Červen

Dobrý den,

hlásíme se z družiny. :-) Červen máme ve znamení pirátů a námořníků a náležitě si to užíváme. Kreslíme výkresy ostrovů, drsných i méně drsných pirátů a námořníků, moře, skládáme loďky a parníky z papíru aj. Jelikož je venku krásně a vevnitř příliš horko, chodíme ven, jen co to jde. Venku si děti hrají hry jaké chtějí. Kluci hrají fotbal, holky si hrají na koníky, někdo si maluje, někdo čte, někdo si jen tak sedí a povídá. Poslední dny v družině si užíváme. Jak sluníčka, tak i společnosti kamarádů, které za chvíli na dva měsíce neuvidíme. Příští týden děti čeká škola v přírodě, to bude o zážitky postaráno.
Tento týden je pro nás důležitý i proto, že ukončujeme náš celoroční projekt, a tím jsou skřítci. Celý rok, děti plnily lesní úkoly, doplňovaly si informace o zvířatech, lesích aj. a díky tomu se nám, snad (dozvíme se na konci týdne), podařilo vysvobodit skřítky z lesa. Děti se to dozví pomocí posledního dopisu od skřítků a jako bonus, dostanou své lesní deníky, na kterých celý rok pracovaly. V deníku mají ne jen úkoly, které dělaly, ale i plno užitečných informací o zvěři, která u nás v lesích a na stráních žije, ale i jaké vybavení si vzít do lesa, či co dělat při střetu s nějakým zvířetem. V přílohách poté najdou všechny skřítky, dopisy od nich a malé nápovědy jak správně třídit odpad. :-)

s pozdravem a přáním hezkých dnů

vychovatelka Magda

 

 

 

Květen/ červen

Dobrý den, 

květen byl ve znamení zvířat, kdy jsme hodně malovali, tvořili, povídali si o zvířatech, měli hádanky, kvízy. Zvířecí téma nás všechny bavilo. Skoro každý den jsme venku na zahradě, kde děti mají prostor se "vyřádit". Hrají míčové hry, skáčou přes švihadla, vymýšlejí své hry, nebo si kreslí u stolečku. Fotky z května se mi bohužel podařilo smazat, takže těch pár, co mi zbylo nahraji již brzy. 
Měsíc červen jsme začali krásně, a to v pátek, kdy byl Den dětí. Na děti čekalo spoustu soutěží a úkolů, ale i odměn, včetně pamětního listu. Počasí, ačkoliv se tvářilo zamračeně, nakonec vydrželo a my si to mohli naplno užít venku. Myslím, že se celý den velmi vydařil. Foto již na rajčeti. :)
Měsíc červen je ve znamení pirátů a námořníků, abychom se připravili na léto u vody. :-) 

Krásné dny,

vychovatelka Magda

 
Květen

Dobrý den,

hlásíme se s krátkou zprávou z naší družiny. Tento měsíc věnujeme tématu zvířat. Téma je to krásné a obsáhlé a velmi nás baví. Již jsme kreslili naše nejoblíbenější zvíře, povídáme si o zvířatech domácích, o našich mazlíčcích a o zvířatech všeobecně. O tom, jak se k nim máme chovat, co dělat v případě nějakého ohrožení z jejich strany aj. Děti ze 3. třídy kreslily tématické obrázky k básničce, kterou si naslepo vylosovaly. Ještě nás toho pár čeká. :) Mimo toto téma se věnujeme hrám, při kterých zlepšujeme naši komunikaci i spolupráci a zároveň si u toho užijeme spoustu legrace. Počasí nám také přeje, takže každý den brzy odcházíme na školní zahradu, kde si děti užívají čerstvého vzduchu, volného prostoru a her. 
Foto na rajčeti již brzy.

S pozdravem,

vychovatelka Magda

 

 

 

 

Duben

Dobrý den,

minulý týden v pátek proběhla u nás v družině talentová soutěž: ZŠ Easy start má talent. Celou soutěž organizovala děvčata ze 3. třídy, s mojí dopomocí. Soutěže se zúčastnilo opravdu mnoho talentů. K vidění byl zpěv, hra na flétnu či klavír, tanec sólo či ve dvojicích či kreslení obrázku. Porota se skládala právě z děvčat ze 3. třídy a děvčata měla co dělat, aby mezi těmi talenty vybrala ty nej. Nakonec v rozhodování pomohli diváci, kteří si celou soutěž také užili. Třetí místo získala Kája Vlčková - zpěv, druhé místo získal Jakub Sobotka - hra na klavír, první místo patří taneční dvojici Bětce Baxové a Alence Moučkové. Vítězové získali medaile a stejně jako všichni ostatní, diplom za účast. Soutěž se velmi povedla, děti si jí užily. V následujících dnech nás čeká opět družinový fotbálkový turnaj a mnoho dalšího. 
Tento týden v naší družině věnujeme naši planetě Zemi, jako oslavu 22. 4. jako Dne Země. Říkáme si o správném třídění odpadu, o šetrném chování v přírodě a k přírodě, k rostlinám, ke zvířatům. Hrajeme na toto téma hry, koukáme na krátká poučná videa. Baví nás to všechny. :-)
Na rajčeti budou nové fotky jak ze soutěže, tak i z družiny. Kdy například děti ze 3. třídy kreslily autoportréty. Jak se jim to povedlo, můžete posoudit sami právě na fotografiích. Kde je nejprve fotka s portrétem a Vy můžete hádat o koho jde. Následně fotka, která Vám ukáže jestli jste se trefili. :-) 

