Školní družina 3

 

Březen
 
Březen je měsícem knihy. Je tedy logické, že v našem celoročním tématu obchod bylo naším měsíčním tématem "knihkupectví". Kniha se nesla celým měsícem jako královna a vše se kolem ní také krásně "motalo". Hodně a hojně se četlo. Společně jsme si povídali o tématech jako je antikvariát, poezie, ilustrace knih, rým. Nezapomínali jsme si ale hrát, relaxovat a těšit se na sluneční paprsky, vždyť jsme v tomto měsíci přivítali jaro. I závěr měsíce v celodružinové akci patřil naší královně Knize. V této akci nám každý žák představil svou oblíbenou knihu. Ale teď již hurá, nabrat směr duben!
 
 
vychovatelka
 
Magda L.
 
       
 
Únor
 
 
V měsíci únoru jsme tématem navštívili elektro obchod. Zapsali jsme toto téma do deníku, z papíru jsme vystřihovali různé elektro výrobky a téma elektro jsme také náležitě prodiskutovali. Komunikace je totiž základ v mnoha oborech a my se komunikovat opravdu nebojíme. Známe již zásady zdravé komunikace a umíme si i zahrát scénku z nakupování elektro výrobku. Hezké bylo i povídání o tom, jak jsme strávili jarní prázdniny. Řešily se také pojmy jako E-shop, dovoz zboží. Na závěr měsíce února jsme si užili karneval v různorodých maskách. Ale teď již hurá, nabrat směr březen!
 
vychovatelka
 
Magda L.
 
                 
 
Leden
 
I ve 3. oddělení školní družiny jsme v lednu přivítali nový rok 2023. Naším měsíčním tématem celoročního plánu byla obuv. Aktivně jsme se účastnili vystřihování své stopy, poté jsme chodili po svých stopách a zamýšleli jsme se i nad naší životní stopou. Vždyť jsme již pátáci, vykročili jsme do nového roku a do nových zážitků a her. Nezapomínali jsme relaxovat, diskutovat, vynášet tříděný odpad a nebáli jsme se ani sehrát si scénku "reklamace vadné obuvi", což nás obzvláště bavilo. Zdokumentováno to samozřejmě máme v deníku obchod. Znalosti o obchodu jsme pak zúročili v celodružinovém vědomostním kvízu ke konci měsíce. Ale teď již hurá, vykročit směr únor!
 
vychovatelka
 
Magda L.
 
       
 
Prosinec
 
Ve třetí družině jsme přivítali poslední měsíc v roce, prosinec. Tématem našeho třetího oddělení v tomto měsíci bylo "hračkářství". Přímo ideální probírat i realizovat pojmy jako jsou :"hra, hračka, skromnost, přání, přáníčko.. ", diskutovat a kreslit vše to, co si můžeme zakoupit v hračkářství, povídat si například i o tom, že nejde o cenu dárku, ale o to, zda je darovaný s láskou. Například že dárek vyrobený, může být ten nejcennější. Zkusili jsme si na prázdných krabičkách dárky zabalit. V celodružinové akci jsme si pak na závěr měsíce vyráběli vánoční přáníčka. Prostě jsme nasávali tuto prosincovou atmosféru plnými vánočními doušky. Něco hezkého nám končí, něco krásného nám ale i začíná. Sejdeme se opět v lednu a těšíme se, co nám tento další zimní měsíc i celý příští rok zase zábavného přichystá...
 
vychovatelka
 
Magda L.
 
       
 
Listopad
 
Čas plyne a měli jsme tu předposlední měsíc tohoto roku. Listí je již spadané a pro nás nastává čas si v klidu a teple v družině hrát. I my páťáci si stále rádi hrajeme a klidně i s kostičkama a moc nás to baví. Dále nás baví se smát, číst si, hrát pexeso k našemu měsíčnímu tématu "drogerie". My si ho dokonce umíme i sami vyrobit a tím získat o to krásnější zážitek a hlavně originalitu. I v pošmourném a chladném měsíci můžeme se zájmem a hlavně spolu prodiskutovat různá témata jako je ekodrogerie, čistota, vůně a i když je někdy diskuze hlasitější, umíme si naslouchat a vnímat názory druhých a nebojíme se vyslovit názor svůj, i když je třeba zcela jiný. Měsíc jsme zakončili celodružinovou akcí "divadlo", naše 3. oddělení nabízelo divadlo jednoho herce, který respektive která tuto trojroli zvládla naprosto bravurně.
Teď ale již hurá, nabrat směr prosinec!
 
vychovatelka
 
Magda L.
 
