čekalo předávání vysvědčení. Žáci byli od rána nervózní, ale pevně věřím, že se jim nakonec vysvědčení líbilo. Kromě známek naši prvňáčci dostali také slovní hodnocení, kde se můžou společně s rodiči dočíst, co se jim za tento půl rok povedlo, a také na čem je potřeba zapracovat. Všichni prvňáčci jsou moc šikovní a budu se těšit, že se jim takto dobře povede i v druhém pololetí.

p. uč. Romana Fussová

 

We’re Going on a Bear Hunt PROJEKT

V pondělí 22.1.2018  měly děti poprvé možnost pracovat celý den v angličtině a to díky projektu Bear Hunt.  Jednalo se o jejich první zkušenost s prací na stanovištích, kdy bylo potřeba rozvrhnout si čas, uvědomit si své tempo a splnit zadaný úkol.  Každý se s tím popral po svém a většina dětí zvládla všechny úkoly na výbornou. 

A co nás čekalo: 

1)      identifikace stop a zjištění, kdo se prošel po škole a zanechal nám tam úkoly

2)      po stopách se vydat na lov na medvěda – ke každé přední stopě s číslovkou bylo třeba najít zadní stopu s psanou formou čísel v angličtině (stopy nás vedly po celé škole)

3)      projít trávou (a vypočítat příklad v AJ), bahnem (a vytáhnout z něho písmena na tvorbu AJ slov), projít se řekou bosou nohou (a vylovit mušle s čísly), v lese najít šišky a větvičky a pocvičit se v předložkách, ve sněžné bouři (polystyren) nalovit puzzle s přebalem knihy, vydat se do jeskyně (učebna AJ) a pokusit se nafotit medvěda.

4)      v učebně AJ se pokusit splnit 9 úkolů na stanovištích a získat tak fotky částí medvěda

5)      a kdo medvěda „ulovil“, dostal tajnou zprávu a mohl si prohlédnout celý příběh v knize a pak jako krátkou animaci na tabletu

Příště se vydáme třeba zase za nějakými zvířátky J 

Kateřina Paušová

22. 12. 2017 Vánoce, Vánoce přicházejí

Dnes prvňáčci přišli do školy s velikým nadšením. Hned ráno se nám pod stromečkem objevilo plno dárečků a přáníček. Předtím však na žáky čekalo VELKÉ VÁNOČNÍ PUTOVÁNÍ. Nejdříve museli najít 7 vánočních ozdob na svůj stromeček. Každá ozdoba pod sebou skrývala vánoční úkol, který museli žáci splnit. Četlo se, psalo se, počítalo se a dokonce se i luštilo a hádalo. Na poslední hodinu se však naši prvňáčci těšili nejvíce. Předávaly se totiž dárečky, které děti samy přichystaly pro své kamarády. Ochutnali jsme také výborné cukroví, které děti s sebou dnes přinesly. Moc děkujeme za dárečky, cukroví a těšíme se na děti zase v příštím roce.

Přejeme vám všem klidné, pohodové svátky a šťastný nový rok 2018!

14. 12. Evelínko, Santa není Ježíšek

Ve čtvrtek 14. 12. jsme s prvňáky navštívili tématické představení Evelínko, Santa není Ježíšek. Program byl zaměřen na oslavu vánočních svátků v různých zemích. Žáci se dozvěděli o některých tradicích a zvycích, které se dodržují například ve Francii, USA, Islandu a samozřejmě také u nás. Evelínka, spolu se svou kamarádkou, nás také naučily některé koledy a pozdravy z různých zemí. Celý program se dětem moc líbil a těšíme se, jestli nás Evelínka spolu se svou kamarádkou zase navštíví. 

9. 12. Vánoční dílna

V sobotu dopoledne jste mohli navštívit v naší škole vánoční dílnu. Rodiče si mohli společně s dětmi vytvořit předvánoční dekorace, přáníčka, ozdoby na stromeček nebo si zahrát vánoční hru. Celé dopoledne proběhlo v příjemné a pohodové atmosféře. Věříme, že jste si odnesli s sebou pěknou vánoční vzpomínku a užili jste si připravený program. 

