Leden 2018

Dobrý den,

máme tady nový rok, rok 2018 a s novým rokem nás čekají nové zážitky, radosti, zkušenosti. U nás v "mimoní" družině, se na to všechno těšíme. Leden se věnujeme tématu olympijských her. Nejprve jsme si povídali o zimních sportech, nejprve o těch, které známe, poté i o těch méně známých. Následně děti nakreslily obrázky se zimními sporty. V dalším týdnu jsme vytvářeli symbol olympijských her: olympijské kruhy. Děti si i vyrobily medaile, speciální medaile, které mohly darovat spolužákům, kamarádům či rodičům. Dále jsme hovořili o sportovním chování a pravidlech fair - play. Věnovali jsme se výtvarné i pracovní činnosti. Nezapomněli jsme ani na relaxační chvíle, kdy děti vykreslují mandaly, poslouchají relaxační muziku. Když nám počasí dovolí, chodíme alespoň na chvíli ven. Jen co bude dostatečné množství sněhu, vyrazíme ven stavět sněhuláky pro dobrou věc. Bližší info již brzy na nástěnce. Dále nás čeká celodružinová akce, bližší info taktéž brzy na nástěnce. 
Foto brzy doplníme i na naše rajče. :-) 

S přáním hezkých a zimních dnů
Skalová Magda

 

 

 

Prosinec 2017

Dobrý den,

listopad a téma hudebníci jsme ukončili mini flétnovým koncertem 3 žáků z první třídy. Tímto necháváme muzikanty za sebou a přesouváme se do prosince, kde jsou hlavním tématem pohádky. Ano, v prosinci si hrajeme na pohádky. V rámci pohádek nás budou čekat různé hádanky, kvízy, poznávačky, naše společná pohádka aj. V prosinci toho máme naplánovaného vskutku dost, tak snad to všechno stihneme. :) Prosinec jsme přivítali společně s prvními vločkami. Paní Zima nám pomáhá zdobit naší družinku. Mikuláše jsme si užili vyprávěním příběhů, čtením pohádek, mikulášských omalovánek a říkání básní. Teď se vrhneme na vánoční tvoření. Jako první úkol máme zdobení našeho adventního věnce. Sama jsem zvědavá, jak bude vypadat. :-)

Nové fotky na rajčeti! :-)
S přáním hezkých dnů,

vychovatelka Magda

 

 Listopad 2017

Dobrý den,

v rámci celého listopadu si hrajeme na muzikanty. Proto celý listopad věnujeme převážně hudbě a vše co se jí týká. Nezapomínáme ani na výzdobu třídy, ve které ještě stále, hraje hlavní roli podzim. Věnujeme se také hodně hrám na lepší spolupráci a komunikaci dětí. Často soutěžíme v kvízech, které jsou zaměřené na přírodu a zvířata. Práce na lesním deníku pokračuje, děti velmi baví. Na konci listopadu máme v plánu menší koncert, v rámci družin. Děvčata ze třetí třídy také rády dělají taneční vystoupení, což děti baví. Hudební téma nás baví a všichni si ho užíváme. :-) 
Fotografie na internetu budou již brzy :-) 

Za naší Mimoní družinu,
vychovatelka Magda

Říjen 2017

Dobrý den,

máme tady nádherný, barevný a provoněný podzim a my jsme ho v družině přivítali krásnou výzdobou. Děti vytvářely pomocí temper obrázky stromů a opadaného listí. Na uplakané dny jsme se v družině připravily vyrobenými deštníky, které nám zdobí dveře a svými barvami nás na déšť přímo lákají. :-) Do opadaného listí jsme vytvořily i pár ježků, kteří sice nemají na zádech jablíčka, ale zato bodliny mají pořádné! :-) Naši skřítci, co nás budou provázet celým rokem a které, jak doufáme, společně vysvobodíme z lesa, se nám připomněli dalším dopisem s úkolem. Práce na lesních denících je tedy v plném proudu. 
V měsíci říjnu si, podle celoročního plánu, hrajeme na strašidla. První říjnový týden jsme se věnovaly jejich výrobě, kde hlavní roli hrála fantazie a tvořivost. Máme teď v družině hrůzostrašnou výstavu se strašidly. :-) Tento týden se věnujeme vytváření vlastního strašidelného příběhu. Starší děti pracují po skupinách či samostatně, příběhy píší a malují k nim i obrázky. První třída vymýšlí jeden společný strašidelný příběh, ke kterému poté dokreslí každý obrázek. Máte se na co těšit. :-)
Fotografie se nám snad brzy podaří nahrát i sem, abyste viděli, jak to všem dětem náramně jde.

Fotografie najdete na stránce: https://druzina2017.rajce.idnes.cz/
Přihlašovací údaje: Jméno: druzina ; heslo: druzina
(ke každému našemu albu). 

Za celou naší Mimoní družinu,
vychovatelka Magda

 

Září 2017

V prvním týdnu nového školního roku, jsme se v rámci družiny seznamovali. V druhém týdnu jsme  K vyprávění o zážitcích z léta, vyrobili svůj filmový pás těch nej vzpomínek. 

V měsíci září jsme přečetli knížku Tři bratři, ke každé přečtené pohádce děti nakreslily obrázky a poslechly si písničky z dané pohádky. 
V rámci odpočinkové činnosti se děti uvolnily pomocí mandel a relaxačních písní.

Na školní zahradě každý den děti hrají vybíjenou či kopanou a hrajeme pohybovou hru "Papeži, papeži".

Začátek podzimu jsme v družině přivítali podzimními obrázky a výzdobou.