Školní družina 3

3. ODDĚLENÍ

775 678 759

Kristýna Lorencová

navštěvují žáci 5. třídy

Prosinec

Měsíc utekl a prosinec je skoro za námi. Tento měsíc byl plný tvoření a zábavy. Hned na začátku jsme si připomněli tradici čerta, anděla a Mikuláše. Celý tento měsíc byl obdobím adventu, a tak jsme si velmi často povídali o tradicích, které se k němu pojí. Čím více se blížil konec měsíce, tím více jsme se těšili na Vánoce. Vyrobili jsme vánoční ozdoby, přáníčko anděla, zdolali jsme vánoční pohádkový kvíz a také jsme zapátrali, jak je to s oslavou Vánoc v zahraničí.

 Jako celá posádka jsme úspěšně dopluli na Vánoční ostrovy, a tak mi nezbývá nic jiného než Vám všem popřát klidné a pohodové prožití vánočních svátků. 

 Na všechny se těším v novém roce.

vychovatelka Kristý

      

   

 

 

Listopad

Čas plyne jako voda a my máme za sebou další kus cesty za pokladem. Během tohoto měsíce jsme se dozvěděli mnoho nových informací, užili si spoustu zábavy a dokonce jsme si připomněli několik tradic. Zastavili jsme se na návštěvě u sv. Martina, který letos na bílém koni nepřijel. Vzhledem k tomu, že jsme už na cestě poměrně dlouho, odpočinuli jsme si ve státní svátek 17. listopadu, který je považován i za Mezinárodní den studenstva. S námořníky jsme diskutovali o tom, co by bylo dobré na palubě změnit nebo dělat jinak. Každý z námořníků si měl možnost vyrobit transparent za jakou změnu bojuje. 

 

Listopad je za námi, a tak vzhůru na Vánoční ostrovy.

vychovatelka Kristý

      

 

Září, říjen

Září a říjen jsou za námi a my už jsme spolu za tu dobu strávili dost času. Celý měsíc září probíhal převážně v rámci seznamování. Vytvořili jsme si družinová pravidla, která musí dodržovat každý námořník. Během plavby jsme si povídali o našich zážitcích, o přírodě, o podzimu a diskutovali jsme na spoustu dalších témat. Cestu na širém moři jsme si krátili nejrůznějšími hrami, hádankami nebo vtipy. Naši loď jsme si vyzdobili podzimní dekorací a konečně dopluli na barevný ostrov, kde jsme měli šanci pozorovat, jak se mění příroda na podzim.

Za pár dní nás námořníky čeká odpočinek v podobě podzimních prázdnin. Všem přeji krásně strávené volné dny, dobrou náladu a budu se na Vás těšit opět na palubě lodi.

vychovatelka Kristý

 

    

    

 

 

Vítejte v novém školním roce!

Září 

Prázdniny utekly jako voda a máme tady nový školní rok. Velcí školáci jste už dávno, ale letos jste se stali těmi nejstaršími žáky ve škole. Je mi jasné, že jste už toho společně zažili hodně a já se těším na to, co všechno během celého školního roku prožijeme společně. Celoroční téma družiny je - Plavba za pokladem. Já pevně doufám, že budeme všichni na jedné lodi, úspěšně doplujeme do cíle a užijeme si přitom hodně zábavy. 

Na začátku plavby nás čeká seznámení posádky a určení palubních pravidel. Abychom na lodi mohli společně fungovat musíme o sobě něco vědět, respektovat se, naslouchat si a pomáhat si. Je potřeba také dodržovat určitá pravidla, která si společně vytvoříme. 

Každý měsíc navštívíme jeden z ostrovů, kde musíme splnit úkoly, což nás posune blíže k cíli.

Věřím, že naše společná plavba bude úspěšná a plná dobrodružství. 

Vaše vychovatelka Kristý

 

 

 

.