Konzultační hodiny: úterý 7:00 – 8:00, 15:00 – 16:00

_________________________________________________

9. 10.  - Návštěva hvězdárny v Plzni

Dne 9. 10. jsme s žáky čtvrté a páté třídy vyrazili do hvězdárny u nás v Plzni. Společně jsme zvládli cestu trolejbusem a už jsme byli tam. Byl pro nás připravený program o Sluneční soustavě. Pracovník hvězdárny nám vysvětlil rozdíl mezi planetáriem a hvězdárnou, také mezi raketou a raketoplánem. Dále jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o poloze naší Galaxie ve vesmíru a také o jejich jednotlivých složkách.  Za pomocí telluria, systému modelů Země, Měsíce a Slunce, jsme poznávali jednotlivé pohyby těchto vesmírných těles a odvozovali důsledky těchto pohybů. Celý program byl podpořen mnoha názornými předměty či obrázky a animacemi. Tento program se nám moc líbil a jsme rádi, že jsme si již získané informace o vesmíru mohli takto zopakovat i prohloubit.

Lýdie Hrůzová

Čtenářská dílna

Každé úterý v odpoledních hodinách probíhá na „půdě“ 4. třídy tzv. čtenářská dílna – kroužek čtení. Tento kroužek je určen pro 4. – 5. třídu, není povinný a je součástí školní družiny. O to více mne těší, že se mezi žáky najdou vášniví čtenáři. A hlavně dobrovolní čtenáři! J

Celý kroužek je veden velmi volně a učitel je zde spíše takovým průvodcem.

Platí zde jednoduché pravidlo: Mít ze čtení potěšení! J

Děti si zde čtou knihu, kterou si s sebou do školy přinesou. Po samovolné četbě probíhají zajímavé aktivity, inspirovány zejména ze čtenářské dílny pana Šlapala např. dopis učiteli o knize, podvojný deník, čtenářské lapbooky atd.

A že nevěříte, že by něco takového mohlo děti v dnešní době bavit? Přesvědčte se ve fotogalerii. J

2. 10. 2017 -  Mobilní planetárium

Start nového týdne si žáci zpestřili nevídaným programem. Na naši základní školu přijelo totiž mobilní planetárium. Děti ze 4. a 5. třídy se zúčastnily besedy o vzniku a potřebě vody na naší planetě Zemi. Beseda proběhla v „nafouklé polokouli“ (mobilním planetáriu), kde se žáci dozvěděli mnoho užitečných a zajímavých informací. Díky velmi živé diskuzi na toto téma bylo zřejmé, že si děti besedu velmi užily. J

12. 9. 2017 – poprázdninové spaní ve škole – LICHOŽROUTI

Plný počet, tedy všech 14 žáků, přenocovalo z pondělí na úterý v naší škole. Hlavním cílem byl tzv. „teambuilding“- tedy budování vztahů mezi dětmi. Ne snad, že by to bylo zapotřebí. Do třídy nám ale nastoupili 3 noví žáci, a tak utužování vztahů nám přišlo vhod. J Celým večerem nás provázeli Lichožrouti od Pavla Šruta. J Hledali jsme ponožky, luštili jsme šifru, četli pár stránek právě z knihy Lichožrouti, a došlo i na poslech audioknihy. Spaní ve škole je vždy pro děti velkým zážitkem, proto i toto spaní mělo velký úspěch. Děti si užily mnoho zábavy a všechny byly nadšeny.

11. 9. 2017 – Návštěva Českého rozhlasu v Plzni

V pondělí jsme s žáky 3. – 5. třídy navštívili Český rozhlas Plzeň. Kde jsme nejen zhlédli, ale také se zaposlouchali do představení jménem „Jsem Moojok Ojak neboli pojídač medvědů“. Ano, čtete správně - zaposlouchali. Celý příběh, byl totiž doprovázen Plzeňskou filharmonií. Ta se zasloužila o fascinující zážitek pro celé obecenstvo. Myslím si, že představení mělo velký úspěch a všem dětem se moc líbilo.

Pavlína Kotková

4.9. 2017 A už nám to zase začalo!

4. 9. jsme se sešli v novém složení. Přišly nám nové posily, 3 žáci z jiných základních škol – Anička, Kuba a Nikča. Už jsme se na ně moc těšili a rychle jsme se s nimi skamarádili. V tom nám pomohl i nový zasedací pořádek, který k údivu paní učitelky, všichni dobře přijali. J  Teď je nás tedy ve třídě 14. Doufám, že si společně budeme rozumět a učení zvládneme levou zadní. Čeká nás totiž opět školní rok plný zábavy a nových poznatků.

třídní učitelka Pavlína