Informace k provozu škol a školských zařízení od 25. a 30. listopadu 2020

Opatření PES pro oblast školství

V pondělí 30.11.2020 se vrací do školy žáci ostatních ročníků prvního stupně. Veškeré informace k provozu školy - provoz školní družiny, stravování, rozvrh ....

dostanete  přímo na e-mailové adresy nejpozději v úterý 24.11.2020

Informace k provozu škol a školských zařízení od 18. listopadu 2020

Ve středu 18.11.2020 se vrací do školy žáci 1. a 2. ročníku. Všechny informace k provozu školy - provoz a personální zabezpečení školy a  školní družiny,

stravování,  rozvrh ...   dostanete přímo na e-mailové adresy nejpozději o víkendu.

Postup při žádosti o ošetřovné z důvodu uzavření škol od 14. 10. 2020

Od středy 14.10.2020 se rozběhla výuka pomocí Google Classroom - všechny třídy mají stanovené přesné časy, kdy se spojují s p. učitelkami třídními,

dále s p. učitelkami na angličtinu, s naší rodilou mluvčí - přes GC se vyučuje i příprava na přijímací zkoušky z českého jazyka a na Cambridgeské zkoušky.

Zatím všechna spojení fungují a vše nám jde bez problémů.

Děkujeme rodičům mladších dětí za pomoc s připojením a organizací, starší děti již situaci zažily, už jsou docela samostatné a zkušené, takže si poradí.

Rozhodnutím vlády ze dne 12.10.2020  jsou všechny školy s výjimkou mateřských škol od středy 14.10.2020 uzavřeny.

Od středy všechny školy přešly na distanční výuku, která je pro všechny žáky povinná. Pokud se žák z nějakého důvodu nemůže výuky  účastnit,

musí ho jeho rodič řádně omluvit.

K výuce budou využívat všechny třídy Google Classroom, se kterým běžně pracujeme, takže přechod na distanční výuku bude jednodušší.

P. učitelky třídní Vám během dne zašlou informace  k rozvrhu, k připojení na jednotlivé hodiny a k zadávání práce. Máme šikovné děti i šikovné

p. učitelky, takže si myslím, že to zvládneme .

Pokud by měl někdo problém s technikou, nabízíme půjčení tabletů, tak jako na jaře.

Další informace budete mít na stránkách hned, jak je dostaneme.

eRouška Průvodní dopis

eRouška Leták

eRouška Infografika

Vzhledem k novému nařízení vlády, které začalo platit od 9.10/ 12.10. 2020,  se od příštího týdne ruší kroužky keramika, programování a vaření.

Tyto kroužky jsou placené  na pololetí / 15 lekcí/ a budou tedy pokračovat i do druhého pololetí .

Kroužek Příprava na příjímací zkoušky z českého jazyk a Příprava na CZ se bude učit  on-line podle domluvy s vyučujícími .

Výuka doplňkových hodin angličtiny / konverzace s rodilou mluvčí, reálie, SAM, robotika, anglická družinka/ budou pokračovat normálně.

Vzhledem k uzavření tělovýchovných zařízení / nás se týká uzavření Sokola/, se tělesná výchova uskuteční podle počasí venku - hodiny TV mohou

být uskutečněny v jiných dnech -  podle  počasí. / rodiče budou informováni /

Ve dnech 26.10. a 27.10. jsou vyhlášeny prázdniny - školní družina ani jídelna nebudou v provozu.

Nařízení Krajské hygienické stanice Plzeňskoho kraje se sídlem v Plzni č.6 2020

Usnesení vlády ČR ze dne 30.9.2020 č. 958-krizové opatření platné od 5.10.2020 do 18.10.2020

Ve čtvrtek  15.10. se zúčastníme projektu Tonda Obal . Školu navštíví lektor, který v každé třídě zvlášť, seznámí děti hravou formou s tříděním odpadů.

Vzhledem k vládním opatřením, které platí od 5.10.2020, musíme program Besedárium zrušit -náhradní   termín je 11. prosince 2020

Kroužek GATE 1,2  a  GATE 3,4,5  se zatím neuskuteční - u ostatních kroužků jsme schopni zajistit všechna bezpečnostní opatření, takže budou probíhat normálně.

V hodinách hudební výchovy se budeme věnovat teorii, rytmické činnosti, poslechu, pohybovým hrám  - zpívat nebudeme.

Tělesná výchova se bude uskutečňovat v plném rozsahu, využijeme  vhodného počasí a budeme i více venku

Všechna hygienická opatření v budově i v jídelně jsme schopni zajistit , do jídelny chodí pouze jedna třída cca 15 dětí - používají roušky.

Úklid prostor je  maximálně zabezpečen , máme dostatek dezinfekce, dezinfekčních mýdel i gelů. Prostory jsou větrány a dezinfikovány.

V pátek 9.10. nás navštíví společnost Besedárium s dobrodružnou matematikou pro děti :

Cesta za pokladem Černého piráta  pro 1. a 2. třídu

Houstone, máme problém  pro 3. a 4. třídu

V pátek 25.9. probíhá v naší škole normální výuka

V úterý 22.9.202 se koná pro přihlášené  děti Testování  společností Mensa

Informace k novému školnímu roku

Informace k nabídce kroužků a o školní družině

GATE, Invenio a STEM

Informace k zahájení školního roku

Milí žáci a rodiče, nový školní rok bude zahájen v úterý 1. září v 8:30 hod./ družina bude v provozu od 7.00 hod./ Rodiče prvňáčků prosíme o příchod v 8.15.První školní den budou děti ve třídách pouze 1. vyučovací hodinu. Potom mohou odejít domů nebo do školní družiny, která bude do 12ti hodin. Obědy tento den nebudou.

Od středy 2. září budou mít žáci 1. a 2. třídy 4 vyučovací hodiny a pak oběd , žáci 3.-5.třídy 5 vyučovacích hodin a oběd. Družina bude normálně fungovat do 17. hodin. Žáci nenosí žádná potvrzení o bezinfekčnosti.

Konkrétní opatření, o provozu škol a školských zařízení ve šk. roce 2020/21 vzhledem ke COVID-19, budou také zveřejněna na našich stránkách před zahájením školního roku, veškeré informace dostanete také emailem.

Vážení rodiče, milí žáci, věřím, že nastalou situaci zvládneme a školní rok se rozběhne tak, jak jsme zvyklí. Přejeme Vám pevné zdraví a těšíme se na naše nové žáčky!

Mgr. Hana Paušová