Prázdninový domácí úkol

Druháci dostali za úkol alespoň jednou se během prázdnin vyfotit s míčkem Chameleon, který k vysvědčení všichni dostali.

V odkazu níže se můžete podívat, kam kdo Chameleona vzal :-)

Po prázdninách nám vznikne pěkné cestovatelské album!

Chameleon na cestách

 

Fotky z naší třídy

 

Vysvědčení

30. 6. konečně druháci získali to, na co se už nějakou dobu těšili :-)

Musím je pochválit - díky jejich pilné práci byla vysvědčení plná skoro jen samých jedniček!

Děkuji za krásné květiny a milé dárečky :-)

Teď už jen zbývá popřát dětem i jejich rodičům krásně prožité prázdniny!

A v září se budu těšit na viděnou, Katka Jungová

Vysvědčení

 

Program věnovaný hendikepovaným lidem 

29. 6. jsme se věnovali programu zaměřenému na hendikepované. Začali jsme besedou o nevidomých, kterou vedla slečna Voříšková - tlumočnice do znakové řeči. Za jejího vedení si děti samy některá slova nebo písmena vyznakovaly. Pomocí speciálních sluchátek si vyzkoušely, jak vnímají okolní zvuky lidé se zbytky sluchu. Bylo to velmi zajímavé a hlavně praktické - slečna Voříšková s námi totiž probrala mimo jiné i to, jak se s hluchými lidmi co nejsnáze dorozumět.

Ve druhé části programu měli žáci možnost vyzkoušet si některé pomůcky pro hendikepované - míč s rolničkami, slepeckou hůl, invalidní vozík. Na závěr jsme si pustili dokumentární pořad Výlet bez bariér, v němž jsme mohli sledovat průběh běžného dne nevidomého člověka. Zpětnou vazbu o tom, kolik z pořadu si žáci zapamatovali, jsme získali pomocí pár otázek, které po skončení videa děti zodpovídaly. Na nejúspěšnější pak čekala malá odměna - pastelky.

Fotky

 

Statek Černá ovce

Ve středu 28. 6. jsme s žáky 1., 2. a 3. třídy vyrazili na statek Černá ovce, který se nachází v Plzni v ulici Na Roudné. Děti měly možnost poznat zblízka život hospodářských zvířat, přestože neopustily město a nemusely za zážitky jezdit nikam daleko. 
Čekalo jich na nás velké množství (koně, ovce, kozy, krávy, drůbež i prasata). Krotká zvířátka, která jsou zvyklá na lidskou pozornost, jsme si mohli bez obav pohladit a pozorovat je opravdu zblízka. Nahlédli jsme i do koňských stájí, kde jsme např. zjistili, jaký je rozdíl mezi slámou a senem.
Na závěr dostali všichni žáci list papíru, na který mohli namalovat, co se jim na statku nejvíce líbilo. Zvítězila bezkonkurenčně kobylka "Panda", která nám se svou cvičitelkou předvedla tzv. tři přirozené chody koně- krok, klus a cval. Obrázek si buď mohly děti odnést domů, nebo ho nechat na statku, kde si kresby od dětí schovávají na památku.
Fotky

 

Výlet do lesoparku Homolka

Na 27. 6. jsme měli naplánovaný výlet do lesoparku Homolka. Letos nám však bohužel počasí nepřálo. Zvládli jsme splnit některé úkoly naučné stezky a děti měly chvilku na to, aby si pohrály na hřišti. Déšť nás ale ještě před plánovaným koncem zahnal na cestu zpátky.

Fotky

 

Škola v přírodě

19. 6.

