Pátá třída

VÍTEJTE VE ŠKOLNÍM ROCE 2021/2022

třídní učitelka: Mgr. Romana Holečková

Konzultační hodiny: středa 14:00 - 15:30

 

7. 1. 2022 Velká rodinná rada - Besedárium

Dnes jsme zavítali do světa finanční gramotnosti, kde jsme se rozhodně nenudili. Žáci pronikli do tajů a problémů finančních rozpočtů rodin Zombíkových, Hobitových, Vampýrových, Superhrdinových, Emzákových a Mumiových. Na příkladu těchto „typických" českých rodin se žáci seznámili se základními pojmy finanční gramotnosti a formou hry se pokusili sestavit finanční rozpočet své rodiny.  

Každá rodina měla své rodinné příslušníky, kteří měli své potřeby a sny. Každý z účastníků programu si vybral svou vlastní postavu, jejíž zájmy se pokusil prosadit, aby jeho postava byla co nejspokojenější. Formou hry se tak žáci seznámili s pojmy příjmu, zbytných a nezbytných nákladů. Seznámili se se základními finančními produkty a s možnými riziky nezodpovědného chování.

Děkujeme za program,

p. učitelka Romana

              

 

22. 12. 2021 Vánoční projekt 🎄🎁

Poslední den před vánočními prázdninami si vždy užíváme projekt. Troufám si říct, že vánoční projekt patří k těm nejoblíbenějším. :-)

Ráno jsme se sešli ve třídě, která byla laděna do vánoční atmosféry - svítila nám světýlka a hrály vánoční písně. Během první hodiny jsme si zahráli vánoční AZ kvíz. Za získané body si mohly vytvořené skupiny vybrat obrázky do svého plakátu adventních trhů, na kterém pracovaly celou druhou hodinu. V předposlední hodině jsme si zahráli vánoční únikovou hru - Najdi ztracené dárky. Pustili jsme si také oblíbený Tradičník a zavzpomínali jsme na jednotlivé tradice Vánoc. V poslední hodině jsme si rozdali vánoční dárečky. 

Přeji Vám krásné prožití vánočních svátků a moc Vám děkuji za všechny dárky, které jste s dětmi vymysleli. 🎁 

p. učitelka Romana

               

 

20. 12. 2021 Vánoční vydání časopisu

Ještě před Vánoci jsme stihli vydat vánoční vydání našeho školního časopisu. Opět musím říct, že časopisy se vyvedly. Najdete v nich historii a tradice Vánoc, vánoční recepty, různé křížovky, luštěnky, hádanky, kvízy i omalovánky. Mimo jiné tam najdete třeba další tipy na knížky, články z oblasti vědy a techniky a nejrůznější recenze. 
 
Hezké počtení na našich webových stránkách,
přeje p. učitelka Romana a páťáci!
 
                       
 

 

 17. 12. 2021 Nocování ve škole

Tak jsme se konečně dočkali i my! Nocování ve škole je vždy velkou akcí. Kolem 17 hodiny jsme se sešli ve škole v naší třídě, kde byly pro děti připraveny tablety a QR kódy s tajemstvím. V průběhu večera si mohly děti zahrát deskové a karetní hry. Na večeři jsme si letos připravili tousty se zeleninou. Následně jsme si rozestlali spacáky a pustili jsme si film Vánoční kronika. Někteří usli v průběhu filmu, někteří až poté! Ráno jsme měli budíček v 6 hodin. Sklidili jsme si všechny věci a pochutnali si na lahodné snídani.

Moc děkuji všem rodičům, kteří nám poslali výbornou snídani a svačinu.

p. učitelka Romana

                                            

 

11. 12. 2021 Vánoční dílna

V sobotu 11. 12. jsme si díky Vánoční dílně užili ve škole skvělou vánoční atmosféru. Žáci naší školy si mohli s rodiči/prarodiči přijít vytvořit drobné ozdoby a dekorace na svůj stromeček. V naší dílně jsme měli hned několik stanovišť pro vyrábění - vánoční ozdoba na kolíčku, výroba sypaného čaje, přáníčka všech druhů a závěsné dekorace. Po tvoření měli všichni možnost drobného občerstvení. Celé dopoledne bylo moc příjemné a doufám, že si všichni tvoření užili. :-)

Děkujeme, p. učitelka Romana.