     
   
Říjen
 
Podzim je krásný a barevný. A my v družině jsme to s měsíčním tématem "textil" mohli vnímat plnými doušky. Dokonce se nám to hodilo "do krámu". Diskutovali jsme o stylech oblékání, seznámili jsme se s výrazy jako je eko textil, dále second hand. Ale hlavně jsme si hráli s barvami, vnímali, jak na nás působí, ladili jsme oblečení. Nezapomínali jsme na deskové hry, relaxaci s hudbou a vše nás moc bavilo. Obzvláště nás zaujala dramatizace "nakupování". Hráli jsme si na nakupování textilu. Vyzkoušeli jsme si při tom role jako je pokladní, prodavačka, ochranka a samozřejmě zákazník. Dosyta jsme se v závěru měsíce vyřádili v celodružinové akci "Halloween". A nyní již hurá, nabrat směr listopad!
 
vychovatelka
 
Magda L.
            
 

 

 

 

Září

Září každopádně v naší školní družině září. Tvoříme si poprázdninovou pohodu. Jsme plni očekávání, co nám nový školní rok přinese. Jsme znova se svými spolužáky i ve školní družině, po vyučování, kdy máme ten správný čas na to, si toto kamarádství náležitě užít, dokonce tento školní rok jsme spolu naposledy, protože jsme páťáci, "nejstarší" žáci ve škole i v družině. I tak si stále rádi hrajeme, relaxujeme, vyrábíme, diskutujeme, malujeme, zpíváme, hýbeme se a zase relaxujeme...
I toto září bylo plné zábavy a pohody. Podiskutovali jsme společně a v klidu o celodružinovém tématu, kterým je "obchod". Vyrobili jsme si k tomu kreslenou myšlenkovou mapu. V měsíci září jsme si zcela cíleně zvolili konkrétní obor obchodu a to "papírnictví". Protože v září jsou v papírnictví největší fronty na školní potřeby i na papírenské potřeby pro naši družinovou zábavu. Založili jsme si družinový deník "obchod". Také jsme si vyrobili tématické pexeso, které nás dosti bavilo a hlavně se nám moc povedlo. Na pokračování jsme si četli o recyklovatelném odpadu.
Měsíc září jsme zakončili celodružinovým turnajem ve stolních hrách. Těšíme se na další školní měsíce a na družinovou zábavu, relax, pohodu i odpočinek se svými spolužáky.

Takže hurá společně na říjen!

vychovatelka

Magda L.

     

     

     

       

Duben, květen, červen

Třetí oddělení je z důvodu mé nemoci spojeno s prvním. Obě oddělení pracují společně.

Vím, že s paní vychovatelkou Magdou jsou všichni námořníci moc rádi a užívají si s ní každý den.

Těším se na Vás!

vychovatelka

Kristý

 

Únor, březen

Únor jsme odstartovali odpočinkem na palubě v podobě jarních prázdnin. Hned po krátkém odpočinku jsme opět zvedli kotvy a pokračovali v plavbě za pokladem. Zastávku jsme tentokrát udělali na ostrově Karnevalu. Povídali jsme si o tradicích masopustu. Vyprávěli jsme si zážitky z karnevalů a maškarních bálů.

V polovině měsíce bylo třetí oddělení spojeno s prvním z důvodu mé nemoci. Obě oddělení pracovala společně i během března. Věřím, že si všichni námořníci s paní vychovatelkou Magdou užili mnoho zábavy.

Těším se, až Vás zase uvidím a vy mi budete své zážitky vyprávět!

vychovatelka

Kristý

 

Leden

Po vánočním odpočinku jsme v lednu zase zvedli kotvy a vypluli vzhůru Ledovým ostrovům. A není divu, že než jsme se nadáli, byli jsme tam! Obklopeny mrazem, zimou a sněhem jsme si užívali tuhle nádheru. Tento čas jsme tedy využili k tomu, abychom se seznámili se zimními sporty. Zahráli jsme si hry pro rozvoj verbální i neverbální komunikace, a že to byla celkem legrace. Také jsme si povídali o bezpečnosti a úrazech, které se k zimním radovánkám bohužel často pojí. Na palubu jsme dostali nové knihy a hry, které jsme hned vyzkoušeli. Největší úspěch měla magnetická stavebnice, ze které námořníci vyrobili moc pěkný domeček pro křečka. Myslím si, že takový by se mu určitě líbil.