Tak je to tady! Všichni jsme se na školu v přírodě těšili a konečně jsme se dočkali! Ráno jsme zamávali rodičům a vyrazili jsme směr Karlovy Vary. Cesta utekla jako nic a byli jsme v Sadově. Okamžitě jsme se přesvědčili, že fotky na internetových stránkách penzionu Stráň opravdu nelhaly! Je to tu krásné! Luxusní ubytování (každý pokoj má své sociální zabezpečení, pokoje jsou prostorné a nádherně vybavené), dobré jídlo, koně, krásná příroda. A počasí jako na objednávku :-)

Dopoledne jsme si vybalili, prozkoumali objekt penzionu a seznámili se s denním režimem a pravidly. Pak už jsme vyrazili na oběd. Díky krásnému počasí můžeme jíst venku. Polední klid strávily děti hraním her a povídáním si. Pak už je paní učitelka Lýdie a paní asistentka Markéta vzaly ven, kde se pořádně vydováděly. Všemi odpoledními programy je bude provázet kniha A. Lindgrenové: Ronja, dcera loupežníka.

A protože jsme měli sluníčka a sportu dost, po večeři jsme si pustili pohádku o Ronje.

Byl to moc pěkný den a to byl jen začátek :-)

20. 6.

Po snídani jsme se začali zabývat naším projektem "Voda". Dokud ještě slunce tolik nepálilo, zaběhali jsme si v prostoru, kde koně mají připravené překážky. Zde byly rozmístěny kartičky s otázkami týkající se vody. Poté jsme na dece tvořili úvodní stránku našeho sešitku o vodě a skládali příběh o kapce. V piknikovém stylu jsme posvačili. Také byl prostor na čtení knihy o Robinsonovi. Vyplnili jsme si kvíz se zajímavostmi o vodě. Zbyla chvíle i na volnou hru před obědem. Někteří hráli fotbal, jiní skákali na trampolíně, houpali se.

Po poledním klidu (pozn. děti jsou stále ještě čilé) se vypravila celá loupežnická banda do lesa plnit loupežnické zkoušky (stavba loupežnického doupěte, sbírání čumbrlických odpadků a opěvování vedoucích). Nechyběly ani etapové hry.

Večer si děti dopustily pohádku, pak už jsme je zahnali do postelí.

21. 6.

I dnešní den byl ve znamení slunce, her a dobré nálady :-) Po vyhledávání zajímavostí o vodě jsme vyrazili na pátrací hru, ve které děti hledaly obrázky rostlin a živočichů žijících ve vodě/u vody. Hádali jsme podle popisu, kdo jaký obrázek ulovil, a musím říct, že v tom děti byly úspěšné. Po svačině jsme se vypravili na dobrodružnou cestu k potoku. Pomocí speciální lupy jsme pozorovali živý hmyz, jež druháci nalovili. Byl to pro ně velký zážitek. Podle atlasů jsme určovali květiny v okolí potoka.

Odpoledne loupežníci šili vak na lup, odháněli divé větrnice lukem a šípy, skákali přes pekelnou tlamu. Večer vůdci loupežníků připravili hru Riskuj s otázkami z oblasti přírody.

22. 6.

Dnes jsme uzavírali náš celotýdenní projekt. Tentokrát jsme se věnovali ekosystému rybník. Opět jsme poznávali zvířata a rostliny u rybníka, procvičili jsme si paměť, také jsme si zaběhali při honičce "Na komáry". Nakonec jsme si poskládali lodičku, pustili ji na rybníček (bazén) a sledovali, komu nejdéle na vodě vydrží.

Odpoledne bylo opět plné loupežnických her.

Před večeří nám přivedli koně a povozili děti. Z toho byli všichni nadšení:-)

K večeři bylo překvapení- opékání buřtů.

Ještě před příchodem bouřky jsme stihli vyhlášení výsledků loupežnické soutěže.

Myslím, že mohu za všechny říct, že jsme si tuto školu v přírodě užili a že si z ní děti odváží hezké zažít:-)

Fotky

 

Den dětí

Den 1. června patřil i v naší škole dětem a oslavě jejich svátku. Využili jsme krásného počasí a před školou jsme pro žáky nachystali různé zábavné úkoly. Ve smíšených družstvech se měli za úkol změnit v živý obraz, vylovit v bahně písmena a seskládat z nich něco, trefit se pomocí florbalové hole a míčku do různě velikých otvorů. Také nosili vodu pro kohoutka, kterému uvízlo zrníčko v krku. V mincovně se pokoušeli upustit minci do kbelíku plného vody tak šikovně, aby zapadla do zavařovačky na dně kbelíku. Se zavázanýma očima se pokoušeli trefit do Angry Birds piňaty. Den dětí jsme si hezky užili a děti si z něj odnášely nejen zážitky, ale také drobné odměny.

