● VÍTEJTE VE 4. TŘÍDĚ! ●

Přeji úspěšný školní rok 2019 - 2020 !

konzultační hodiny: středa 14. 00 - 16. 00

paní učitelka Verča

______________________________________________________________________________________

Předávání vysvědčení

Další školní rok, který je za námi, byl plný překvapení. Jsem ráda, že jsme ho všichni ve zdraví (i přes nečekaná úskalí) zvládli. Z vysvědčení měly děti radost, a tak se vesele vydaly na prázdniny!

Přeji všem letní prázdniny plné skvělých zážitků a těším na viděnou v září!

paní učitelka Verča 

______________________________________________________________________________________

 

Návrat do školy

Dlouho očekávané datum se naplnilo. Děti nadšeně v pondělí 25.5. usedly do školních lavic. 

Vítám všechny zpět a pevně věřím, že nadšení dětem vydrží nejméně do konce školního roku :)!

paní učitelka Verča

_______________________________________________________________________________________

Divadlo VeTři

24. 2. zavítala do naší školy dvojice Míša Marková a Vlasta Vébr, tedy divadlo VeTři. Připravili si pro naše čtvrťáky a páťáky představení s názvem Chování mezi kamarády. Vyhnuli se poučování, humornou formou ztvárnili konfliktní situace, které by mezi dětmi mohly nastat. Následně s dětmi jednotlivé scénky rozebírali - hovořili s nimi o tom, jaké jednání bylo v pořádku, jaké ne a proč. Děti tuto akci přijaly se zájmem a my jsme byly rády, že otázka prevence patologických jevů v dětském kolektivu jim byla podána zase trochu jiným způsobem.

_______________________________________________________________________________________

 

Anglické divadlo Lazy Goat

Dnes jsme navštívili divadelní představení s názvem Lazy Goat, které se konalo v KD Šeříková na Slovanech. V anglicko- české pohádce drzou a namyšlenou kozu nejdříve zvířátka vyženou ze dvora, protože nechce pracovat tak, jako ostatní. Ta pak po útěku do lesa obsadí liščí domeček a nechce z něj ven. Liška kozu nikdy v životě neviděla a myslí si, že je to čert. O pomoc prosí bázlivého vlka, hloupého medvěda, ale ani ti si s kozou nevědí rady. Nakonec kozu vyžene maličký ježek, který se kozy nebojí a bodliny má ostřejší než koza rohy. Představení se všem líbilo a navíc jsme se naučili spoustu nových anglických slovíček a frází.

_______________________________________________________________________________________

Tělesná výchova jinak!

Ve středu 5.2. jsme místo hodiny tělesné výchovy vyrazili do zábavního centra Hopsina. Jak už z názvu vyplývá, jedná se o nafukovací centrum, kde si děti mohly vyzkoušet různé nafukovací atrakce (skluzavky, gumové překážky...atd.). Nechyběl ani maskot, se kterým se děti vyfotily. Moc si to užily a už se těší, až tam vyrazí znovu. Na fotografie se můžete podívat na stránkách společnosti (https://www.facebook.com/pg/hopsina/photos/?ref=page_internal). 

_______________________________________________________________________________________

Vánoční projekt

Poslední školní den jsme tradičně měli vánoční. Děti "cestovaly" po světě a seznamovaly se s vánočními tradicemi nejen evropských států. Pomocí různých luštěnek, hádanek a jiných her se dozvěděly, kde kdo nosí dárky nebo co například mají jako tradiční vánoční pokrm, který si dokonce i mohly ochutnat! Děti si projekt užily, ale nejvíce se těšily poslední hodinu, kdy jsme si předávali dárky :).

_______________________________________________________________________________________

Nocování

Úterý 10.12. nebyl jen tak obyčejný den, ale naše třída nocovala ve škole. Jako každý rok se děti na nocování moc těšily. Sešli jsme se společně ve vypůjčené druhé třídě, kam si děti donesly své spacáky, karimatky a také věci, které si přinesly. Pro děti byly připravené šifry a hádanky, pro jejichž snadnější vyluštění, si musely najít nejprve venku nápovědy. Venku už byla tma, ale každá skupina našla téměř veškeré nápovědy. A hurá luštit. Po vyluštění hádanek byl čas večeře, kde si děti vybalily své dobroty. Pro letošní rok "kino" promítalo zvolený film Detektiv Pikachu, a tak mohlo začít promítání. Děti si nocování moc užily a už se těší na další.

 

_______________________________________________________________________________________

Vánoční dílna (30. 11. 2019)

Tento týden jsme vyrazili do školy i v sobotu. Ne však s aktovkami, ale na vánoční dílničku. Rodiče si se svými dětmi mohli vyrobit vánoční přání, papírové ozdoby, vánoční svícen aj. Pokud někomu při činnostech vyhládlo, mohl navštívit naši jídelnu, kde bylo připraveno výborné občerstvení.

Děkujeme za návštěvu v předvánočním čase.

