Školní družina 2

2. ODDĚLENÍ

777 425 327

Mgr. Markéta Havířová

navštěvují žáci z 2. třídy a 3. třídy. 

Anglická družina 

Středa do 14:30 (2.třída)

Čtvrtek do 15:15 (3.třída)

 

Toto oddělení navštěvují druháci a třeťáci. Děti už se mezi sebou znají a tvoří poměrně akční tým ? Zmíněnou partu nejvíce baví pobyt venku, který nám umožňuje oblíbené školní hřiště. Děti se zde, v prostorách družiny i venku, zajímají o přírodu, vesmír a rády soupeří v deskových hrách. Družina jim také poskytuje prostor pro vybití kreativní energie – stále by něco skládaly!

ŘÍJEN, LISTOPAD

V říjnu a v listopadu jsem si moc společné srandy ve družině neužili. Bohužel nám v polovině října opět uzavřeli školy, ovšem než se tak stalo, začali jsem si povídat o mořském světě, vyzdobili jsme družinu velkými chobotnicemi z papíru a také jsem namalovali na velké papíry mořský svět. Začátkem listopadu pokračovalo uzavření škol a ve družině jsme se sešli až 18., to jsme si řekli jaký mořský živočich je největší a zkusili si ho složit z papíru (origami). Další týden jsme vynechali téma mořský svět a věnovali se hrám, hlavně nás zajímali ty deskové. Protože nás v pátek čekal turnaj v deskových hrách, celý týden jsem se připravovali. Tvořili jsme týmové vlajky a vymýšleli pokřik. Nesměl chybět pobyt venku a proto jsme chodili ven na naše hřiště, kde jsme hráli míčové hry nebo překonávali různé překážkové dráhy. A teď už tu máme začátek prosince a všichni se těším na Mikuláše a na Vánoce.

Vaše vychovatelka Lenka

PROSINEC
A máme tu měsíc prosinec a s ním i Mikuláše a Vánoce. V prvním týdnu jsme si s dětmi povídali o Mikuláši a čertech. Čerta si děti nakreslily suchým pastelem a z barevného papíru vystříhaly jazyk a rohy. Také jsme se naučili básničku pro Mikuláše a anděla. V dalším týdnu jsme se vrátili k celoročnímu tématu "mořský svět", tentokrát jsme se věnovali ostrovům a proto děti tvořily mapu světa, do které zakreslovaly všechny ostrovy. Poslední týden byl vánoční. Přečetli jsme si krátký vánoční příběh, po kterém následovala dramatizace. Vyráběli jsem ozdoby pomocí tavné pistole. Bylo to těžké, ale zvládli jsme to na jedničku. V tomto měsíci si děti oblíbily zažehlovací korálky a proto jsme se rozhodli udělat z nich malé překvapení pro rodiče v podobě srdíček.
Pokud nám to počasí dovolilo chodili jsme každý den ven, kde se hrály třeba míčové hry.
U vyrábění jsme poslouchali vánoční koledy a písničky a v závěru týdne děti dostaly malý dáreček, poučili jsme se o bezpečnosti o prázdninách a rozloučili se.

Přeji všem krásné a pohodové vánoční svátky a do nového roku hodně zdraví.

Vaše vychovatelka Lenka

LEDEN

Na začátku ledna jsem si řekli, jak jsem se měli o prázdninách a jak jsme si užili Vánoce. Bohužel jen s žáky druhé třídy, žáci třetí třídy pokračují v distanční výuce. Děti nakreslily obrázek, co dostaly od Ježíška a začali jsme si povídat o třech králích. Druhý týden nás čekalo krásné téma a to zimní sporty, společně jsme si vyrobili lyžaře, namalovali jsme ledovou plochu a na ní bruslaře a také jsme si zahráli pantomimu na toto téma. V dalším týdnu probíhala družinová galerie- obrázky na téma: Má fantazijní krajina. Vyrobili jsme si krásné obrázky, na které jsme použili lékařské špachtle, mušle, kamínky a písek. V posledním týdnu jsme nakreslili „Nejbarevnější mušli“ a vyrobili jsme rybu z papíru.

