Duben 2018

Dobrý den,

máme tady měsíc duben a s ním konečně jaro a dny plné sluníčka. Měsíc duben je věnován tématu kouzelnictví, triků, lexikonů a kouzelníků. Čeká nás např.výroba lexikonů, malování kouzelníků aj. Mimo to, budeme pracovat usilovně na lesních denících. Také nás čeká talentová soutěž, kterou organizují děvčata ze 3. třídy a další fotbálkový turnaj. Hezké dny nám umožňují chodit brzo ven, tak toho využíváme a venku honíme kromě míče i vitamin D. :-) 
Brzy nové album na rajčeti.

Krásné, slunné a úsměvné dny
přeje vychovatelka Magda s celou družinou

 

 

 

Březen 2018

Dobrý den,

měsíc březen jsme měli zkrácený o celý týden, kdy byly velikonoční prázdniny. I tak jsme si to ale v družině užili a stihli spoustu věcí. Březen byl ve znamení pravěku. Děti kreslily jeskynní malby, povídali jsme si o pravěku, zkoušeli jsme vymyslet pravěký příběh. Kromě toho jsme se samozřejmě věnovali tématu Velikonoc. Tvořili jsme z papíru velikonoční ozdoby, přáníčka a vyprávěli si o tradicích a historii těchto svátků. V březnu byl i mezinárodní den vody a den lesů a stromů. I těmto tématům jsme se věnovali a připomněli jsme si, jak je pro nás voda a příroda důležitá. Začalo jaro a tím i naše jarní tvoření a zdobení družiny. Díky hezkému počasí už můžeme chodit brzo ven, kde se děti odreagují s míčem či švihadlem. Venku nás to baví. :-) Nezapomínáme ani na náš lesní deník, abychom na konci školního roku všechny skřítky vysvobodili. Do družiny jsme dostali stolní fotbálek a po pár hrách, Daniil ze 4. třídy sám zorganizoval turnaj a udělal poháry! Další turnaj již brzy. 
Pár fotek z března, na rajčeti!

Krásné dny
vychovatelka Magda

 

Únor 2018

Dobrý den,

únor je krátký měsíc a ještě jsme ho měli zkrácený o jarní prázdniny, ale i tak jsme si to v družině užili a stihli spoustu věcí. :-)
Únor jsme věnovali tématu: Vesmír. Řekli jsme si základní informace, které jsme o vesmíru věděli, někteří i nevěděli. Děti podle předlohy samy nakreslily planety naší sluneční soustavy a byla jsem mile překvapena, jak se jim to povedlo. Vytvořily si i vlastní planety, na kterých by chtěly žít. S pomocí své fantazie si vymyslely i svého ufona, kterého si pojmenovaly a předvedly ostatním. Naše družina byla celá vesmírná. :-) Kromě vesmírného tématu jsme se věnovaly i přípravám na karneval, který jsme měli v pátek před jarními prázdninami. Děti mi pomohly s výzdobou družiny. moc se jim to povedlo. Karneval jsme si všichni užili a dokonce jsme si ho protáhli déle, než jsem původně zamýšlela.Bylo plno soutěží, her, diplomů i cen. Jak doufám, užili si ho všichni. 
Pár fotek z vesmírného tvoření a fotky z karnevalu již jsou na našem rajčeti! A já myslím, že stojí za to si je prohlédnout. ;)

S přáním krásných, mrazivých dní
vychovatelka Magda

 

Leden 2018

Dobrý den,

máme tady nový rok, rok 2018 a s novým rokem nás čekají nové zážitky, radosti, zkušenosti. U nás v "mimoní" družině, se na to všechno těšíme. Leden se věnujeme tématu olympijských her. Nejprve jsme si povídali o zimních sportech, nejprve o těch, které známe, poté i o těch méně známých. Následně děti nakreslily obrázky se zimními sporty. V dalším týdnu jsme vytvářeli symbol olympijských her: olympijské kruhy. Děti si i vyrobily medaile, speciální medaile, které mohly darovat spolužákům, kamarádům či rodičům. Dále jsme hovořili o sportovním chování a pravidlech fair - play. Věnovali jsme se výtvarné i pracovní činnosti. Nezapomněli jsme ani na relaxační chvíle, kdy děti vykreslují mandaly, poslouchají relaxační muziku. Když nám počasí dovolí, chodíme alespoň na chvíli ven. Jen co bude dostatečné množství sněhu, vyrazíme ven stavět sněhuláky pro dobrou věc. Bližší info již brzy na nástěnce. Dále nás čeká celodružinová akce, bližší info taktéž brzy na nástěnce. 
Foto brzy doplníme i na naše rajče. :-) 

