KONZULTAČNÍ HODINY

úterý: 14.00 - 16.00

Vítejte ve druhé třídě a v novém školním roce 2017/2018! :)

V letošním roce "Letíme za poznáním", trošku se nám poupravila výzdoba a objevila se nám nově nástěnka "Věděli jste, že..?". Pokud s dětmi narazíte na nějaký zajímavý fakt či informaci, určitě se s námi o ni podělte a my si ji přidáme na naši nástěnku! :)

Těším se na spoustu zážitků a nová dobrodružství!

paní učitelka Verča

Zdravá pětka

Dnes za dětmi přišla lektorka "Zdravé pětky" paní Jitka, aby si s nimi povídala o zdravé výživě a správném životním stylu. Nejprve žákům představila dvě imaginární děti Evičku Šťastnou a Péťu Vosolila. Evička byla Péťova velká kamarádka, přesto si děti v některých věcech moc nerozuměly. Hlavně v tom, jak se správně stravovat, aby byl člověk plný energie. Evička ale nakonec Péťu naučila, jak být veselý a zdravý kluk. A to zjistily i naše děti. Povídaly si s paní lektorkou, co rády snídají, obědvají a večeří. Diskutovaly o tom, kolik by měly denně vypít vody, proč je důležité cvičit a mýt si ruce. Vybavené zelenými a červenými zástěrkami žáci třídili potraviny na zdravé a nezdravé. Také k tomu poslouchali písničky a na závěr si vyrobili špízy z čerstvé zeleniny. Mnohé naši žáci už věděli, navíc se ale dozvěděli i spoustu zajímavých informací, které se jim budou určitě hodit.

Mobilní planetárium

Do naší školy přijelo mobilní planetárium, které nás vzalo na malý výlet do vesmíru. Čtyři zvířecí kamarádi se dostali na raketovou základnu, kde viděli poprvé startovat raketu, poznali díky myšákovi různá souhvězdí a také se dozvěděli něco o planetách a sluneční soustavě.

Návštěva knihovny

Dnes jsme poprvé navštívili knihovnu, kde se žáci dozvěděli, jak se správně chovat ke knihám, jak si v knihovně vybrat správnou knihu a jak se do knihovny přihlásit. Paní knihovnice si pro děti připravila hledání obrázků ve skupinách a po úspěšném nalezení jim za odměnu přečetla pohádku. Na závěr děti dostaly chvilku, kdy si mohly samy vybrat knihu a chvilku si číst.

________________________________________________________________________________________

V šapitó, maringotce a pod všemi slunci světa

Ve středu 13.9.2017 jsme se poprvé vydali (spolu s první třídou) do Českého rozhlasu na představení Plzeňské filharmonie. Příběhem provázel klaun, který vyprávěl, jak s cirkusem Fili-Pils procestoval celý svět. Vše bylo doprovázeno nádhernou hudbou. Tu měl na svědomí orchestr, který byl součástí podia. Tento interaktivně-hudební pořad děti moc bavil, poslechly si a na živo viděly různé nástroje z orchestru a někteří dokonce dostali i drobný dárek za správnou odpověď. Děti i paní učitelky byly z představení nadšené!