Každý den chodíme ven, kde hrajeme různé pohybové hry. Když nám napadl sníh, stavěli jsme sněhuláky a koulovali se.

Těším se na další měsíc plný zajímavých aktivit, snad se uvidíme i s kamarády ze třetí třídy.

Vaše vychovatelka Lenka

ÚNOR


V měsíci únoru jsme se věnovali hlavně korálovému útesu. V prvním týdnu jsme si řekli jak korálový útes vypadá, kdo tam žije a jakých barev si tam můžeme všimnout. Když jsme si ukázali jak vypadají jednotlivé korály, děti se rozdělily do dvou skupin a z papírových ruliček korál vyrobily. V druhém týdnu jsme se zaměřili na rybičky, které žijí v korálovém útesu a nakreslili jsme krásné obrázky pomocí rozmazávacích kříd. Třetí týden byl náročný, ale zábavný. Celý týden jsme vyráběli mořské akvárium, které se moc povedlo. A na poslední týden se děti těšily nejvíce, protože nás čekal karneval. Vyzdobili jsme si třídu škraboškami a jinými ozdobami, řekli jsme si něco o masopustu a maskách a ve čtvrtek jsme si udělali karneval, na kterém se tančilo a soutěžilo.
Pokud nám to počasí dovolilo, chodili jsme ven, kde jsme hráli různé pohybové hry.

A teď už se těšíme na měsíc březen a příchod jara.

Vaše vychovatelka Lenka

 

DUBEN

Dvanáctého dubna jsme se konečně po dlouhé době mohli vrátit zpět do školy a tím pádem i do družiny. Bývalou vychovatelku Lenku jsem nahradila já, nová vychovatelka Petra, a první týden se tedy nesl ve znamení seznamování s dětmi, které chodí do družiny. V druhém týdnu jsme se vrhli na společný výtvor Korálový útes. Děti si namalovaly živočichy, které bychom mohli nalézt v moři - od rybiček přes mořské koníky až k slavnému Spongebobovi. Nakreslená zvířátka jsme potom vystříhali a nalepili na velkou desku, ze které jsme předtím pomocí vodovek a voskovek vytvořili pozadí korálového útesu. V posledním týdnu jsme se věnovali výkresům na téma Jarní louka. Kromě výkresů jsme se věnovali hraní her na rozvoj spolupráce v kolektivu a tříbení paměti. Jelikož k nám počasí bylo vstřícné, trávili jsme spoustu času na školním hřišti hraním venkovních her.

 

Vaše vychovatelka Petra

 

Květen, červen

Moji milí,
máme tu červen, prázdniny jsou za dveřmi a náš družinový program jsme také zaměřili tímto  směrem. Ovšem začali jsme slavnostně a to Dnem dětí. Užili jste si zábavné odpoledne plné soutěží a domů si každý odnesl plnou náruč vyhraných odměn. Družinovou zábavu jste si užívali ale i nadále v celém průběhu června, ať už venku, kde jste sportovali, hráli všelijaké hry,povídali si nebo jen pobývali na slunku či ve stínu. A když nám zrovna úplně počasí nepřálo, tvořili jsme uvnitř. Vyráběli jste přáníčka ke Dni otců, kočičky z papíru, hráli plno her, poslouchali letní prázdninové hity, zkrátka jste se „ladili“ na léto. Povídali jste mi o vašich prázdninových plánech, co vás asi tak čeká a na co se nejvíc těšíte.
Já doufám, že se vám vaše prázdninová přání splní, užijete si krásné léto a načerpáte spoustu sil do
nového školního roku!
Mějte se všichni moc a moc krásně!!!
Vaše vychovatelka Markéta