S přáním hezkých a zimních dnů
Skalová Magda

 

 

 

Prosinec 2017

Dobrý den,

listopad a téma hudebníci jsme ukončili mini flétnovým koncertem 3 žáků z první třídy. Tímto necháváme muzikanty za sebou a přesouváme se do prosince, kde jsou hlavním tématem pohádky. Ano, v prosinci si hrajeme na pohádky. V rámci pohádek nás budou čekat různé hádanky, kvízy, poznávačky, naše společná pohádka aj. V prosinci toho máme naplánovaného vskutku dost, tak snad to všechno stihneme. :) Prosinec jsme přivítali společně s prvními vločkami. Paní Zima nám pomáhá zdobit naší družinku. Mikuláše jsme si užili vyprávěním příběhů, čtením pohádek, mikulášských omalovánek a říkání básní. Teď se vrhneme na vánoční tvoření. Jako první úkol máme zdobení našeho adventního věnce. Sama jsem zvědavá, jak bude vypadat. :-)

Nové fotky na rajčeti! :-)
S přáním hezkých dnů,

vychovatelka Magda

 

 Listopad 2017

Dobrý den,

v rámci celého listopadu si hrajeme na muzikanty. Proto celý listopad věnujeme převážně hudbě a vše co se jí týká. Nezapomínáme ani na výzdobu třídy, ve které ještě stále, hraje hlavní roli podzim. Věnujeme se také hodně hrám na lepší spolupráci a komunikaci dětí. Často soutěžíme v kvízech, které jsou zaměřené na přírodu a zvířata. Práce na lesním deníku pokračuje, děti velmi baví. Na konci listopadu máme v plánu menší koncert, v rámci družin. Děvčata ze třetí třídy také rády dělají taneční vystoupení, což děti baví. Hudební téma nás baví a všichni si ho užíváme. :-) 
Fotografie na internetu budou již brzy :-) 

Za naší Mimoní družinu,
vychovatelka Magda

Říjen 2017

Dobrý den,

máme tady nádherný, barevný a provoněný podzim a my jsme ho v družině přivítali krásnou výzdobou. Děti vytvářely pomocí temper obrázky stromů a opadaného listí. Na uplakané dny jsme se v družině připravily vyrobenými deštníky, které nám zdobí dveře a svými barvami nás na déšť přímo lákají. :-) Do opadaného listí jsme vytvořily i pár ježků, kteří sice nemají na zádech jablíčka, ale zato bodliny mají pořádné! :-) Naši skřítci, co nás budou provázet celým rokem a které, jak doufáme, společně vysvobodíme z lesa, se nám připomněli dalším dopisem s úkolem. Práce na lesních denících je tedy v plném proudu. 
V měsíci říjnu si, podle celoročního plánu, hrajeme na strašidla. První říjnový týden jsme se věnovaly jejich výrobě, kde hlavní roli hrála fantazie a tvořivost. Máme teď v družině hrůzostrašnou výstavu se strašidly. :-) Tento týden se věnujeme vytváření vlastního strašidelného příběhu. Starší děti pracují po skupinách či samostatně, příběhy píší a malují k nim i obrázky. První třída vymýšlí jeden společný strašidelný příběh, ke kterému poté dokreslí každý obrázek. Máte se na co těšit. :-)
Fotografie se nám snad brzy podaří nahrát i sem, abyste viděli, jak to všem dětem náramně jde.

Fotografie najdete na stránce: https://druzina2017.rajce.idnes.cz/
Přihlašovací údaje: Jméno: druzina ; heslo: druzina
(ke každému našemu albu). 

Za celou naší Mimoní družinu,
vychovatelka Magda

 

Září 2017

V prvním týdnu nového školního roku, jsme se v rámci družiny seznamovali. V druhém týdnu jsme  K vyprávění o zážitcích z léta, vyrobili svůj filmový pás těch nej vzpomínek. 

V měsíci září jsme přečetli knížku Tři bratři, ke každé přečtené pohádce děti nakreslily obrázky a poslechly si písničky z dané pohádky. 
V rámci odpočinkové činnosti se děti uvolnily pomocí mandel a relaxačních písní.

Na školní zahradě každý den děti hrají vybíjenou či kopanou a hrajeme pohybovou hru "Papeži, papeži".

Začátek podzimu jsme v družině přivítali podzimními obrázky a výzdobou.