I když počasí nás trochu mate, jedno je jisté. Vánoce jsou za dveřmi a s nimi i mnoho radostí a povinností. My jsme si tento předvánoční shon s dětmi krátili výrobou a pečením cukroví, zhotovovali jsme vánoční ozdoby, či jsme se snažili o vánoční výzdobu. Povídali jsme si o Ježíškovi, o zdobení vánočního stromečku či zvycích, které doma dodržují. Ať již trávíte svátky v kruhu nejbližších, či s přáteli a známými, přeji mnoho klidu a spokojenosti v doznívajícím roce 2018. Těším se na shledanou v novém roce. Markéta Palová

Vzhledem k dlouhodobé nemoci p. vychovatelky Palové pracovaly v měsíci lednu a únoru ve 3 odd. družiny  příležitostně p. učitelky ze ZŠ, p. asistentka Mgr. Markéta Havířová a studentka PF Marie Mannertová. Od 15:30 byla oddělení spojena. Děti si ale družinu opravdu užily. Čekaly na ně celodružinové deskové hry, Sněhuláda, AZ kviz, Kufr  a hlavně poslední den před prázdninami  Maškarní rej .

Přejeme p. vychovatelce brzké uzdravení

Paní vychovatelka Palová  promarodila i další měsíc , ale my jsme si poradili i bez její přítomnosti. Její místo zdárně zastoupila p. asistentka Mgr. Markéta Havířová, která přebrala všechny její povinnosti s takovým úspěchem, že po ukončení pracovního poměru bývalé p. vychovatelky, nastoupila na její místo.

S dětmi dělala během března plno zajímavých činností  - viz článek níže.

Březen

Ani jsme se nenadáli a už tu máme březen, první jarní měsíc. Všichni jsme po dlouhé zimě již vyčerpaní, někteří i sportovně, a tak se moc těšíme na sluníčkem proteplené jarní dny. Však jsme se také v družině našimi výtvory snažili jaro patřičně vyvolat. Nejprve jsme na papír ztvárnili každý po svém svoji představu jara. Nejlepšími pracemi jsme vyzdobili družinovou nástěnku v jídelně. Další týden jsme vyrobili ptáčky, kterými jsme nástěnku doplnili a ještě více ji tak zkrášlili. Mladší děti tvořili jednodušší verzi , tj. obkreslovaly dle šablony, vybarvovaly, vystřihovaly a pracovaly s drátkem na závěsu. Ty starší pak zapojily své estetické cítění a z barevných papírů stříhaly, skládaly křidélka a dotvářely ptáčky dle vlastní fantazie. Všemi výtvory jsme pak společně zaplnili naší družinovou nástěnku v jídelně a myslím, že výsledek je skvělý. Až půjdete s dětmi na naši Velikonoční dílnu, nezapomeňte si ji prohlédnout!!!  Na velikonoční jarmark jsme s dětmi vyráběli kvetoucí květinku v květináči – nejprve jsme skládali a lepili květy z papíru, což bylo pro některé děti dost obtížné. Stejně tak stonky nás trošičku potrápily, ale přes všechny nezdary a neúspěchy jsme vytvořili společnými silami plnou krabici úžasných kytiček. Snad naši snahu také patřičně oceníte.

Protože je březen nejenom měsícem jara, ale i knihy, zaměřili jsme naši pozornost v družině i tímto směrem. Nejprve nás čekala velká čtenářská soutěž, poté jsme si povídali o našich oblíbených knihách, oblíbených autorech a ilustrátorech, novinkách v dětské literatuře. Také jsme si říkali, kde se vlastně tento název vzal a jak je tomu dnes, co se s námi při čtení děje, apod. K tématu Březen: měsíc knihy jsme si vytvořili další družinovou nástěnku. A v neposlední řadě nás čekal Velký bradavický kvíz, kde si děti ověřily svoje znalosti z knih oblíbené autorky J. Rowlingové.  Kvízem byly děti tak nadšené, že jsem vytvořila další – tentokrát na dobrodružné knihy J. Verna. I ten většina družinových žáčků zvládla na jedničku!

Myslím, že březen jsme si v družině velmi užili a věřím, že i dubnem společně proplujeme ve stejně příjemném ladění.

Vaše „dočasná“ družinářka Markéta Havířová