5. 12. Mikuláš, čert a anděl v naší třídě

Dnešní den jsme prožili trošku netradičně. Navštívil nás totiž Mikuláš s čertem i andělem. Ráno jsme si společně přečetli legendu o sv. Mikuláši, několik básniček a prošli jsme kvízem spojeným s tímto tématem. V hodině hudební výchovy za námi anděl, čert i Mikuláš zavítali a přinesli s sebou i svou "KNIHU HŘÍCHŮ". Dětem pověděli, za co je chválí, ale také naopak, co je potřeba zlepšit a dopilovat. Všichni slavnostně slíbili, že se budou snažit vše zlepšit a dodržovat pravidla. Na závěr jsme celé mikulášské výpravě přednesli básničku "Čerte, čertíku" a s radostí jsme přijali bohatou nadílku. Pak už nezbylo nic jiného, než se s Mikulášem, čertem i andělem rozloučit a těšit se na příští rok. 

PS: Čert si s sebou nikoho neodnesl! :-)

p. učitelky - Lýdie Hrůzová, Romana Fussová 

 

28. - 29. 11. 2017 Spaní ve škole

Ze včerejšího na dnešní den jsme spolu s prvňáčky nocovali ve škole. Nebyli jsme na to ale sami. Měli jsme návštěvu a dokonce s námi nocovali i naši páťáci. Hned po příchodu do školy nás v 18:00 čekalo povídání o IZS (integrovaném záchranném systému), které bylo pro děti velice zajímavé. Mohly si prohlédnout vybavení záchranářů, zhlédly videa reálných situací a dozvěděly se mnoho užitečných informací. Následovala bohatá večeře, kterou pro naše prvňáčky připravili šikovní páťáci. Velice se jim povedla a všichni prvňáci si pochutnali. Po krátkém odpočinku jsme se pustili do soutěží, které se týkaly lidského těla. Žáci páté třídy si připravili stanoviště, kde si děti vyzkoušely své smysly, popis různých částí těla, a také hledaly odpovědi na hádanky. Pak už jsme se pustili do "boje" se spacáky a děti se uložily k spánku. Na závěr následovalo čtení knihy Mach a Šebestová na cestách a přání hezkého vyspání v naší škole. Ráno jsme si pochutnali na snídani, kterou připravily maminky a babičky našich žáků. 

Moc děkujeme za vydařené nocování a věříme, že se i dětem spaní ve škole moc líbilo. 

 

27. 11. 2017 -  DEN ZVÍŘAT

V pondělí 27. 11. se naše škola proměnila ve velkou ZOO. S dětmi do školy přišli jejich domácí mazlíčci. Třídy byly plné kočiček, pejsků, morčat, křečků, želv a také agam, o kterých tento celý den byl. První hodinu žáci navštívili všechny třídy a mohli tedy zhlédnout zvířátka i od jiných kamarádů a spolužáků. Další hodiny jsme soutěžili, hráli si a dozvídali se nové informace. Kreslili jsme si svého mazlíčka, povídali jsme si o tom, kde ho doma máme, co jí a co má rád. Třetí hodinu jsme byli na velice zajímavém povídaní o nočních dravcích. Viděli jsme některé druhy sov a dozvěděli jsme se o nich spoustu nových informací.

 Celé dopoledne se nám moc líbilo a děti si odnesly spoustu nových informací o svých i jiných mazlíčcích. 

 

 14.11.2017  Evelínko, recyklace o kole fakt není

Dnes dopoledne měli žáci první třídy možnost zhlédnout představení Divadla Pod čepicí s názvem Evelínko, recyklace o kole fakt není. Toto velmi dobře propracované představení bylo zaměřeno na ekologii a třídění odpadu. Evelínka je slepička, která si občas v životě neví rady, a vlastně ji to ani moc netrápí. Její kamarádka ji však velmi ráda pomohla i při úklidu jejich kurníku. Žáci tak měli možnost dozvědět se pravidla třídění a různé zajímavosti v této oblasti. Interaktivní program si získal velkou oblibu všech zúčastněných diváků. Společně se těšíme na další představení o Evelínce. 