Přeji všem krásné, tak trochu už letní dny
vychovatelka Magda

 

 

Duben 2018

Dobrý den,

máme tady měsíc duben a s ním konečně jaro a dny plné sluníčka. Měsíc duben je věnován tématu kouzelnictví, triků, lexikonů a kouzelníků. Čeká nás např.výroba lexikonů, malování kouzelníků aj. Mimo to, budeme pracovat usilovně na lesních denících. Také nás čeká talentová soutěž, kterou organizují děvčata ze 3. třídy a další fotbálkový turnaj. Hezké dny nám umožňují chodit brzo ven, tak toho využíváme a venku honíme kromě míče i vitamin D. :-) 
Brzy nové album na rajčeti.

Krásné, slunné a úsměvné dny
přeje vychovatelka Magda s celou družinou

 

 

 

Březen 2018

Dobrý den,

měsíc březen jsme měli zkrácený o celý týden, kdy byly velikonoční prázdniny. I tak jsme si to ale v družině užili a stihli spoustu věcí. Březen byl ve znamení pravěku. Děti kreslily jeskynní malby, povídali jsme si o pravěku, zkoušeli jsme vymyslet pravěký příběh. Kromě toho jsme se samozřejmě věnovali tématu Velikonoc. Tvořili jsme z papíru velikonoční ozdoby, přáníčka a vyprávěli si o tradicích a historii těchto svátků. V březnu byl i mezinárodní den vody a den lesů a stromů. I těmto tématům jsme se věnovali a připomněli jsme si, jak je pro nás voda a příroda důležitá. Začalo jaro a tím i naše jarní tvoření a zdobení družiny. Díky hezkému počasí už můžeme chodit brzo ven, kde se děti odreagují s míčem či švihadlem. Venku nás to baví. :-) Nezapomínáme ani na náš lesní deník, abychom na konci školního roku všechny skřítky vysvobodili. Do družiny jsme dostali stolní fotbálek a po pár hrách, Daniil ze 4. třídy sám zorganizoval turnaj a udělal poháry! Další turnaj již brzy. 
Pár fotek z března, na rajčeti!

Krásné dny
vychovatelka Magda

 

Únor 2018

Dobrý den,

únor je krátký měsíc a ještě jsme ho měli zkrácený o jarní prázdniny, ale i tak jsme si to v družině užili a stihli spoustu věcí. :-)
Únor jsme věnovali tématu: Vesmír. Řekli jsme si základní informace, které jsme o vesmíru věděli, někteří i nevěděli. Děti podle předlohy samy nakreslily planety naší sluneční soustavy a byla jsem mile překvapena, jak se jim to povedlo. Vytvořily si i vlastní planety, na kterých by chtěly žít. S pomocí své fantazie si vymyslely i svého ufona, kterého si pojmenovaly a předvedly ostatním. Naše družina byla celá vesmírná. :-) Kromě vesmírného tématu jsme se věnovaly i přípravám na karneval, který jsme měli v pátek před jarními prázdninami. Děti mi pomohly s výzdobou družiny. moc se jim to povedlo. Karneval jsme si všichni užili a dokonce jsme si ho protáhli déle, než jsem původně zamýšlela.Bylo plno soutěží, her, diplomů i cen. Jak doufám, užili si ho všichni. 
Pár fotek z vesmírného tvoření a fotky z karnevalu již jsou na našem rajčeti! A já myslím, že stojí za to si je prohlédnout. ;)

S přáním krásných, mrazivých dní
vychovatelka Magda

 

Leden 2018

Dobrý den,

máme tady nový rok, rok 2018 a s novým rokem nás čekají nové zážitky, radosti, zkušenosti. U nás v "mimoní" družině, se na to všechno těšíme. Leden se věnujeme tématu olympijských her. Nejprve jsme si povídali o zimních sportech, nejprve o těch, které známe, poté i o těch méně známých. Následně děti nakreslily obrázky se zimními sporty. V dalším týdnu jsme vytvářeli symbol olympijských her: olympijské kruhy. Děti si i vyrobily medaile, speciální medaile, které mohly darovat spolužákům, kamarádům či rodičům. Dále jsme hovořili o sportovním chování a pravidlech fair - play. Věnovali jsme se výtvarné i pracovní činnosti. Nezapomněli jsme ani na relaxační chvíle, kdy děti vykreslují mandaly, poslouchají relaxační muziku. Když nám počasí dovolí, chodíme alespoň na chvíli ven. Jen co bude dostatečné množství sněhu, vyrazíme ven stavět sněhuláky pro dobrou věc. Bližší info již brzy na nástěnce. Dále nás čeká celodružinová akce, bližší info taktéž brzy na nástěnce. 
Foto brzy doplníme i na naše rajče. :-) 