 

Slavíme narozeniny

Divadelní představení Indiánské pohádky

Tentokrát jsme za divadlem zašli do školky, kam za nám přijelo divadlo Ondřej. Stejně jako minule proběhlo celé představení v angličtině. Herci zapojili naše žáky, děj provázely různé písně a tanečky. Takže se z pasivních diváků stali aktéři :-)

Fotky z představení

 

Divadelní představení Pan Pozdraveníčko

3. 5. druháci opět vyrazili do Polanovy síně na divadlo. Tentokrát to bylo představení Pan Pozdraveníčko. Herci se dětem snažili prostřednictvím příběhu o nevychované slečně vštípit zásady slušného chování. To je jistě čas od času prospěšné :-)

Fotky z představení

 

Zdravé zoubky

20. 4. přišly naši školu se svojí přednáškou navštívit studentky lékařské fakulty. Přinesly si s sebou velký model zubů, na kterém dětem ukazovaly správnou techniku čištění zubů. Hovořily s žáky o tom, jaký kartáček je nejvhodnější a jak o chrup nejlépe pečovat. Měly také připravenou pohádku, kterou dětem promítly. Zásady dentální hygieny je určitě prospěšné opakovat, a tak věřím, že akce byla přínosná.

Fotky

 

Divadelní představení Cesta kolem světa

První den po Velikonočních prázdninách jsme začali zvolna a den nám zpříjemnilo divadlo Letadlo. Díky krásně připravenému programu děti procestovaly celý svět. Vše bylo doplněno báječnými kostýmy a rekvizitami. Při svém putování si žáci připomněli světoznámé stavby (Eiffelovu věž, Stonehenge, sochu Svobody, Velkou čínskou zeď, chrám Vasila Blaženého). Po návratu do Čech si ještě procvičili dopravní značky. Cenné bylo, že se zapojili opravdu všichni.

Pro všechny to byl pěkný zážitek :-)

Fotky z divadla

 

Velikonoční projekt

Poslední den před Velikonocemi jsme se neučili - společně s paní učitelkou 1. třídy jsme pro děti nachystaly projektové dopoledne. Na začátku byli žáci rozděleni do smíšených skupin (1. a 2.třída). Pro děti byla připravena stanoviště, na kterých musely plnit různé úkoly - velikonoční sudoku, logické hádanky, doplňování slov do velikonočního příběhu, pracování s pohádkou a spojování kartiček s velikonoční tematikou. Na každém stanovišti si děti mohly vydělat peníze v podobě žetonů, které si mohly průběžně chodit do banky proměňovat v peníze. Po krátké pauze a splnění všech úkolů si děti za proměněné peníze mohly jít do Trafiky koupit recept. Zjistily, že budou připravovat vajíčkovou pomazánku. Aby ji mohly udělat, musely si promyslet potraviny, jaké potřebují a nakoupit si je v Obchodě. Pokud jim zbyly peníze, mohly si v Hračkářství koupit nějaké omalovánky, lízátko či nálepky. Během vydělávání peněz si mohly děti peníze i přivydělat, některé skupiny toho využily :). Po nakoupení všech ingrediencí se děti vrhly na výrobu vajíčkové pomazánky, chlebíčky si poté nazdobily zeleninou a s chutí se pustily do jídla:). Po společném úklidu si děti venku zahrály hry ve družstvech a nechybělo ani tradiční hledání schovaných vajíček:) Děti si projekt velice užily!

Fotky z projektu

 

Velikonoční dílna

Sobota 1. 4. nepatřila pouze aprílu, ale i velikonoční dílně v naší škole. Děti si za pomoci rodičů mohly vyrobit papírový hyacint, vajíčko zdobené stuhami nebo novinami, velikonoční věnec, či vtipný kolíček s kuřátkem klubajícím se z vajíčka. V průběhu tvoření se všichni mohli občerstvit v jídelně. Díky tvořivosti a nadšení zúčastněných vzniklo spoustu pěkných výtvorů.