_______________________________________________________________________________________

Plody pod mikroskopem

Program zaměřený na vědecké bádání o rostlinách. Děti si vyzkoušely práci vědce v laboratoři. Zkoumaly mikroskopem, lupou či čočkou jednotlivé ukázky rostlin a jejich plodů. Poté své výsledky zaznamenaly pomocí obrázků na papír. Osvěžily si tak své znalosti z oblasti přírody.

_______________________________________________________________________________________

Zábavná pyrotechnika (5.11.)

Ačkoliv název naznačuje, že jsme si ve škole pouštěli zábavnou pyrotechniku, tak opak je pravdou. Do naší školy přišla paní policistka, která měla pro děti připravené povídání o pyrotechnice a jejích nástrahách. Děti se dozvěděly její rozdělení, složení a jak se správně chovat v její blízkosti. Na závěr dětem ukázala různé fotky, jaké následky může mít nezodpovědný přístup k této formě zábavy. Některé fotky byly opravdu jen silné povahy... Ale i tak povídání bylo zajímavé a rozhodně poučné.

__________________________________________________________________________________________

Halloweenské oslavy

Tradičně jako každý rok u nás na škole probíhaly halloweenské oslavy. Děti v posledních dnech nacvičovaly pásmo písniček a básniček, které dopoledne šly ukázat do MŠ. Poté se nasvačily a vrhly se na halloweenské aktivity (fotky naleznete ve fotogalerii). Součástí dopoledne byla příprava jídel na odpolední oslavy s rodiči. Naše třída vyráběla strašidelné netopýří sendviče a marshmallownové špízy s ovocem. Při zahájení slavnosti děti předvedly rodičům své vystoupení, lampionový průvod a poté nastala volná zábava. Halloweenské oslavy byly plné hezkých masek a den si děti užily.

 

_________________________________________________________________________________________________________

  1. 10. Divadlo ALFA - Cesta do středu Země (sopouchem Milešovky)

Dnes jsme se spolu se 3. třídou vydali na dobrodružné představení. Zaujalo všechny školáky, kteří mají rádi svět dinosaurů a obřích plavuní a přesliček. Tato inscenace vzdává hold Julesovi Verneovi a Karlu Zemanovi. Celé představení bylo kombinací divadelních prostředků s projekcemi a triků světa filmu. 

V Divadle ALFA se skupina plzeňských dětí vydá na výlet na Milešovku, nejvyšší horu Českého středohoří. Poté, co vchod do jeskyně, který zkoumají, zasype kamení a hledají cestu ven, dostávají se hlouběji do středu Země. Postupně poznávají svět prehistorických příšer, který se vyskytuje v našich učebnicích.

_________________________________________________________________________________________________________

 

Anglický projekt- The Gruffalo

V pátek 4.10. jsme pro žáky čtvrté třídy připravili celodenní projekt v anglickém jazyce s názvem The Gruffalo (název projektu je založen na stejnojmenné knize od Julie Donaldson). Děti se hned po ranním příchodu rozdělily do skupinek a pokoušely se hledat k anglickým slovíčkům (ta se nám později hodila při četbě knihy i samostatné práci) české ekvivalenty. Následovala společná četba knihy The Gruffalo. Poté už začali žáci pracovat samostatně. Po vysvětlení pravidel se každý sám a svým tempem pustil do práce. V jednotlivých centrech děti plnily různě náročné úkoly, kterých bylo dohromady devět. Pracovní listy nám průběžně nosily ke kontrole. Po dokončení všech pracovních listů si mohly děti zahrát hry s motivem Gruffala. Zbyl nám čas i na výtvarnou činnost- jednoho "Gruffaláčka" si ti rychlejší společně i vyrobili. V průběhu dne si děti samy dělaly pauzy na svačinu, nezapomínali jsme samozřejmě ani na pitný režim a chvíle odpočinku. Všichni pracovali velmi dobře, projekt se nám vydařil.

Besedárium

I letošní rok nás navštívila společnost Besedárium, která pro děti připravuje krásné programy. Tentokrát se děti zúčastnily interaktivního programu Minecraft - Hra o přežití. Děti si trénovaly paměť, spolupráci, porovnávaly rozdíly mezi virtuální realitou a skutečností nebo se dozvídaly, co jsou biomy v Minecraftu a jak souvisí s realitou. Procvičily si poznatky jak z přírodovědy, tak z vlastivědy a matematiky. A samozřejmě to nejdůležitější - po celou dobu využívaly kostky (bloky) a stavěly z nich různé věci.

____________________________________________________________________________________________

Hvězdárna Plzeň (12.9.)

První letošní akcí pro nás byla návštěva hvězdárny v Plzni. Děti si zopakovaly základní informace o Sluneční soustavě, jaká vesmírná tělesa se nacházejí uvnitř i mimo ní. Díky přístroji zvanému telurium jim paní lektorka ukázala pohyby Země- Měsíc- Slunce a jak jsou vzájemně provázeny a co tyto pohyby způsobují. Na závěr si děti mohly koupit nějaký drobný suvenýr. Návštěva hvězdárny byla moc zajímavá.