Říjen

V říjnu jsme se věnovali našemu cestování, práci na cestovním deníku i kreslení vlajek. Mimo to jsme vytvářeli krásnou podzimní výzdobu obrázků, které děti nakreslily či obtiskly. Uprostřed měsíce jsme měli náš první turnaj v deskových hrách, který jsme si všichni náramně užili. Těchto turnajů nás během roku ještě pár čeká, doufáme že se k nim připojí i rodiče.
Věnujeme se hrám, při kterých rozvíjíme paměť, pozornost či slovní zásobu. V družině se rovněž učíme vzájemně si naslouchat a tolerovat, aby nám všem bylo v družině příjemně. Často se věnujeme hrám a úkolům na spolupráci a komunikaci ve skupině.
V rámci hudební činnosti jsme si pouštěli ukázky písniček z pohádek, kdy děti hádaly z jaké pohádky písničky jsou.
Během pobytu venku se děti věnují míčovým hrám, skokům přes švihadla a různým honičkám. :-)
Měsíc říjen jsme zakončili Halloweenem. Udělali jsme si krásnou halloweenskou výzdobu, takže to u nás bylo strašidelnější než jindy. :-) V družině jsme si zahráli pár her, při kterých děti předvedly své krásné masky. Celý den jsme zakončili společně s rodiči oslavou na školní zahradě.

Krásné dny plné oslnivých podzimních barev,

přeje vychovatelka Magda

Září

Dobrý den,

září skončilo a s ním i naše zářijové aktivity. Během září jsme se všichni seznámili s chodem družiny, s mimoni a naším celoročním cestovním plánem. Děti dostaly cestovní deníky a cestovní pasy. V září jsme stihli navštívit pouze jednu zemi, a to Itálii. Řekli jsme si základní informace, ale i zajímavosti. Vyrobili jsme  a nakreslili vlajku. Mimo naše cestovní plány jsme se hodně věnovali výtvarné výchově, kdy děti kreslily jak už zážitky z léta, tak mimoně na cestách, či přicházející podzim a odcházející léto.
Využívali jsme pěkného počasí, chodili jsme brzo na školní hřiště, kde se děti věnují míčovým hrám, skákání přes švihadlo, či hře s pálkou.
Začátek října s sebou kromě změny počasí, přinesl návštěvu další země, Francie. Na konci tohoto týdne nás čeká první celodružinová akce: turnaj v deskových hrách, na který jsou zvání i rodiče.

Krásné podzimní dny

vychovatelka Majda

Dobrý den,

začal nám nový školní rok a s ním plno nových zážitků, tvoření, povídání, hraní i radosti. Celý tento rok nás budou provázet naší družinou animované postavičky Mimoni. Téma naší družiny pro tento rok je: Cesta kolem světa s Mimoni. Čekají nás návštěvy zemí, jejich památek a významných míst. Povíme si o jejich historii, zvycích, tradičních jídlech či zábavě. Pro naše toulky po světě bude mít každý žák cestovní pas, kam bude dostávat razítka ke každé zemi, kterou navštívíme. Mimo to, budeme mít cestovní deník, kde budeme mít různé aktivity, pracovní listy a informace o daných zemích. Ke každé zemi si vyrobíme vlajku, kterou si pověsíme do družiny. Mimo putování po světě nás samozřejmě čekají další aktivity a vyrábění, pobyt na hřišti, procházky po okolí a celodružinové akce v podobě deskových her, maškarních či vánočního focení aj.

Těším se na naše společné chvíle.

vychovatelka Majda