 

Divadelní představení "Můj rodný kraj"

Ve čtvrtek 23. 3. jsme opět po čase vyrazili do Polanovy síně na divadelní představení "Můj rodný kraj". Herci nás provedli po zajímavostech Plzeňského kraje. Představili nám jeho významné stavby a pověsti s nimi spojené. Divadlo se nám líbilo.

Fotky z představení

 

Čiperka

Máme ve třídě mláďátko křečka!!! Poté, co jsme dostatečně oplakali našeho milého křeččího dědečka Vendelína, který se dožil požehnaného věku, jsme se dnes po cestě na tělocvik zastavili ve zverimexu Galerie Slovany pro nového křečka. Jelikož byl tak čilý, že měla prodavačka co dělat, aby ho vyndala, dostal okamžitě jméno Čiperka :-)

 

Pobyt na horách

5. 2.

Děti už jsou ubytované na krásných pokojích našeho penzionu Arnika v Božím daru. Zabydleli jsme se, seznámili se s pravidly a pak vyrazili na večeři do sousedního penzionu Daniela. Jídlo nám všem moc chutnalo - měli jsme domácí bramborovou kaši, šunku od kosti a salát. Někteří jedlíci si dokonce přidávali! Po večeři následovala chvíle pro osobní volno a v 19 hod. se děti sešly ve společenské místnosti na hry, které pro ně připravila paní učitelka Pája a Lýdie. A pak už děti zaženeme na osobní hygienu a pokusíme se, aby co nejdřív usnuly ;-)

6. 2.

První den lyžování máme za sebou a musíme s potěšením říct, že se obešel bez zranění:-) Ráno jsme se rozdělili do skupin podle lyžařské zdatnosti a podle toho vyrazili buď na výcvikovou loučku, nebo na sjezdovku Novako. Děti musím pochválit, protože byly šikovné, snaživé a chovaly se vzorně! Odpoledne jsme plynule navázali a ani mlha nám náladu nezkazila :-)

7. 2.

Dnes jsme dopoledne strávili v areálu Novako. Děti se už těšily na průjezd sněžným tunelem a na skokánky. Jezdili jsme proto střídavě: sudé jízdy po atrakcích, liché jízdy s nějakými didaktickými prvky ke zdokonalení lyžařského stylu. Velkým úspěchem bylo, že i družstvo Stacey přešlo na normální sjezdovku a zvládlo pomu napoprvé!

Odpoledne jsme se přesunuli do lyžařského areálu Hranice, kde je krásně pozvolný svah, ale je delší než na Novaku. Poprali jsme se s kotvou a vyřádili jsme se na slalomové dráze.

Byl to moc pěkný den a děti jsou stále prima:-)

8. 2.

I poslední lyžařský den byl ve znamení mlhy, ale my jsme si tím náladu nenechali pokazit:-) Celý den jsme strávili v areálu Hranice na dlouhém pozvolném kopci, který všem vyhovoval. Méně zkušení lyžaři ho bez potíží sjížděli, ti zkušenější využívali možnost vyzkoušet si slalom nebo skokánky. Večer byla rozlučková párty s různými zábavnými hrami a tancem.

9. 2.

Na čtvrteční dopoledne byla naplánována návštěva muzea v Božím Daru. Co bylo ale pro děti velkým překvapením, byl snowtubing. Všichni z něj byli nadšení a pro některé to prý byl dokonce nejlepší zážitek celého pobytu! Takže i závěr se nám vydařil:-) Teď už jen oběd a hurá domů!