Těším se na další dobrodružství!

vychovatelka Kristý

         

 

Prosinec

Měsíc utekl a prosinec je skoro za námi. Tento měsíc byl plný tvoření a zábavy. Hned na začátku jsme si připomněli tradici čerta, anděla a Mikuláše. Celý tento měsíc byl obdobím adventu, a tak jsme si velmi často povídali o tradicích, které se k němu pojí. Čím více se blížil konec měsíce, tím více jsme se těšili na Vánoce. Vyrobili jsme vánoční ozdoby, přáníčko anděla, zdolali jsme vánoční pohádkový kvíz a také jsme zapátrali, jak je to s oslavou Vánoc v zahraničí.

 Jako celá posádka jsme úspěšně dopluli na Vánoční ostrovy, a tak mi nezbývá nic jiného než Vám všem popřát klidné a pohodové prožití vánočních svátků. 

 Na všechny se těším v novém roce.

vychovatelka Kristý

      

   

 

 

Listopad

Čas plyne jako voda a my máme za sebou další kus cesty za pokladem. Během tohoto měsíce jsme se dozvěděli mnoho nových informací, užili si spoustu zábavy a dokonce jsme si připomněli několik tradic. Zastavili jsme se na návštěvě u sv. Martina, který letos na bílém koni nepřijel. Vzhledem k tomu, že jsme už na cestě poměrně dlouho, odpočinuli jsme si ve státní svátek 17. listopadu, který je považován i za Mezinárodní den studenstva. S námořníky jsme diskutovali o tom, co by bylo dobré na palubě změnit nebo dělat jinak. Každý z námořníků si měl možnost vyrobit transparent za jakou změnu bojuje. 

 

Listopad je za námi, a tak vzhůru na Vánoční ostrovy.

vychovatelka Kristý

      

 

Září, říjen

Září a říjen jsou za námi a my už jsme spolu za tu dobu strávili dost času. Celý měsíc září probíhal převážně v rámci seznamování. Vytvořili jsme si družinová pravidla, která musí dodržovat každý námořník. Během plavby jsme si povídali o našich zážitcích, o přírodě, o podzimu a diskutovali jsme na spoustu dalších témat. Cestu na širém moři jsme si krátili nejrůznějšími hrami, hádankami nebo vtipy. Naši loď jsme si vyzdobili podzimní dekorací a konečně dopluli na barevný ostrov, kde jsme měli šanci pozorovat, jak se mění příroda na podzim.

Za pár dní nás námořníky čeká odpočinek v podobě podzimních prázdnin. Všem přeji krásně strávené volné dny, dobrou náladu a budu se na Vás těšit opět na palubě lodi.

vychovatelka Kristý

 

    

    

 

 

Vítejte v novém školním roce!

Září 

Prázdniny utekly jako voda a máme tady nový školní rok. Velcí školáci jste už dávno, ale letos jste se stali těmi nejstaršími žáky ve škole. Je mi jasné, že jste už toho společně zažili hodně a já se těším na to, co všechno během celého školního roku prožijeme společně. Celoroční téma družiny je - Plavba za pokladem. Já pevně doufám, že budeme všichni na jedné lodi, úspěšně doplujeme do cíle a užijeme si přitom hodně zábavy. 

Na začátku plavby nás čeká seznámení posádky a určení palubních pravidel. Abychom na lodi mohli společně fungovat musíme o sobě něco vědět, respektovat se, naslouchat si a pomáhat si. Je potřeba také dodržovat určitá pravidla, která si společně vytvoříme. 

Každý měsíc navštívíme jeden z ostrovů, kde musíme splnit úkoly, což nás posune blíže k cíli.

Věřím, že naše společná plavba bude úspěšná a plná dobrodružství. 

Vaše vychovatelka Kristý

 

 

 

.