S přáním hezkých a zimních dnů
Skalová Magda

 

 

 

Prosinec 2017

Dobrý den,

listopad a téma hudebníci jsme ukončili mini flétnovým koncertem 3 žáků z první třídy. Tímto necháváme muzikanty za sebou a přesouváme se do prosince, kde jsou hlavním tématem pohádky. Ano, v prosinci si hrajeme na pohádky. V rámci pohádek nás budou čekat různé hádanky, kvízy, poznávačky, naše společná pohádka aj. V prosinci toho máme naplánovaného vskutku dost, tak snad to všechno stihneme. :) Prosinec jsme přivítali společně s prvními vločkami. Paní Zima nám pomáhá zdobit naší družinku. Mikuláše jsme si užili vyprávěním příběhů, čtením pohádek, mikulášských omalovánek a říkání básní. Teď se vrhneme na vánoční tvoření. Jako první úkol máme zdobení našeho adventního věnce. Sama jsem zvědavá, jak bude vypadat. :-)

Nové fotky na rajčeti! :-)
S přáním hezkých dnů,

vychovatelka Magda

 

 Listopad 2017

Dobrý den,

v rámci celého listopadu si hrajeme na muzikanty. Proto celý listopad věnujeme převážně hudbě a vše co se jí týká. Nezapomínáme ani na výzdobu třídy, ve které ještě stále, hraje hlavní roli podzim. Věnujeme se také hodně hrám na lepší spolupráci a komunikaci dětí. Často soutěžíme v kvízech, které jsou zaměřené na přírodu a zvířata. Práce na lesním deníku pokračuje, děti velmi baví. Na konci listopadu máme v plánu menší koncert, v rámci družin. Děvčata ze třetí třídy také rády dělají taneční vystoupení, což děti baví. Hudební téma nás baví a všichni si ho užíváme. :-) 
Fotografie na internetu budou již brzy :-) 

Za naší Mimoní družinu,
vychovatelka Magda

Říjen 2017

Dobrý den,

máme tady nádherný, barevný a provoněný podzim a my jsme ho v družině přivítali krásnou výzdobou. Děti vytvářely pomocí temper obrázky stromů a opadaného listí. Na uplakané dny jsme se v družině připravily vyrobenými deštníky, které nám zdobí dveře a svými barvami nás na déšť přímo lákají. :-) Do opadaného listí jsme vytvořily i pár ježků, kteří sice nemají na zádech jablíčka, ale zato bodliny mají pořádné! :-) Naši skřítci, co nás budou provázet celým rokem a které, jak doufáme, společně vysvobodíme z lesa, se nám připomněli dalším dopisem s úkolem. Práce na lesních denících je tedy v plném proudu. 
V měsíci říjnu si, podle celoročního plánu, hrajeme na strašidla. První říjnový týden jsme se věnovaly jejich výrobě, kde hlavní roli hrála fantazie a tvořivost. Máme teď v družině hrůzostrašnou výstavu se strašidly. :-) Tento týden se věnujeme vytváření vlastního strašidelného příběhu. Starší děti pracují po skupinách či samostatně, příběhy píší a malují k nim i obrázky. První třída vymýšlí jeden společný strašidelný příběh, ke kterému poté dokreslí každý obrázek. Máte se na co těšit. :-)
Fotografie se nám snad brzy podaří nahrát i sem, abyste viděli, jak to všem dětem náramně jde.

Fotografie najdete na stránce: https://druzina2017.rajce.idnes.cz/
Přihlašovací údaje: Jméno: druzina ; heslo: druzina
(ke každému našemu albu). 

Za celou naší Mimoní družinu,
vychovatelka Magda

 

Září 2017

V prvním týdnu nového školního roku, jsme se v rámci družiny seznamovali. V druhém týdnu jsme  K vyprávění o zážitcích z léta, vyrobili svůj filmový pás těch nej vzpomínek. 

V měsíci září jsme přečetli knížku Tři bratři, ke každé přečtené pohádce děti nakreslily obrázky a poslechly si písničky z dané pohádky. 
V rámci odpočinkové činnosti se děti uvolnily pomocí mandel a relaxačních písní.

Na školní zahradě každý den děti hrají vybíjenou či kopanou a hrajeme pohybovou hru "Papeži, papeži".

Začátek podzimu jsme v družině přivítali podzimními obrázky a výzdobou.