Fotky

 

Divadelní představení Námořnická pohádka

Ve čtvrtek 12. 1. přijelo do naší školy divadlo sehrát představení Námořnická pohádka. Unikátní bylo v tom, že probíhalo celé v angličtině. Děti si tak vyzkoušely, nakolik již cizí řeči rozumí. Do děje žáky vtáhl kapitán lodi, která se vypravila na zámořskou plavbu pro koření a další obchodní artikly, které v Evropě nebyly v době středověku zcela běžné. Na svoji plavbu si kapitán vyvolil tři námořníky z řad naší školy, další z nich se ujali rolí indiánů, fakírů, atd. Představení bylo velmi interaktivní, a tak se děti jistě nenudily!

Fotky z představení

 

 

Návštěva plzeňského biskupství- 21.12. 2016


Dnes jsme s žáky první a druhé třídy vyrazili do centra města. Krátce jsme se zastavili na plzeňských vánočních trzích, abychom nasáli atmosféru blížících se Vánoc. Vyfotili jsme se u vánočního stromu, prošli jsme se mezi stánky a nezapomněli jsme si také prohlédnout velký dřevěný betlém.

Poté jsme se přesunuli do budovy plzeňského biskupství, které připravilo pro děti základních škol zajímavý program s vánoční tématikou. Jednalo se o prezentaci, kterou děti zhlédly a následně s tématem pracovaly a samy se do programu aktivně zapojily. Celou akcí nás provázela 
sestra Benedikta Veselá. Dozvěděli jsme se řadu zajímavých věcí týkajících se adventu, narození Ježíše Krista, Vánoc ale také Velikonoc a doby postní.
Moc děkujeme za poučné a zajímavé dopoledne.

 

Za Ježíškem do Betléma půjdeme

Letos jsme poprvé navštívili divadlo v Polanově síni. Vydali jsme se společně napříč celým prosincem a jeho významnými dny. Od Mikulášské nadílky přes svátek Lucie až k samotným Vánocům a jejich tradicím. Děti si také připomněly, co znamená Advent a jak se slaví. V průběhu celého představení jsme si mohli zazpívat koledy a některé z dětí byly dokonce součástí představení na pódiu. Děti si představení moc užily.

 

Dobrodružství černouška Joea

V pondělí 28.11. měli možnost naši prvňáčci a druháci zhlédnout interaktivní divadelně - hudební program „Dobrodružná cesta černouška Joea“. Děti se nejprve ocitly uprostřed savany, kde na ně číhala různá nebezpečí. V savaně se seznámily s černouškem Joem a doprovodily ho do africké školy. Cestou se naučily a nacvičily jednoduché hudební rytmy. Ty pak zahrály na hudební nástroje, které si samy vyrobily z lesního materiálu, hřebíků, napínáčků, provázků, gumiček, strun apod. Naučené rytmy děti použily ve společné písni, kterou zazpívaly černouškovi na rozloučenou.

 

Eko projekt

24.11.2016
Dnes jsme se všichni zapojili do celoškolního projektu o ekologii a třídění odpadu. Žáci byli nejprve seznámeni s programem dne a poté rozděleni do osmi skupinek. Mohli si vymyslet jména pro svou skupinu (někteří žáci byli opravdu nápadití) a promyslet, co od projektu očekávají a co by se rádi během dne dozvěděli. 
Pak už začala dobrodružná cesta po jednotlivých stanovištích, kde děti plnily spoustu úkolů spojených právě s ekologií. Někdo začal tříděním papíru, jiný plastů, skla nebo elektra a nebezpečných odpadů. Nechyběla ani výtvarná dílna, povídání o globalizaci, naučná videa nebo stanoviště plné her. 
Na závěr vyjádřily všechny děti spokojenost s tím, co se dozvěděly. Den plný ekologie se opravdu vydařil!

 

Divadelní představení "Vo plzeňských čertech"

16. 11. se druháci vypravili slavnostně oblečeni (ve většině případů) a patřičně natěšeni do Polanovy síně na představení "Vo plzeňských čertech". Herci nás seznámili s pověstmi, které se vztahují k našemu regionu a týkají se čertů. Děsivý čertovský převlek nás nejprve trochu vylekal, ale pak už jsme se jen bavili :-)

Fotky z představení

 

Den zvířat

Ráno 10. 11. jsme se sešli ve druhé třídě a prohlédli si zvířátka, která si děti přinesly. Majitelé sdělili ostatním nejdůležitější informace o jejich mazlíčkovi (jméno, věk, kolika let se zvíře dožívá, způsob chovu, atd.). Poté jsme korzovali po ostatních třídách, abychom se seznámili s dalšími zvířecími návštěvníky naší školy.

