VÍTEJTE V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

Už se na vás moc těším! :-)

p. učitelka Romana 

 

Konzultační hodiny: čtvrtek - 14:00 - 16:00

 

30. 6. - Poslední školní den

Tak jsme to zvládli! :-)

Další školní rok je za námi, vysvědčení a dárečky předány! Hurá na prázdniny a mějte se báječně. Uvidíme se zase v září. :-)

p. uč. Romana Fussová

 

25. 5. - Návrat do školy

Milé děti, tak jste se konečně dočkaly! V pondělí jsme opět mohli usednout do školních lavic. Děti přišly velice natěšené a plné energie. Pevně věřím, že dětem nadšení z návratu vydrží! Jsme rádi, že je naše škola zase plná dětí. :-)

p. uč. Romana Fussová

 

27. 2. – Prevence dentální hygieny

Na třetí vyučovací hodinu k nám dorazily dvě studentky stomatologie. Budoucí paní zubařky měly moc hezkou prezentaci, díky které si děti zopakovaly spoustu vědomostí. Společně si povídali o tom, jak zub vypadá, jaké má části a roztřídili zoubky podle druhů. Za odměnu jsme si společně vyslechli pohádku o zoubku (Stoličce), který se o sebe nesprávně staral. Postupně se ale vše naučil a v závěru byl zase silný zub! 😊 Nakonec si děti vyzkoušely správné čištění svých zoubků. Musím děti pochválit, většina z nich si věděla rady!

Program byl moc pěkný a již se těšíme na příště! 😊

p. uč. Romana Fussová

 

25. 2. – Beseda s Městskou policií Plzeň, Bezpečnost v dopravě

Dnes jsme hodinu hudební výchovy zaměnili za hodinu besedy s Městskou policií Plzeň. Paní policistka s námi přišla vést besedu o bezpečnosti v dopravě. Spousta informací byla pro děti již opakováním, ale pevně věřím, že si tyto vědomosti opakování určitě zasluhují. S dětmi byly zopakovány základní pravidla silničního provozu a základní povinnosti chodce, cyklisty a spolujezdce. Zvláště část o povinnostech spolujezdce děti velice zaujala. Děkujeme za příjemné zpestření dopoledne a zajímavé opakování našich vědomostí a dovedností!

p. uč. Romana Fussová

 

20. 2. – Techmania Science Center, program NA TĚLO

I letos jsme společně vyrazili do Techmania Science Center v Plzni. Tentokrát jsme se více zaměřili na expozice v hlavní hale. Součástí prohlídky hlavní expozice byl interaktivní program NA TĚLO. Děti plnily jednotlivé úkoly, které odhalily mnohá tajemství o smyslech lidského těla. Úkoly byly velice zajímavé a pomohly dětem v lepší orientaci po hale. Následně jsme zbytek dne strávili v hlavní expozici, kde si děti mohly vyzkoušet různé pokusy a objevovat spoustu věcí okolo sebe. Den nám utekl jako voda, ale my jsme se náramně bavili! :-)

 p. uč. Romana Fussová 

 

13. 2. Lazy Goat - anglicko-české divadlo

Dnes jsme navštívili divadelní představení s názvem Lazy Goat, které se konalo v KD Šeříková na Slovanech. V anglicko-české pohádce drzou a namyšlenou kozu nejdříve zvířátka vyženou ze dvora, protože nechce pracovat tak jako ostatní, ta pak po útěku do lesa obsadí liščí domeček a nechce z něj ven. Liška kozu nikdy v životě neviděla a myslí si, že je to čert. O pomoc prosí bázlivého vlka, hloupého medvěda, ale ani ti si s kozou nevědí rady. Nakonec kozu vyžene maličký ježek, který se kozy nebojí a bodliny má ostřejší než koza rohy. Představení se všem líbilo a navíc jsme se naučili spoustu nových anglických slovíček a frází.

p. uč. Julie Lávičková a Pavla Polívková
 

 

6. 2. HOPSINA - největší svět nafouknuté zábavy 

Každý týden se velice těšíme na tělesnou výchovu. Tento týden jsme se rozhodli, že hodinu strávíme jinak! Navštívili jsme veliké nafukovací zábavní centrum HOPSINA. Děti měly možnost vyzkoušet si nejrůznější skákačky, skluzavky a prolézačky. Myslím, že si děti hodinu velice užily a budou na ní dlouho vzpomínat! Děkujeme za skvělou zábavu!! :-)

p. uč. Romana Fussová

 

27. 1. Vyjmenovaná slova hravě

Na dnešní den byl pro žáky 3. třídy připraven projekt Vyjmenovaná slova hravě. Zábavnou formou jsme si zopakovali všechna vyjmenovaná slova, která prozatím umíme. A někteří se nestačili divit, kolik toho již zapomněli! :-) Čekalo nás seřazování a vyplňování přeházených příběhů, vymýšlení názvů příběhů, křížovky, luštěnky, osmisměrky a mnohé další. Mnozí z nás se dnes poprvé naučili vyhledávat slova na internetové jazykové příručce. Byly připraveny i hry, které s tématem vyjmenovaných slov souvisely - dobble, pexesa, logico a další. 