 

              

 

2. 12. 2021 Svíčkárna Rodas

Dnes jsme se čtvrťáky vyrazili do Litic. Ptáte se, co tam? Přece do Svíčkárny Rodas. V místnosti Svíčkárny nás ihned přivítala krásná vůně vonných solí. Společně jsme si vyrobili stolní svíčky, voskovou ozdobu s poutkem na zavěšení a nakonec jsme si naplnili sáček mořskou koupelovou solí s esenciálními oleji. Na závěr jsme si pustili krátké video o výrobě svíček a mýdel. Celý program jsme si všichni užili a odnesli jsme si krásné dárečky. Snad udělají všem obdarovaným radost! :-)

Děkujeme!

p. učitelka Romana

                                          

 

11. 11. 2021 ANIMÁNIE - Animujeme hudbu

Čtvrteční den jsme věnovali praktické animaci. Tentokrát jsme zvolili téma Animujeme hudbu. V úvodní části byla jako inspirace pro obraz použita hudba. Začali jsme povídáním a zkoumáním barvy tónů a jak barvy zní. Povídali jsme si také o hudbě v animovaném filmu. Podnětem pro další tvoření byl cyklus Čtvero ročních období od A. Vivaldiho. Následně jsme utvořili týmy, z nichž každý pracoval na jednom z ročních období. Nejdříve si děti na základě poslechu hudby připravily scénář a podle něj následně rozanimovaly přírodniny, objekty a materiály spojené s určitým ročním obdobím. Celý program byl velice zábavný a pro děti atraktivní. 

Děkuji a těšíme se na příště! :-)

p. učitelka Romana

      

 

2. 11. 2021 Divadlo PLUTO - Nářečí v pohádkách, písničkách a říkadlech

Dnes jsme vyrazili do Divadla PLUTO na program Nářečí v pohádkách, písničkách a říkadlech. Vydali jsme se na procházku českými a moravskými nářečími. Začali jsme v Plzni a postupně jsme prošli celou republiku. Poznali jsme nářečí v Českých Budějovicích, v Krkonoších, v Ostravě, v Brně a nakonec v Olomouci. Poslední zastávka byla u našich sousedů Slováků, se kterými má náš jazyk mnohé společné. Celý program byl provázán krátkými pohádkami či písničkami z dané oblasti. 

Program byl zábavný a zároveň naučný. Děkujeme! :-)

p. učitelka Romana

         

 

26. 10. 2021 Halloween u nás ve škole 👻🎃

Den před podzimními prázdninami u nás ve škole proběhl Halloween. Ráno se ve škole začala scházet různá strašidla - duchové, čarodějnice, dýně aj. V rámci projektu naší třídy jsme si zahráli vědomostní Kahoot, který odhalil, co víme o historii a tradicích Halloweenu. Připomněli jsme si také anglickou slovní zásobu formou hádanek. V neposlední řadě jsme si zahráli zábavnou hru Kdo je kdo? Na závěr jsme vyrobili výbornou halloweenskou pomazánku pro rodiče a zahráli si únikovou hru Halloween. V 16 hodin jsme rodičům předvedli krásné halloweenské vystoupení, vydali se na průvod a následně si u školy vychutnali připravené dobroty. 

Celý den jsme si moc užili!

p. učitelka Romana

         

 

 25. 10. 2021 První vydání našich časopisů

V pondělí se žáci 5. třídy vydali představit své časopisy. Usilovně na nich pracovali několik týdnů. Vznikl tak časopis Magic News, Info tornádo, Super téma a Vševědoucí spirála. Všechny tyto časopisy si můžete prohlédnout na našem webu. Jsem moc ráda, že každý časopis je jiný a zaměřuje se na jiné téma. V některém najdete recenze dětských knih a v jiném zase hrdiny Marvelu. 