Zúčastnili jsme se besedy s Mgr. Martinem Vobrubou – mluvčím plzeňské ZOO. Pan Vobruba pohovořil o zajímavostech ze života zvířat, přinesl nám ukázat preparáty i obrázky zvířat. Vzal s sebou dokonce krajtu Boženku, na kterou si děti mohly sáhnout. Na konci byl dán prostor pro dotazy. Děti si ze setkání s mluvčím odnesly nejen zajímavé poznatky, ale i časopis Iris, který pan Vobruba žákům přinesl.

Po zbytek dne byly pro děti připraveny aktivity a soutěže ve třídě. Druháci se rozdělili do čtyř skupin. Domluvili se na názvu skupiny (podle nějakého zvířete). Každý dostal obálku, kterou si podepsal svým jménem a názvem skupiny. Také si ji vyzdobil obrázky daného zvířete. Do obálky si děti střádaly samolepky, jež dostávaly za splněné úkoly.

Už teď se prý děti těší na další Den zvířat! :-)

 

Halloween

V tomto období je již na naší škole tradicí oslavovat svátek duchů a strašidel - Halloween. Již od rána se proto naše škola začala hemžit čarodějnicemi, příšerami a strašidly. Průvod maskovaných školáků zavítal nejdříve do školky, kde jsme předvedli krátký program plný písní a básní. Poté už na strašidla čekaly halloweenské úkoly a hry. Vytvořili jsme halloweenské dekorace a připravili občerstvení na odpolední setkání s rodiči.

Odpoledne jsme se přesunuli před školu, kde jsme rodičům přednesli náš program. S lampiony jsme se všichni prošli kolem školy. A pak už jsme se vrhli na připravené občerstvení. Opekli jsme si buřtíky a ochutnali pohoštění, které nachystaly jednotlivé třídy.

Podle reakcí dětí i rodičů mohu říct, že oslavy Halloweenu jsme si užili. Fotky z akce najdete ve fotogalerii.

 

Nocování

Druhá a třetí třída tento rok nocovala ve škole z 24. na 25. 10. Společný program začal v 17 hod. běhací otázkovou hrou venku v areálu školy. Poté jsme si šli připravit večeři - toasty. Když jsme doplnili energii, čekaly nás úkoly zaměřené na týmovou spolupráci, při kterých jsme se pěkně nasmáli :-) Pro obě třídy byla nachystána cesta za pokladem. Do luštění vzkazů vedoucích k pokladu se všichni pustili s nadšením - a jejich snaha byla po zásluze oceněna sladkou odměnou :-) Pak už nás čekalo jen promítání, večerní hygiena a večerka. Byl to moc hezký večer a musím pochválit děti za to, že byly šikovné!

 

Drumben

21. 10. přijel do naší školy Mgr. Zdeněk Roller se svými drumbeny. Připravil si pro nás bubenický workshop. Děti si vyzkoušely různá rytmická cvičení, improvizaci a zahráli jsme si i na velkou kapelu. Tato aktivita bohužel neměla kýžený efekt, i přes veškerou lektorovu snahu :-( Žáci se vzájemně neposlouchali, nevnímali lektorovy pokyny. Měli jsme chvílemi pocit, že některým jde jen o to, mlátit do bubnu hlava nehlava. Snad se nám to příště lépe povede!

