Říjen 2017

Dobrý den,

máme tady nádherný, barevný a provoněný podzim a my jsme ho v družině přivítali krásnou výzdobou. Děti vytvářely pomocí temper obrázky stromů a opadaného listí. Na uplakané dny jsme se v družině připravily vyrobenými deštníky, které nám zdobí dveře a svými barvami nás na déšť přímo lákají. :-) Do opadaného listí jsme vytvořily i pár ježků, kteří sice nemají na zádech jablíčka, ale zato bodliny mají pořádné! :-) Naši skřítci, co nás budou provázet celým rokem a které, jak doufáme, společně vysvobodíme z lesa, se nám připomněli dalším dopisem s úkolem. Práce na lesních denících je tedy v plném proudu. 
V měsíci říjnu si, podle celoročního plánu, hrajeme na strašidla. První říjnový týden jsme se věnovaly jejich výrobě, kde hlavní roli hrála fantazie a tvořivost. Máme teď v družině hrůzostrašnou výstavu se strašidly. :-) Tento týden se věnujeme vytváření vlastního strašidelného příběhu. Starší děti pracují po skupinách či samostatně, příběhy píší a malují k nim i obrázky. První třída vymýšlí jeden společný strašidelný příběh, ke kterému poté dokreslí každý obrázek. Máte se na co těšit. :-)
Fotografie se nám snad brzy podaří nahrát i sem, abyste viděli, jak to všem dětem náramně jde.

Fotografie najdete na stránce: https://druzina2017.rajce.idnes.cz/
Alba jsou pod heslem, naše heslo je: druzina.(ke každému našemu albu). 

Za celou naší Mimoní družinu,
vychovatelka Magda

 

Září 2017

V prvním týdnu nového školního roku, jsme se v rámci družiny seznamovali. V druhém týdnu jsme  K vyprávění o zážitcích z léta, vyrobili svůj filmový pás těch nej vzpomínek. 

V měsíci září jsme přečetli knížku Tři bratři, ke každé přečtené pohádce děti nakreslily obrázky a poslechly si písničky z dané pohádky. 
V rámci odpočinkové činnosti se děti uvolnily pomocí mandel a relaxačních písní.

Na školní zahradě každý den děti hrají vybíjenou či kopanou a hrajeme pohybovou hru "Papeži, papeži".

Začátek podzimu jsme v družině přivítali podzimními obrázky a výzdobou.