Školní družina 1

1. ODDĚLENÍ

776 645 155

Magdalena Skalová

navštěvují žáci 1. a 4. třídy

Anglická družina - pátek do 14:40 (1.třída)

Září

První měsíc nám utekl jako voda, tak bych ráda shrnula, co jsme za tu dobu v družině dělali. Celý tento měsíc proběhl hlavně v rámci seznamování, jak jsem již psala. Vytvořili jsme si družinová pravidla, která máme na dveřích, abychom je měli stále na očích. 
Přišel nám první dopis od skřítků a s ním první úkoly na lesním deníku. Tohle děti velmi baví a těší se na další dopis, který nám přijde během října. Využívali jsme babího léta a hezkého počasí, ven chodíme každý den, s nástupem chladnějšího počasí alespoň na chvíli. V pondělí a středu chodíme s některými dětmi mimo areál školní zahrady. Během procházky se učíme orientaci v okolí školy, hrajeme hry a děláme pohybového aktivity. 
Začal podzim a s ním i podzimní aktivity a tvoření. Udělali jsme podzimní výzdobu, povídáme si s dětmi o tom, jak se na příchod zimy připravují zvířata i příroda celkově. Jak se změna počasí týká nás lidí - naší nálady, šatníku i zvýšených hygienických návyků. 
V družině nás to baví a já doufám, že nás to bavit jen tak nepřestane. :)
Přeji Vám krásně strávené podzimní dny, s dobrou náladou,

vychovatelka Majda

     

Začátek školního roku v družině

V naší družině jsou děti z první a děti ze čtvrté třídy. Prvňáčci se nejprve seznámili s novým prostředím a chodem družiny. Poté jsme se seznámili všichni v rámci zábavných seznamovacích her. Hry na zapamatování si jmen nových kamarádů hrajeme doteď. :-) 
Seznámila jsem děti s naším tematickým plánem, který nás bude v družině provázet celý rok. Společně budeme různými aktivitami a úkoly, zachraňovat skřítky ze zakletého lesa. 
Po prázdninách děti vyprávěly, co vše v létě zažily a svými výkresy s letními zážitky jsme si vyzdobili nástěnku. :)
Využíváme hezkého počasí a každý den chodíme odpoledne ven, kde mají děti k dispozici lezecí stěnu, skluzavku, ale i spoustu míčů, švihadel aj. 
Příští týden děti čeká škola v přírodě, ale už teď se těšíme na další zážitky v družině. :)

Hezký den,

vychovatelka Majda