Milí druháci, už jste velcí školáci!

Moc se těším, co všechno spolu letos objevíme! :)

p. uč. Romana

 

5. 11. Tajemství planety Země

Dnes jsme spolu se třeťáky vyrazili do Techmánie. Vydali jsme se do Planetária na program Tajemství planety Země. Za pomoci technologie Science On a Sphere se žáci seznámili s planetami sluneční soustavy. Byly jim přiblíženy základní poznatky o vzduchu, vodě a zemském povrchu. Každý žák dostal pracovní list, který vyplnil prostřednictvím exponátů z expozice Vesmír. Žáci si osvojili poznatky o pohybech Země a Měsíce, o atmosféře či sopečné činnosti. Po celém programu jsme se posilnili svačinou a vydali jsme se do hlavní expozice. Zde si druháčci vyzkoušeli práci s magnetem, nakloněnou rovinu a mnohé další. J

Věřím, že se dětem dnešní den líbil,

 p. uč. Romana

 

31. 10. Halloween

Po podzimních prázdninách se dnes děti vrátily do školních lavic. Návrat byl ale příjemný - na všechny dnes čekal projekt HALLOWEEN. První hodinu jsme společnými silami zvládli předvést halloweenský program pro MŠ. Následně jsme začali prozkoumávat nejrůznější úkoly, které pro děti byly připraveny. Během dvou hodin si musely děti poradit s halloweenským počítáním, různými rébusy a dokonce musely umět určit světové strany na halloweenské zahradě. Všichni své tvoření zvládli a nakonec, kdo stihl, si mohl udělat aktivity navíc - složení kostry nebo hledání rozdílů. V jedné z hodin jsme se také věnovali výrobě občerstvení na odpolední program pro rodiče. Zvládli jsme vytvořit zeleninové talířky a ozdobit perník pavučinou. Pak už jsme čekali na odpoledne. V 16:00 jsme rodičům předvedli, co jsme se naučili a vydali jsme se společně na halloweenský průvod. Poté následoval volný program, opékání špekáčků a spousta zábavy. :)

Děkuji všem za příjemné odpoledne,

p. uč. Romana

 

16. 10. Projekt Dear Zoo

Dne 16.10. se uskutečnil v učebně anglického jazyka projekt pro druhou třídu nazvaný Dear Zoo, podle stejnojmenné knížky od Roda Campbella. Nejdříve jsme si společně přečetli dopis od chlapce, ve kterém si přál, aby mu ze Zoo poslali perfektního mazlíčka. Poté jsme si prohlédli krabice, které dostal. Bylo potřeba zjistit, které zvíře se v nich nachází. K tomu sloužily desky s hádankami a různými úkoly, na kterých pracoval každý samostatně. Děti skládaly puzzle, luštily hádanky, poznávaly psy podle částí jejich obličeje, hledaly rozdíly či psaly anglické barvy k různě barevným velbloudům. Nakonec si žáci mohli přečíst knihu a za odměnu se podívat na video.

p. uč. Pavla

 

9. - 10. 10. Spaní ve škole

Na dnešní den se naši druháčci moc těšili. Již druhým rokem nás čekalo spaní ve škole. Po příchodu do školy jsme se věnovali  odpočinkové části, kdy si děti mohly hrát nejrůznější deskové hry. Na večeři nám p. vychovatelka Magda připravila výborné toustíky se zeleninou! Naplnili jsme si bříška a poté na nás čekal nelehký úkol. Zkoušeli jsme si zavolat na dispečink záchranné služby a popsat modelovou situaci nejrůznějších úrazů. Všechny děti to výborně zvládly a čekalo na ně malé překvapení. Poté už jsme zalehli do pelíšků, pustili jsme si pohádku a nechali jsme si zdát hezké sny. 

Chtěli bychom poděkovat všem rodičům, kteří pro nás připravili snídani! :-)

p. uč. Romana + p. vychovatelka Magda

 

24. - 27. 9. Projekt Edison

Od pondělí do čtvrtka jsme měli ve škole vzácnou návštěvu. Jednalo se o 4 studenty z různých zemí světa – Čína, Kolumbie, Indie a Gruzie. S každým studentem se žáci seznámili během jednotlivých hodin. V každé třídě byla připevněna mapa, se kterou žáci a studenti pracovali. Dozvěděli se něco o rodině studentů, poloze státu, jejich vlajce, jídle a tradicích. Dokonce žáky naučili některá slovíčka jejich mateřským jazykem. Nejen, že si tedy žáci procvičili angličtinu, ale naučili se i mnoho nového. Poslední den na nás čekala kulinářská „zkouška“ při přípravě salátu a čínských knedlíčků. Celý týden si děti moc užily. :-) 

p. uč. Romana 

 

11. 9. Beseda s Policií - Setkání s cizí osobou

Na dnešní den byla pro druháčky nachystána beseda na téma Setkání s cizí osobou. Děti si zopakovaly základní čísla na tísňové linky a vyzkoušely si své dosavadní vědomosti. Na většinu otázek děti znaly správné odpovědi, ale určitě máme ještě co dohánět. Dostaly od p. policistky také domácí úkol - naučit se telefonní číslo alespoň na jednoho z rodičů. Doufám tedy, že na svůj slib nezapomenou. Na závěr si děti zkusily několik scének, ve kterých musely reagovat na nebezpečné situace. 

Děkujeme Policii za úžasnou a poučnou besedu,

p. uč. Romana