• Vítejte ve školním roce 2018/2019 •

Přeji všem úspěšný nejen školní rok!

paní učitelka Verča

konzultační hodiny: čtvrtek 14.00 - 16.00

_______________________________________________________________________________________________________

Techmania (5.11.)

Dnes jsme spolu se druháky vyrazili do Techmanie. Vydali jsme se do Planetária na program Tajemství planety Země. Za pomoci technologie Science On a Sphere se žáci seznámili s planetami sluneční soustavy. Byly jim přiblíženy základní poznatky o vzduchu, vodě a zemském povrchu. Každý žák dostal pracovní list, který vyplnil prostřednictvím exponátů z expozice Vesmír. Žáci si osvojili poznatky o pohybech Země a Měsíce, o atmosféře či sopečné činnosti. Po celém programu jsme se posilnili svačinou a vydali jsme se do hlavní expozice. Zde si děti vyzkoušely práci s magnetem, nakloněnou rovinu a mnohé další.

Halloweenské oslavy (31.10.2018)

Jako každý rok, tak ani letos nemohly chybět na naší škole halloweenské oslavy. Již od rána se to tady hemžilo kostlivci, dýněmi, čarodějnicemi a dalšími různými příšerami. Hned ráno jsme se opět sešli v družině, abychom si společně zkusili pásmo básniček a písniček pro rodiče. Abychom si to natrénovali i před publikem, tak jsme jej šli předvést do MŠ. Po svačině jsme se vrhli na výrobu mrkvové pomazánky, která loni sklidila velký úspěch:). Když jsme namazali jednohubky, tak se děti vrhly na psaní halloweenského příběhu. Jak to dopadlo si můžete přečíst na skříňkách v šatně. Kdo měl hotovo, tak se mohl vrhnout na halloweenskou pyramidu či jiné úkoly. Na závěr dopoledne je čekala halloweenská hodina angličtiny s paní učitelkou Pavlou.

Program pokračoval ještě odpoledne, kdy jsme se sešli společně s rodiči na zahradě a po průvodu lampiónů si každý mohl opéct buřta nebo si dát nějakou dobrotu, co vařily děti dopoledne.

Anglický projekt

v pátek 25.října si děti ze třetí třídy užily svůj letošní první celodenní anglický projekt. Tentokrát s názvem "Where is the Green Sheep", při kterém se samozřejmě celou hodinu hledala ona zelená ovečka. Hned během první hodiny bylo jasné, že se jen tam neobjeví a že spíš než na ní narazíme na plno oveček jiných (nechyběla ovce postelová, vlaková, hvězdná či větrná). Po první části, která probíhala společně, se již všichni vydali řešit 8 ovčích úkolů. Každý si s tím poradil dle svých schopností. Ti nejlepší si na závěr vyrobili vlastní měkoučkou zelenou ovečku.

p. učitelka Julča a Katka

_____________________________________________________

Projekt Edison

V týdnu od 24.9.2018 jsme ve škole měli mezinárodní návštěvu a to z Kolumbie, Číny, Gruzie a Indie. Zástupci jednotlivých států v průběhu týdne kolovali ve všech třídách a postupně se seznamovali s dětmi a naopak seznamovali děti s jejich zemí. Pro každou třídu měli připravenou prezentaci doplněnou o fotografie nebo zajímavé úkoly na výrobu vlajek. Děti si zkusily napsat své jméno v různých abecedách, luštily různé hlavolamy a jazykolamy. Na závěr týdne byly děti rozděleny do skupin a společně uvařily typické jídlo pro danou zemi, které jste odpoledne mohli ochutnat před školou.

Myslím, že to byl pro děti zajímavý zážitek.

Beseda s příslušníkem Městské policie - Bezpečně v dopravě (13.9.2018)

Hned z počátku roku pro děti byla připravena velice pěkná a hlavně poučná beseda s paní Veronikou Kuchynkovou. Beseda byla rozdělena na dvě části. První část byla věnovaná "Chování v MHD" a tématu "Jak se chovat za jízdy v autě". Děti říkaly své zkušenosti (a že jich bylo:)..), povídaly si také o tom, proč je důležité používat podsedák či autosedačku, jakým způsobem přepravovat zvířata, jak fungují airbagy a obecně o tom, co je vhodné a co ne. Druhá část byla zaměřená na téma "Chodci a cyklisté". Opět i tady děti měly mnoho svých zážitků, povídaly si o tom, jak je důležité nosit reflexní prvky, jak se správně pohybovat na silnici. ať už jako cyklista nebo chodec. Celá beseda byla prokládána zajímavými videi či obrázky a na závěr si je paní policistka vyzkoušela z dopravních značek. Dětem se beseda moc líbila, věřím, že si z ní určitě něco odnesly, a že budou mnohem opatrnější.