Školní družina 3

3. ODDĚLENÍ

775 678 759

Mgr. Markéta Havířová 

navštěvují žáci 5. třídy

Vítám Vás v novém školním roce.

Vaše staronová vychovatelka Markéta

Září

A máme tady zase nový školní rok. A protože jsme zase o rok starší a vůbec nejstarší na naší škole, i naše celoroční družinové téma je „ušito na míru“ již velkým školákům. Téma - Jak to bylo, jak to je - nás bude provázet po celý družinový rok až do letních prázdnin.
Úplně první část našeho tématu budeme věnovat písmu a psacím potřebám. Seznámíme se s historií písma, s druhy písma v různých dobách, vyzkoušíme napodobovat různé druhy a typy … Také se pokusíme ztvárnit vlastní iniciály z ozdobných druhů písma. Budeme pracovat s tuší, zaměříme se na psací potřeby. A vyzkoušíme si i ty opravdu neobvyklé. Budeme vyrábět neviditelný inkoust, kterým pak každý z nás napíše krátký vzkaz svému spolužákovi. Ale jak ho přečíst, když není vidět? Musíte si na něj zkrátka posvítit lampou. Ještě nás čeká napodobit písmeno A v písmech různých národů a jeskynní malby, jako historické prapočátky písma a možná ještě něco navíc… Uvidíme, zda nám i čas bude nakloněn a co všechno ještě stihneme.
Vaše „staronová“ vychovatelka Markéta

Říjen

Moji milí svěřenci,

ačkoliv jsem se na vás velmi těšila, osud tomu bohužel nepřál. Nejdříve jsem byla delší dobu nemocná a jen co jsem se uzdravila, školu nám zavřeli v důsledku covidových opatření. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet dál, doufám, že se zase brzy shledáme v naší družině. Držte se a hlavně buďte zdrávi!

                                                                          Vaše vychovatelka Markéta

 

Listopad

Moji milí svěřenci,

listopad nám uběhl jako voda a vy jste ho strávili doma se svými blízkými a nás viděli jen prostřednictvím počítačových obrazovek. Sice jste se mi poslední listopadový den vrátili, ale v naší družině se bohužel neuvidíme. Z provozních důvodů to není zatím možné. Tudíž se tady s vámi prozatím loučím, ale nesmutněte, ve škole se uvidíme dost a dost při jiných příležitostech.

Mějte se všichni krásně a hlavně buďte hodně zdrávi!

                                                                        Vaše vychovatelka Markéta

Prosinec, leden 

Mojí milí svěřenci,

sice jsme se na přelomu listopadu a prosince ve škole hojně viděli, v družině jsme se již bohužel nepotkávali. Z organizačních důvodů v souvislostí s epidemií koronaviru to nebylo možné. Poté už jste skončili na distanční výuce, která pokračovala i po vánočních prázdninách v lednu. Doma jste tedy pobývali celý měsíc leden a uvidíme, jak to bude v únoru... Snad se situace vylepší a my se opět uvidíme nejen občas ve třídě, ale i v družině.

Přeji všem pevné zdraví a hodně sil!

                                                                          Vaše vychovatelka Markéta

Únor, březen

Moji milí,

moc jsme se v tomto školním roce neužili. Těšila jsem se na vás, ale současná epidemiologická situace nám zkrátka nepřála. Do školních lavic jste se nevrátili ani v únoru, ani v březnu. Velikonoce jste prožili v rodinném kruhu, proto jsme si neužili ani naše tradiční velikonoční aktivity. Uvidíme, jak se situace vyvine a budeme doufat, že se uvidíme, co nejdříve a prožije společně alespoň jaro. 

Buďte zdrávi a opatrujte se!

                                                                         Vaše vychovatelka Markéta

 

Duben

Moji milí,

tak jste se nám v dubnu do školy konečně vrátili. Jaro je v rozpuku, ale epidemiologická situace nám toho zase příliš neumožňuje. Můžete chodit do školy, učit se společně se spolužáky, připravovat se na blížící se přijímací zkoušky, ale potkávat se s jinými třídami či skupinami nemůžete. Také proto je vaše družina prozatím z organizačních důvodů zrušena. Uvidíme, co bude dál, jak se celá situace vyvine.

Všem přeji mnoho úspěchů u přijímacích zkoušek, budu vám držet palečky!

Mějte se krásně!

                                                                         Vaše vychovatelka Markéta

 

 

Květen

Moji milí,

máme tu květen, jaro v plném proudu a vy máte po přijímačkách. Udělali jste mi velkou radost a doufám, že se vám na vašich nových školách bude líbit alespoň stejně tak jako u nás.

My se teď vidíme pouze v hodinách, družina z organizačních důvodů bohužel stále nefunguje...A nejspíš to tak bude až do konce školního roku, uvidíme.

Mějte se všichni krásně a užívejte jara!

                                                                    Vaše vychovatelka Markéta

 

 

Červen

Moji milí,

máme tu červen a prázdniny jsou za dveřmi. My se teď vidíme pouze v hodinách, družina z organizačních důvodů bohužel nefunguje. Ale už jste si na to zvykli, jste už velcí školáci, mířící na gymnázia, takže vám to snad ani nevadí.

Drahoušci moji,

přeji vám všem krásné prázdniny, užijte si léto jak nejvíc o půjde a v září vyražte pravou nohou! Přeji vám mnoho úspěchů na vašich nových školách i v celém budoucím životě!

Mějte se krásně a ahoj všem!!!

                                                  Vaše vychovatelka Markéta