L. H.

Foto zde:

https://photos.app.goo.gl/1eCKkYLTC1qPIFAU2

 

31. 10. 2017 Halloweenský den plný strašidel a her

Dnes jsme se vypravili do školy bez aktovek a učebnic. Ve škole tentokrát nebyly děti, ale všelijaká strašidla - čarodějnice, upíři, kostlivci a duchové. Čekal nás den plný her, úkolů a zábavy. Vyprávěli jsme si společně příběh o Halloweenu, který nám prozradil tradiční aktivity, které se právě v tento den "vyvádějí". Poté jsme se vydali do MŠ, abychom dětem zazpívali písničky a zarecitovali básničky, které jsme si pro ně na tento den připravili. Po návratu z MŠ se děti pustily do HALLOWEENSKÉ KNIHY ZÁHAD, kde je čekala spousta úkolů a her. Za každý splněný úkol si děti vysloužily strašidelné razítko a na závěr dostaly sladkou odměnu. Po obědě jsme společně s dětmi připravili drobné občerstvení na odpoledne. Halloweenský průvod jsme zahájili krátkým představením pro rodiče a vydali jsme se po okolí. Následně si rodiče a jejich děti mohli upéct špekáčky a ochutnat, co jsme pro ně všichni připravili. 

Moc děkujeme rodičům i dětem za účast! :-)

 

16. 10. 2017 - Zdravá pětka

Dnes za dětmi přišla lektorka "Zdravé pětky" paní Jitka, aby si s nimi povídala o zdravé výživě a správném životním stylu. Nejprve žákům představila dva kamarády z plakátku - Evičku Šťastnou a Péťu Vosolila. Evička byla Péťova velká kamarádka, avšak v některých věcech si děti moc nerozuměly. Hlavně v tom, jak se správně stravovat, aby byl člověk plný energie. Evička ale nakonec Péťu naučila, jak být veselý a zdravý. A to zjistily i naše děti. Povídaly si s paní lektorkou o tom, kolik jídel denně sní, co je správné pít, proč si myjí ruce, a také o zdravém pohybu. Vybaveni zelenými a červenými zástěrkami žáci třídili potraviny na zdravé a nezdravé. Na závěr si vyrobili špízy z čerstvé zeleniny, které si mohli sníst. Všichni prvňáčci byli moc šikovní a určitě si odnesli mnoho nových informací.

 

 2.10.2017 Mobilní planetárium Se zvířátky do vesmíru

V pondělí 2.10. navštívilo naši školu mobilní planetárium, aby i našim dětem ukázalo, jak vypadá noční  hvězdná obloha.  I když kupole byla umístila v družině, uvnitř jsme si připadali, jak v noci na louce a sledovali vše, co na nebi lze vidět. Musím říct, že naše děti byly opravdu šikovné, znaly názvy různých planet a svými znalostmi udivovaly i lektora, který nám o vesmíru povídal. A nebyl sám, kdo dětem vyprávěl, jak to vypadá ve vesmíru. Spolu s ním to byla i zvířátka, která ve filmové pohádce letěla do vesmíru. Dětem  se "výlet" moc líbil a už se těší na další akci.

 

27.9.2017  Divadelní představení Evelínko, neutrácej

 Ve středu 27.9. pozvala naše prvňáčky MŠ na pohádku Evelínko, neutrácej. Jak už napovídá název pohádky, děti se seznamovaly s různými způsoby placení zboží dříve a nyní, dozvěděly se o výměnném obchodu, měnily si různé předměty, až došlo i na peníze. Celé představení bylo moc pěkně připraveno, tak aby se děti zasmály, ale i poučily, vyzkoušely si platit platební kartou, vybíraly peníze z bankomatu, dozvěděly se informace o půjčkách, ale i o jejich splácení. Myslím, že si děti odnesly mnoho nových poznatků, ale zároveň si představení opravdu užily. Další příběhy Evelínky nás v MŠ čekají v listopadu a budou o recyklování. Už se těšíme. 

 

13. 9. 2017 Návštěva Českého rozhlasu v Plzni

Ve středu jsme spolu s žáky 2. třídy navštívili Český rozhlas v Plzni. Zhlédli jsme představení s názvem V šapitó, maringotce a pod všemi slunci světa. Celý hudebně-zábavný pořad byl doprovázen Plzeňskou filharmonií a žáci tak měli příležitost seznámit se s některými netradičními hudebními nástroji. Vyprávění starého klauna o jeho životě v cirkusu žáky moc bavilo a aktivně se do něj zapojili. 

Romana Fussová

 

Milé děti, 

 

   vítáme vás v první třídě naší školy. Už se těšíme, jak si společně zahrajeme, zazpíváme, zacvičíme, naučíme se počítat, číst a psát nejen česky ale i  anglicky, prostě si ten školní rok užijeme

 

     paní učitelky  Romana Fussová  a Hana Paušová

 

 

  DSC00119.JPG                           DSC00130.JPG                                  DSCN4878.JPG                 DSCN4880.JPG