Ráda bych moc poděkovala šikovným páťákům za jejich 1. číslo a doufám, že se budou snažit i nadále! :-)

p. učitelka Romana

                                    

 

14. 10. 2021 Den zvířat

Po dlouhé době jsme měli možnost udělat si ve škole projekt. Ten dnešní byl zaměřen na zvířata v ZOO. 

Na první hodinu si mohli žáci přinést své domácí mazlíčky a představit je ve své třídě. U nás se toho sešlo mnoho - želvičky, králíček a dokonce i strašilka Arnold. Ve druhé hodině jsme si ve skupinách zahráli záludný AZ kvíz, kde děti mohly získat spoustu bodů, za které si později vybraly zvířata z celého světa do své ZOO. Ve třetí a čtvrté hodině žáci pracovali na svých návrzích vlastní ZOO a vybírali si bonusová zvířata. V poslední hodině jsme si vzájemně ukázali plakáty a ocenili nápady ostatních. Stihli jsme také zvířecí matematické rébusy a anglické popisy zvířat. Na závěr jsme si zahráli zvířecí Kahoot s anglickou slovní zásobou. :-)

Celý den se nám krásně vyvedl a děti byly velmi nápadité. 

p. učitelka Romana 

      

        

 

29. 9. 2021 Dobrodružství dospívání

Po prodlouženém víkendu nás dnes čekala beseda Dobrodružství dospívání. Posláním lekce bylo inspirovat žáky k pozitivnímu pohledu na sebe sama, na život, na lidskou důstojnost, lásku, manželství či partnerství a ukázat pozitivní význam lidské sexuality ve vztahu lásky.

V první části lekce se žáci seznámili s rozdíly ve stavbě těla muže a ženy, se základy lidské reprodukce a etapami lidského vývoje od početí k porodu. Ve druhé části se zabývali procesem dospívání a vztahovými vlastnostmi pro zodpovědné partnerství. Celý program probíhal interaktivní formou výkladu a jednoduchých aktivit a her, které žákům pomohou si téma zvnitřnit a naučenou látku upevnit.
Posláním programu je přispět k prevenci sexuálního rizikového chování žáků ve věku puberty a dospívání.

Děkujeme za příjemnou a naučnou besedu,

p. učitelka Romana

 

                                                              

 

23. 9. 2021 Jak na požár

Na dnešní den byla naplánována beseda Jak na požár. Děti si nejdříve povídaly, jak by se měly správně zachovat doma nebo ve škole v případě požáru. Následně si poslechly autentické nahrávky z dispečinku, které se týkaly požárů. Ve druhé hodině si děti prakticky vyzkoušely, jaké to je, když se pohybujete v zakouřené místnosti, a to pomocí speciálních brýlí. Závěr patřil opakování a shrnutí celé besedy.

Rádi bychom poděkovali SH ČMS Plzeň - sever za skvělou besedu. 

p. učitelka Romana

 

                                           

 

 

1. 9. 2021 Zahájení nového školního roku

1. září je vždy speciálním dnem. A letos obzvlášť, protože nás čeká poslední společný rok. Děti ráno usedly do lavic nadšené z nových zážitků a natěšené na to, až je budou moci vyprávět svým spolužákům. Ale to až zítra, dnes jsme tu byli pouze na skok. Tak hurá do dalšího roku, těším se na něj! :-)

p. učitelka Romana

                                                                

 

30. 6. 2021

Dnes jsme se do školy vydali jenom na chvíli. Čekalo nás slavnostní předávání vysvědčení a slovního hodnocení. Vše jsme zvládli, čtvrtý rok je za námi!

