Říjen 2017

Zdravíme z družinky II,

v říjnu jsme se dosud věnovali i nadále, stejně jako v září,podzimní tématice z různých pohledů, četba o podzimu z per významných autorů - F. Nepila, J. Seiferta, J.V. Sládka, rovněž, co se tvořivé činnosti týče, výroba koláží, draků a dráčků, obrázků. výrobků z kaštanů. V soutěžích  pokračujeme, vymýšlíme společně křížovky a luštíme podle skupin.Také ve Sněhurce pokračujeme - v její dramatizaci, role jsou přiděleny, tak zkoušíme a těšíme se na výsledek.

Dle tematického plánu jsme si  představili některé osobnosti narozené v měsíci říjnu - především bývalého prezidenta Václava Havla a děti se zájmem podiskutovaly otázku - či námět - Kdybych byl/a prezidentem ?? Uslyšeli jsme velice zajímavé názory. Věnovali jsme se dopravní výchově, jak bychom reagovali v nebezpečných situacích, jaké máme osobní zkušenosti z různých dopravních situací.

V družině si občas rádi zazpíváme.

Pokud nám počasí přálo,  pobývali jsme co nejčastěji venku na školní zahradě a sportovali. Co nejdříve se chystáme také na úklid školní zahrady.

Fotografie najdete v následujícím odkazu: http://druzina2017.rajce.idnes.cz/
Přihlašovací heslo:  dvojka. 

Krásné dny a snad s babím létem přeje ŠD II a vychovatelka Irena

 

Krásný den všem příznivcům naší družinové skupiny,

ani jsme se nenadáli a máme zde téměř konec prvního měsíce školního roku. V naší družince probíhá v pohodě a užíváme si. Máme za sebou zejména témata zajímavých pověstí z Plzeňského kraje, tvorbu Františka Hrubína, naše město či obec a podzimní tématiku, kterou se budeme ale ještě zabývat v příštím období. Starší i mladší děti se vzájemně respektují až na menší občasné vysvětlování a "pozlobení", ale celkově dodržujeme svá společně uzavřená pravidla. Také jsme se dost věnovali soutěžím a kvízům ve všeobecných znalostech. Děti tyto soutěže baví, tak organizujeme a připravujeme další a v příští zprávě uvedeme vítěze obou kategorií, mladších i starších žáků, tato byla jako zahřívací kola. Malujeme, tvoříme a nyní se chystáme také na dramatizaci pohádky o Sněhurce s druháky a čtvrťáci a páťáci si vyberou, co by je zaujalo, aby se také předvedli jako herci. Pohyb nezanedbáváme, zatím nám celkem počasí přálo, tak jsme se zejména vyřádili venku v míčových hrách, v lezení na stěnu, v učebně není takový výběr pohybových aktivit, ale protáhneme se a rovněž se ujala "Víčka v pohybu" - mnozí jsou velice šikovní, obratní a trpěliví!! Nově se rozbíhá kroužek školních novin, již jsme provedli také v družině několik zajímavých rozhovorů i příspěvků ze stran pohotových žáků v podobě hádanek a vtipů. I zde chceme být redakci velmi nápomocni. 

Zdravíme

Irena 

 

Krásný den všem, 

Máme za sebou téměř polovinu září roku 2017 a jako skupina jsme se již docela fajn sžili. S potěšením musím říci, že starší žáci mají s druháky trpělivost a pomáhají jim při některých aktivitách a činnostech. Ale šikulové z druhé třídy si většinou výborně poradí sami. Společně jsme zatím poznávali dílo Františka Hrubína, jeho tvorbu pro děti, některé pohádky a říkánky jsme ilustrovali. Tvořivost si zejména chlapci rozvíjejí také při stavbě robotů a dalších výtvorů ze stavebnic. I pantomima nás baví a užíváme si též zpívání. Venku při volbě her vítězí zatím především vybíjená, stále si připomínáme, že hrát musíme fair play. V letošním školním roce si budeme připomínat některé osobnosti 20. století z oblasti literatury, kultury a sportu. 

Je nám spolu dobře a to je hlavní a vykračujeme vstříc novým zážitkům!!

 

Vychovatelka Irena