Konzultační hodiny: čtvrtek 14 - 16 hod.

Na návštěvě u třeťáků

Slavíme narozeniny

Práce na pozemku

Sice ještě není listopad, ale listí na stromech jako kdyby to nevědělo padá o sto šest :-) Vybavili jsme se tedy hráběmi, košťaty, lopatami, kbelíky a pracovními rukavicemi a vyrazili do boje s hromadami listí na školním pozemku. Boj to byl nevyrovnaný - po každém poryvu větru se z korun stromů snášela nová nadílka! Třeťáci ale bojovali statečně, za což jim patří dík a pochvala :-) Zvládli toho spoustu uklidit a školní pozemek rázem vypadal upraveněji.

Zde se můžete podívat na třeťáky v akci.

Mobilní planetárium

2. 10. přijel do naší školy odborník na vesmír se svým mobilním planetáriem. Pro každou třídu měl připravený jiný film - my jsme zhlédli program o planetách naší sluneční soustavy. Dětem se projekce moc líbila a po jejím skončení měly spoustu zvídavých dotazů.

Fotky

Návštěva knihovny

V pátek 22. 9. navštívili třeťáci městskou knihovnu na Slovanech. Paní knihovnice pro nás připravila zajímavý program na téma "Jak se rodí kniha". S ukázkou poutavých kreseb jim vyprávěla o procesu výroby knihy. Poté jim přečetla příběh Kamil neumí létat aneb Pohádka o špačkovi knihomolovi. Děti poslouchaly, ani nedutaly :-)

Druhá paní knihovnice dětem vysvětlila systém, jak jsou knihy v policích řazeny. Každý dostal úkol, od kterého písmenka mají vyhledat knihu. To se dětem líbilo. Nestačilo jim objevit dané písmenko, pokoušely se vybrat co nejzajímavější knížku. Pak měli třeťáci nějakou dobu na to, aby zjistili, o čem jejich kniha je. Prezentovali to ostatním a potěšilo mě, že si s tímto úkolem výborně poradili.

Na závěr si každý mohl zvolit, co by si rád četl, prohlížel. Hodina utekla jako voda a věřím, že třeťáky celý program zaujal.

Jsem Moojok Ojaak neboli Pojídač medvědů

11. 9. se vypravila 3., 4. a 5. třída do budovy Českého rozhlasu na symfonické dobrodružství s Janem Eskymo Welzlem. Díky překrásné hudbě v podání Plzeňské filharmonie a strhujícímu hereckému výkonu Svatopluka Schullera jsme odcházeli nadšení! Celý program navíc provázelo promítání fotografií, ilustrací a map z knih o Eskymu Welzlovi.

Fotky

Milí třeťáci, milí rodiče,

vítám vás v novém školním roce 2017/2018 a těším se, co nového se spolu naučíme a co společně zažijeme,

Katka Jungová