HURÁ NA PRÁZDNINY! Krásné léto,

p. učitelka Romana

 

28. 6. 2021 Školní olympijské hry

Poslední týden ve škole máme vždy rádi. Učení již máme za sebou, a tak většinu času trávíme spolu venku. Dnes jsme se vydali na stadion, kde jsme zažehli plamen Školních olympijských her. Děti si mohly vyzkoušet tyto disciplíny - vytrvalostní běh, skok do písku, štafetu, hod kriketovým míčkem, hod na cíl a sprint na 50 m. Po návratu do školy jsme si pustili prezentaci o historii Olympijských her a následně jsme si zahráli Kahoot. Všem se celé dopoledne moc líbilo! :-)

 

         

 
 
21. - 25. 6. 2021 Škola v přírodě Plasy

 

1. den 

Dnes ráno jsme se ihned po testování vydali na Školu v přírodě do Plas. Děti se na tento týden v přírodě vždy moc těší. Ihned po příjezdu jsme se ubytovali - vybalili jsme „lodní" kufry a povlékli jsme si postele. Po obědě jsme chvíli odpočívali v okolí chatek, připomněli jsme si, kde se co nachází. Ve dvě hodiny nám začal program s animátory. Děti si společně zahrály několik her. První byla provázána tématem lidské tělo. Hra byla velice zábavná a děti se u ní nasmály. Druhá hra byla doprovázena tématem Harryho Pottera. Úkolem dětí bylo dostat se z pozice mudly na ředitele Bradavické školy. 

První den jsme si parádně užili a někteří se i osvěžili ve venkovních sprchách. Těšíme se na druhý den! :-)

          

 

2. den

Druhý den jsme začali budíčkem. Na snídani jsme si užili čerstvé rohlíky s marmeládou, máslem nebo šunkovou pomazánkou. Po snídani jsme vyrazili do lesa, kde jsme si zahráli hru Výlet s mapou. Podle mapy a zadaných indicií jsme hledali správný cíl v podobě mapové značky. Po návratu z lesa jsme si vyzkoušeli kvíz na mapové značky a zahráli si hru Lidské tělo. Oběd byl dnes velkou senzací. Děti si mohly vybrat buď svíčkovou nebo rajskou omáčku. Celá třída (včetně mě) zvolila jednohlasně rajskou omáčku. Odpoledne již patřilo animátorům. Děti si zahrály spoustu her - Emoji, Kopírku a Encyklopedii. Myslím, že si děti užívají pobyt v přírodě a zatím nám vychází i počasí. Tak nám držte palce! :-)

            

 

3. den

Středeční den začínal tradičně budíčkem. Snídaně dnes byla senzací, jelikož byly švédské stoly. Děti si mohly vybrat z lupínků, šunky, sýru, ovoce, zeleniny, sladkých buchet a dalšího. Po vydatné snídani jsme se vydali na Lovení slov Přírodovědný kvíz. Při běhací hře Lovení slov se děti vyřádily a následně si trošku odpočinuly u Přírodovědného kvízu, který skrýval spoustu záludných otázek. Děti si s otázkami hravě poradily. Po návratu jsme se vydali na výborný oběd. Po obědě následoval odpolední klid a program s animátory. Děti si postupně zahrály Poznej naši loď/areál, Zábavné molekuly a Music stop. Kolem šesté měly děti malou diskotéku spojenou s koblížkovou párty. Kdo si nechtěl dát koblížek nebo měl ještě hlad, mohl si dát vynikající gulášovou polévku. Program školy v přírodě je moc fajn, počasí nám stále celkem drží a někteří se již začínají těšit domů. ;-)

         

 

 4. den

Poslední společné dopoledne jsme využili na šipkovanou v lese. Na jednotlivých stanovištích nás po trase čekaly různé záludné otázky - poznávání zvířat, rostlin a hub. Po návratu do areálu jsme museli rozluštit detektivní případ ztracených prstenů z klenotnictví. Vyřešení případu nám trvalo až do oběda. Po obědě následoval odpolední klid a program s animátory. Děti si zahrály několik her v areálu a pomalu začaly balit na zítřejší odjezd. K večeři nás dnes čekal výborný raut. S plnými bříšky jsme si odpočinuli na chatkách a dobalili jsme poslední věci. Večer nás čeká diskotéka, která bude zakončena ohňostrojem. Všichni se moc těšíme! A zítra hurá domů! :-)

p. učitelka Romana

      

ZVLÁDLI JSME TO! :-)

 

