Školní družina – I. oddělení

 

Vychovatelky: Bc. Andrea Trávníčková

                         Mgr. Julie Lávičková

 

ŘÍJEN 2018

Říjen se nesl především ve znamení Halloweenu. Vyráběli jsme výzdobu, povídali si o tom, co to vlastně Halloween je, poslouchali jsme halloweenské písničky i dlabali dýně. Vše pak vyvrcholilo ve středu 31.10. odpolední oslavou, průvodem s lampiony a opékáním buřtů. V průběhu měsíce října jsme toho ovšem stihli i mnohem více. Nezapomněli jsme na to, že se pomalu ale jistě blíží zima a je nutné se postarat o ptáčky, kteří neodlétají do teplých krajin. Proto jsme ozdobili ptačí budku a v nejbližší době se vypravíme do okolí školy a vybereme společně místo, kam budku zavěsíme. Až začne mrznout, budeme ptáčky pravidelně přikrmovat. Oslavili jsme Mezinárodní den úsměvu, povídali si o bezpečné jízdě na kole při Světovém dni cyklistiky a užili si "listohrátky" během Dne stromů. Nezapomínali jsme ani chodit ven, protože i v říjnu svítilo sluníčko a bylo teplo. 

Všechny zdraví Andrea a Julča

 

ZÁŘÍ 2018

 Měsíc září je úspěšně za námi, seznámili jsme se společně s chodem družiny, s družinovými pravidly a zároveň jsme si užili spoustu zábavy. Náš plyšový kamarád Hafánek je s námi v družině moc spokojený a má radost, že se může každý víkend podívat k někomu domů. Během září jsme byli na 2 vycházkách, kde jsme pozorovali ptáčky, sbírali přírodniny a dováděli na dětském hřišti. V družině jsme hodně tvořili - pravidla ŠD, sv. Václava na koni a skřítky. K dispozici jsme měli omalovánky a různé pracovní listy. Koukali jsme se na didaktická videa, poslouchali písničky a zpívali, společně si s námi zazpívala i studentka Ria z Číny. Seznámili jsme se s významnými dny jako je např. Mezinárodní den bez aut nebo Den české státnosti. Vždy, když bylo pěkné počasí, hráli jsme si na školní zahradě. 

Užívejte poslední slunečné dny a už se těšíme na společný říjen!

            Andrea a Julča

 

ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU

Milí žáci a vážení rodiče,

dovolte nám, abychom vás všechny přivítaly po prosluněných dvouměsíčních prázdninách v novém školním roce 2018 / 2019. 

Ve školní družině bude na prvňáčky a druháčky čekat spousta zábavy, her, tvoření, povídání, procházek… ale hlavně, bude se tam na ně vždy těšit jejich nový plyšový kamarád Hafánek. Hafánek je pejsek, o kterého se děti ve družině starají a se kterým si hrají. Každý pátek se půjde Hafánek podívat k někomu domů, aby mu přes víkend ve škole nebylo smutno, a my si pak budeme v pondělí vyprávět, co Hafánek během víkendu zažil.

Celoroční téma našeho oddělení bude zaměřeno hlavně na pohádky a přírodu. Budeme si číst a vymýšlet příběhy, k tématu pohádek budeme kreativně tvořit, občas si zacvičíme, a když to půjde, vyrazíme na vycházku, kde si budeme hrát, sbírat přírodniny a objevovat svět kolem nás.

Moc se na vás těšíme!

  Andrea a Julča