Myslím, že jsme si vše parádně zopakovali! :-)

p. uč. Romana Fussová

 

20. 12. Vánoce ve škole

Poslední školní den v tomto roce jsme strávili ve vánočním duchu. První hodinu jsme zahájili povídáním o vánočních zvycích a vyprávěli jsme si o tom, jak Vánoce slavíme u nás doma. Poté následovalo plnění vánočních úkolů, kdy si děti zábavnou formou procvičily český jazyk a matematiku. Během dne jsme hráli hry s vánoční tématikou, pochutnali jsme si na cukroví a pouštěli jsme si koledy. Poslední hodinu jsme si rozdali dárečky, na které jsme se všichni celý den těšili a popřáli jsme si hezké svátky. Byl to krásně strávený den a všichni jsme si ho moc užili! 

p. uč. Karolína Vlčková

 

5. 12. Návštěva knihovny

V dnešním mrazivém ránu jsme vyrazili s dětmi do knihovny. Děti se moc těšily, protože knihy jsou v naší třídě velice oblíbené. Paní knihovnice nás vřele uvítala mezi útulnými regály plných knih. Zpočátku jsme si řekli něco k organizaci knihovny a ukázali jsme si, jak to dopadá s knížkou, když se o ni někdo nestará/poničí ji. Za odměnu nám paní knihovnice přečetla pohádku o čarodějce, která začala chodit do knihovny. Společně jsme si pak zahráli hru, vyhledávali jsme knížky a v závěru si děti mohly vytáhnout jakoukoliv knihu a začíst se, což velice ocenily. Ani zpět do školy se jim nechtělo! :-)

Děkujeme Knihovně Slovany,

p. uč. Romana Fussová

 

30. 11. 2019 - Vánoční dílna

Tento týden jsme vyrazili do školy i v sobotu. Ne však s aktovkami, ale na vánoční dílničku. Rodiče si se svými dětmi mohli vyrobit vánoční přání, papírové ozdoby, vánoční svícen aj. Pokud někomu při činnostech vyhládlo, mohl navštívit naši jídelnu, kde bylo připraveno výborné občerstvení.

Děkujeme za návštěvu v předvánočním čase,

p. uč. Romana Fussová

 

25. 11. Animánie - Staré pověsti české

Dnes nás čekalo netradiční vyučování. Proměnili jsme se ve scénáristy, režiséry, výtvarníky a mnohé další. Na základě rozboru textu jedné z českých pověstí děti pracovaly s příběhem a jeho souvislostmi (postavy a jejich charakteristika, vztahy, prostředí a klíčové body příběhu). Pomocí dramatizace příběhu, formou živých obrazů, byla dětem přibližována schopnost vyjádřit děj obrazem a porozumět obrazovému vyjádření. Seznámení s kresleným scénářem k filmu, zakreslení jednotlivých klíčových bodů příběhů, výroba plošné loutky jednotlivých postav a oživení – rozpohybování obrazů technikou ploškové animace. To vše jsme zvládli na jedničku! :-)

Děkujeme,

p. uč. Romana Fussová

 

20. 11. Spaní ve škole

Spacáky, karimatky, polštářky a plyšáci. Takhle vybaveni jsme dnes dorazili do školy. Čekalo nás totiž přespávání ve škole. Jakmile jsme se všichni sešli, čekalo nás překvapení v podobě besedy s psovody. Samozřejmě nechyběli pejsci a jejich psí kusy :-). Po vydatné večeři jsme se pustili do soubojů v deskových hrách. Před ulehnutím jsme si pustili pohádku Tři bratři a teď už poslušně usínáme! :-)

p. uč. Romana Fussová a Magdalena Skalová

 

14. 11. DEPO2015 Já, hrdina

Dnes jsme se společně vydali zužitkovat naše vědomosti o IZS. Zážitkový program Já, hrdina je zaměřený na nejmladší diváky. Žáci jsou hravým způsobem seznámeni s tím, jak se chovat v krizových situacích. Na začátku jsme prošli teoretickou zkouškou - jak se chovat například při požáru v domácnosti nebo dopravní nehodě. Na uměle vybudovaném dopravním hřišti si děti vyzkoušely reakci na dopravní nehodu. Díky kostýmům a kulisám jsme měli možnost vcítit se do opravdových záchranářů, hasičů a policistů. Musím říct, že děti vše zvládly na jedničku! Celý program jsme si moc užili. :-)

p. uč. Romana Fussová 

 