8. 6. 2021 - Lobezský park

Dnes jsme společně se 3. třídou vyrazili do Lobezského parku. Strávili jsme zde sportovní dopoledne propojené s poznáváním přírody. Vyzkoušeli jsme zde všechny možné atrakce - např. dlouhé skluzavky, průlezku ve tvaru lodi s lanovou houpačkou, trampolíny, maják apod. Prošli jsme park a plnili spoustu úkolů, které byly laděny do přírodovědného tématu. Počasí nám přálo, a tak jsme se mohli osvěžit u jezírka a brouzdaliště. Výlet jsme si všichni moc užili a bylo moc fajn být společně i mimo školní budovu a trošku si zaskotačit. 🙂

paní učitelka Romča a Danča

        

 
 
27. 5. Animánie - Animujeme reklamu

 

Čtvrteční čtyři hodiny jsme věnovali programu, který je u nás vždy velmi oblíbený. Děti si ze všech programů, které Animánie nabízí, vybraly Animujeme reklamu. Děti měly možnost poznat základní filmové prostředky. Následně si vyzkoušely vlastní tvorbu - vymyslet reklamu na věci běžné potřeby, slogan k reklamě a jednoduchý scénář reklamy. To je pro děti vždy velkou výzvou. Myslím, že si dnešní dopoledne děti užily a něco nového se naučily.

p. učitelka Hanka Kašparová

         

        

 
 
26. 5. BLIK BLIK Tajuplný les - DEPO 2015

Dnes jsme se společně vydali do Tajuplného lesa. Nemusíte se bát, nešli jsme nikam daleko. Vydali jsme se do plzeňského DEPA na interaktivní výstavu s názvem Tajuplný les. Podobně jako v příbězích Lewise Carrolla jsme vstoupili do světa fantazie králičí norou, ocitli jsme se na dně rybníka a objevovali jsme tajemství začarovaných tůněk či svítících programovatelných stromů. Děti po příchodu dostaly magické hůlky, díky nimž měly možnost oživovat různé části expozice. Jsem moc ráda, že jsme s dětmi mohli uniknout do světa kouzel a magie. Věřím, že se program všem moc líbil. 

p. učitelka Hanka Kašparová

        

 
 
Moje cesta na svět  4.5.2021
 
Dnes navštívila naši třídu lektorka NIŽ / národní iniciativa  pro život/ Kristýna, která děti velice zajímavě a citlivě seznámila s problematikou početí, prenatálního vývoje a porodem. Program měla velice pěkně připravený  s množstvím materiálů, ukázkami z videa,  či různými  úkoly. Bylo vidět, že děti problematika jejich " Cesty na svět " zajímá, hodně se ptaly, ale zároveň i hodně věděly, takže celé dvě hodiny byly opravdu velmi zajímavé a poučné. Na závěr děti představily svůj detektivní úkol, kde zjišťovaly různé informace z doby svého narození. Beseda byla moc pěkná.
      p. učitelka Hanka 
 
          
 
 
 
Distanční výuka do 9. 4. 2021
 
V kalendářním roce 2021 jsme zatím neměli možnost vidět se společně ve třídě. Dlouhé období online výuky jsme ukončili v pátek 9. 4. a v pondělí 12. 4. byl plánovaný návrat do lavic. Děti se nejvíce těšily na své spolužáky a kolektiv. Distanční výuku děti zvládaly po celou dobu velmi dobře. I nadále jsme se věnovali aktivitám navíc - poobědové čtení, vaření, pečení, cvičení. 
 
Mrzelo nás, že jsme si nemohli naplno užít velikonoční projekt ve škole, ale pro děti byla připravena Velikonoční úniková hra a následný Kahoot. Všechny děti byly nadšené a těšily se z netradičních aktivit. Musím ocenit, že někteří se pustili do domácího pečení a dalších velikonočních tradic. No posuďte sami. :-) 

 

Největší radost máme z toho, že už jsme zase spolu ve škole. :-)

 p. učitelka Romana

             

 
 
Období distanční výuky od 4. 1.
 