 

Besedárium

Ve čtvrtek 20. 10. si pro nás společnost Besedárium připravila program postavený na Hejného metodě. Díky loňské výborné zkušenosti, jsme se těšili, a naše očekávání nebylo zklamáno! Ráno nás ve třídě přivítali dva námořníci, kteří nás pozvali na plavbu za pokladem. Naši žáci - plavčíci byli rozděleni barevnými šátky do skupin a plnili připravené úkoly jako tým. Všechny aktivity byly pečlivě připraveny a strhly všechny účastníky k tomu, aby se naplno zapojili. Naši šikovní plavčíci zdárně všechny úkoly absolvovali a za své úsilí byli odměněni! Otevřeli truhlu plnou čokoládových mincí :-)

 

Divadelní představení Čtyři pohádky

7.10.2016

Naši prvňáčči, druháčci a třeťáčci dnes měli možnost zhlédnout divadelní představení Čtyři pohádky na motivy Františka Hrubína. Všichni jsme se výborně bavili u pohádek Kuřátko a obilí, Otesánek, O veliké řepě a Zvířátka a loupežníci. Vše bylo doprovázeno zpěvem a hrou na kytaru, zapojeni byli i naši žáčci. Děkujeme za hezký zážitek hercům z divadla ŠUS!

 

Seznamovací dílna

V sobotu 24. 9. se u nás ve škole konala již tradiční Seznamovací dílna. Ta je příležitostí pro děti i rodiče poznat lépe ty, které denně míjí v šatně. Je to však i šance pobavit se, zasoutěžit si a vyzkoušet si svoji schopnost týmové spolupráce.

Pro účastníky bylo připraveno sedm aktivit a jeden bonusový tipovací úkol. Po příchodu se na základě úvodní hry rozdělili všichni do týmů. Poté se již vrhli na nachystané výzvy. Čekalo je lovení písmen v hnusárnách, přenášení tenisáků opičí dráhou, stavění stanu, luštění morseovky, otáčení létajícího koberce, hádání kvízových otázek, popis a kreslení zadaných pojmů. Na závěr nás čekalo pestré občerstvení, které donesli rodiče jako zápisné.

Mohu říct, že jsme si dopoledne všichni užili a věřím, že tato akce splnila své poslání :-)

 

Hola, hola, Figurka volá

Ve dnech 13-14.září proběhla již druhá (pro nováčky první) večerní Figurková bojovka. Ani při této jsme nezapomněli potrápit hlavičky a společně vyřešit sérii šachových úkolů (mat dámou a králem), zahrát si několik nešachových her s Figurkami, šachovnicí a žetony a uvařit si večeři.

Stejně jako při minulém setkání Strážců Figurkova, nechyběla ani noční akce. Tentokrát proběhla mimo budovu neb z jednotlivých království utekli pěšci. Strážci je tak za svitu měsíce a baterek hledali před budovou školy…

Ráno na nás čekalo plno dobrých buchet, bábovek a sušenek, které napekly maminky (pochutnaly si i děti odpoledne v družině) a poslední série šachových úkolů (pat). Nakonec jsme spočítali vyzdobené figurky (body za vítězství v úkolech) a rozdali medaile.

Do tříd jsme běželi s mírným zpožděním a celý den jsme přemýšleli, kdy se zase sejdeme. Kdo ví, třeba ještě někdy nastane nutnost Strážce svolat.

Strážkyně Figurkova

Kačka

 

 

Divadlo Alfa

Ve čtvrtek 15. 9. se první a druhá třída vypravila do divadla Alfa na představení Kolíbá se velryba. Byli jsme uvedeni do divadelního klubu, kde jsme v komorním prostředí natěšeně očekávali, co si pro nás herci připravili. Představení bylo plné písní a vtipů, doplněné důmyslnými kulisami. Druháci se celou dobu výborně bavili!

Po představení jsme měli objednanou prohlídku divadelní dílny. Hlavní výtvarník nám předvedl různé druhy loutek, vyprávěl o jejich vyrábění a opravě.

Celé dopoledne bylo velmi zábavné, ale leccos nového jsme se i dozvěděli.

Fotky z divadla

 

Nový školní rok 2016/2017 jsme s druháky zahájili v naší "staré", známé, prostorné a slunné třídě s novou spolužačkou, "starou" třídní učitelkou a novými pomůckami :-)

Děti se vrátily po prázdninách natěšené na nové výzvy a plné energie. Tak hurá do toho!

Přeji nám všem, ať se nám práce daří!

Katka Jungová