Školní družina 3

3. ODDĚLENÍ

775 678 759

Mgr. Markéta Havířová 

navštěvují žáci 5. třídy

Vítám Vás v novém školním roce.

Vaše staronová vychovatelka Markéta

Září

A máme tady zase nový školní rok. A protože jsme zase o rok starší a vůbec nejstarší na naší škole, i naše celoroční družinové téma je „ušito na míru“ již velkým školákům. Téma - Jak to bylo, jak to je - nás bude provázet po celý družinový rok až do letních prázdnin.
Úplně první část našeho tématu budeme věnovat písmu a psacím potřebám. Seznámíme se s historií písma, s druhy písma v různých dobách, vyzkoušíme napodobovat různé druhy a typy … Také se pokusíme ztvárnit vlastní iniciály z ozdobných druhů písma. Budeme pracovat s tuší, zaměříme se na psací potřeby. A vyzkoušíme si i ty opravdu neobvyklé. Budeme vyrábět neviditelný inkoust, kterým pak každý z nás napíše krátký vzkaz svému spolužákovi. Ale jak ho přečíst, když není vidět? Musíte si na něj zkrátka posvítit lampou. Ještě nás čeká napodobit písmeno A v písmech různých národů a jeskynní malby, jako historické prapočátky písma a možná ještě něco navíc… Uvidíme, zda nám i čas bude nakloněn a co všechno ještě stihneme.
Vaše „staronová“ vychovatelka Markéta

Říjen

Moji milí svěřenci,

ačkoliv jsem se na vás velmi těšila, osud tomu bohužel nepřál. Nejdříve jsem byla delší dobu nemocná a jen co jsem se uzdravila, školu nám zavřeli v důsledku covidových opatření. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet dál, doufám, že se zase brzy shledáme v naší družině. Držte se a hlavně buďte zdrávi!

                                                                          Vaše vychovatelka Markéta

 

Listopad

Moji milí svěřenci,

listopad nám uběhl jako voda a vy jste ho strávili doma se svými blízkými a nás viděli jen prostřednictvím počítačových obrazovek. Sice jste se mi poslední listopadový den vrátili, ale v naší družině se bohužel neuvidíme. Z provozních důvodů to není zatím možné. Tudíž se tady s vámi prozatím loučím, ale nesmutněte, ve škole se uvidíme dost a dost při jiných příležitostech.

Mějte se všichni krásně a hlavně buďte hodně zdrávi!

                                                                        Vaše vychovatelka Markéta