24. 10. Halloween je zpět

Dnes jsme se opět pustili (i když trošku s předstihem) do halloweenských radovánek. Projekt Halloween je zpět nás provázel celý den. Den nám začal halloweenským vystoupením v naší MŠ - dětem se vystoupení moc líbilo. Po krátké přestávce jsme se vydali do kuchyňky péct společně perník, který jsme následně strašidelně ozdobili. Povedly se nám i strašidelné zeleninové talířky. V dalších hodinách jsme plnili zábavné úkoly s halloweenskou tematikou - halloweenské pyramidy, testování, příběhy a tradice. Den jsme zakončili strašidelným kvízem, který všechna družstva zvládla na jedničku. Odpoledne nás pak čekalo vystoupení pro rodiče, průvod masek a opékání buřtů na školní zahradě. 

Děkujeme za příjemnou atmosféru,

p. uč. Romana Fussová

 

17. 10. Divadlo ALFA - Cesta do středu Země (sopouchem Milešovky)

Dnes jsme se spolu se 4. třídou vydali na dobrodružné představení. Zaujalo všechny školáky, kteří mají rádi svět dinosaurů a obřích plavuní. Tato inscenace vzdává hold Julesovi Verneovi a Karlu Zemanovi. Celé představení bylo kombinací divadelních prostředků s projekcemi a triků světa filmu. 

V Divadle ALFA se skupina plzeňských dětí vydá na výlet na Milešovku, nejvyšší horu Českého středohoří. Poté, co vchod do jeskyně, který zkoumají, zasype kamení a hledají cestu ven, dostávají se hlouběji do středu Země. Postupně poznávají svět prehistorických příšer, který se vyskytuje v našich učebnicích.

A jak to celé dopadlo? To víme jen my! :-) 

p. uč. Romana Fussová

 

16. 10. Anglický projekt- Where is the Green Sheep? 

Ve středu 16.října si děti ze třetí třídy užily celodenní anglický projekt s názvem "Where is the Green Sheep", při kterém se hledala ona zelená ovečka. Hned během první hodiny bylo jasné, že se jen tak neobjeví a že spíš než na ni narazíme na řadu oveček jiných (nechyběla ovce postelová- the bed sheep, vlaková- the flag sheep, hvězdná- the star sheep či větrná- the wind sheep). Po první části, která probíhala společně, se již všichni vydali řešit samostatně 8 ovčích úkolů. Každý si s tím poradil podle svých schopností. Ti nejlepší si na závěr vyrobili vlastní zelenou ovečku z muffinu a tu si pak mohli sníst.

Úkoly byly zaměřeny hned na několik oblastí anglického jazyka. Některé vyžadovaly pouze pasivní znalost a využití slovíček z knihy. Při jiných se již využívala klíčová slovní zásoba z předešlých let a spelling (barvy, čísla a základní slova). A aby nebyly všechny úkoly jen čistě jazykově založené, našlo se i barevné ovčí SUDOKU či menší skládání obrázku. Děti byly moc šikovné a celý den jsme si společně užili. 

 p. uč. Pavla Polívková, Julie Lávičková

 

26. 9. Minecraft - Hra o přežití (Besedárium)

Spolu se 4. třídou jsme se dnes ponořili do tajů hry Minecraft. Program byl zaměřen na základní poznatky z přírodopisu a zeměpisu. V rámci tzv. hry o přežití zažili žáci dobrodružství prostřednictvím principů této počítačové hry. Cílem programu je zábavnou formou a jazykem populární hry dětem přiblížit a uvést do souvislostí oblíbený virtuální svět s realitou. 

Program využívá oblíbené stavební prvky této hry, pomocí kterých dětem vysvětluje a přibližuje zákonitosti přírody, vysvětluje rozdíly mezi hrou a realitou a zároveň poukazuje na jejich podobnosti. Stejně jako ve hře o přežití budou děti zkoumat a hledat zdroje živé i neživé přírody, které jsou bezpodmínečně nutné k přežití. Po vzoru skutečných i herních hrdinů se budou muset zorientovat v divoké přírodě a v ekosystémech, najít zdroje pro stavbu přístřešku, vodu a potravu. Během toho se seznámí s rozmanitostí krajiny, zjistí, kde nejen ve hře, ale i ve skutečném světě mohou najít konkrétní přírodní zdroje, nerostné suroviny a jak probíhá jejich proměna v suroviny a výrobky. 

Děkujeme za úžasný a pro děti zábavný program! :-)

p. uč. Romana Fussová