Distanční výukou si procházíme opět od 4. 1. 2021. Online výuka sice není to, co bychom si úplně přáli, ale i přesto neleníme a s radostí se pouštíme do aktivit navíc. Kreslíme, cvičíme, čteme si, unikáme z únikovek a vaříme/pečeme online. Občas nás trápí internetové připojení, ale vždy si užijeme spoustu srandy a zábavy. Příští týden děti čekají jarní prázdniny a já jim přeji hlavně spoustu odpočinku a pokud možno, tak pobyt venku. Odpočiňte si - máte za sebou KUS práce! :-)
 
Těším se na Vás po prázdninách,
 
p. učitelka Romana
 
        
 
      
 
 
 
18. 12. 2020 Vánoční projekt :-)
 
Pátek byl posledním školním dnem tohoto roku. Jak je již u nás zvykem, strávili jsme ho vánočně. Prozkoumali jsme Tradičník, vyřešili jsme vánoční pracovní listy a v závěru jsme rozluštili vánoční únikovou hru. Děti měly možnost vyrobit dva různé vánoční svícny, které jistě krásně dokreslí vánoční atmosféru. Poslední hodinu nás čekala vánoční nadílka. Děti si vzájemně předaly dárečky, ze kterých měly velikou radost. Moc všem děkuji za krásné dárky a věřím, že i děti si užijí ty své. :-)
 
Přeji Vám krásné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně zdraví. 
 
p. učitelka Romana
 
 
 
         
 

 

Distanční výuka

V pondělí 30. 11. jsme se konečně vrátili zpět do školy. :-)

I přesto, že doba není jednoduchá, my jsme společně online výuku zvládli. Denně jsme se setkávali na online hodinách, kde jsme vždy probrali to nejdůležitější z učiva, popovídali jsme si nebo jsme si zahráli hry. Na naší online učebně děti čekaly různé výzvy, procvičovací úlohy, videa i společné online pečení. Jsem moc ráda, že všechny děti celou dobu spolupracovaly, a dokonce měly energii dělat i něco navíc. Posuďte sami! :-)

Moc Vás chválím! Velké poděkování si jistě zaslouží i rodiče - DĚKUJEME. :-)

p. učitelka Romana

            

 

14. - 18. 9. 2020  Škola v přírodě Plasy

1. den

I přesto, že je teprve začátek září, vyrazili jsme na školu v přírodě, kterou jsme v červnu museli odložit. Ráno jsme naložili batůžky do autobusu a vyrazili jsme na cestu. Po příjezdu si děti povlékly postele a vyrazily zkoumat okolí. Letos nově bydlíme v chatkách, což je pro děti velkým zážitkem. Po vydatném obědě si děti odpočinuly a následně vyrazily poznávat celotýdenní téma - Vykoupení Jimmyho Jacksona. Odpoledne děti hrály spoustu her, běhaly, skákaly a celkově se vyřádily! Teď už hurá na večeři. :-) 

      

 

2. den

Dnes jsme vstávali do krásného rána. Po chutné snídani a ranní hygieně jsme začali pracovat na našem projektu - PRAVĚK. Činnosti jsme spojili s prací v pracovním sešitě, posezením u ohniště a následnou výrobou lapbooku. Stihli jsme si vytvořit úvodní stranu a zorientovat se na časové ose. Po vydatném obědě následoval odpolední klid. Někteří se věnovali po krátkém odpočinku čtení, hraní her, fotbalu, volejbalu a dalším hrám. Odpoledne děti hledaly různé indície k odhalení pokladu. Nyní se již těšíme na večeři a večerní program! :-)

 

      

 

3. den 

Během dopoledne jsme se čtvrťáky pokračovali v našem vlastivědném projektu. Probrali jsme si mladší dobu kamennou, propojili jsme to s tématickými hrami a procházkou s "pejsky" do lesa (viz foto). Následně jsme zkoušeli kreslení přírodninami a jejich popis. Po vycházce jsme uvítali výborný oběd. 

Odpoledne vzali animátoři táborníky hrát hry v přírodě. Po jejich návratu je čekalo překvapení ve formě koblížkové párty a maškarního reje.

        

 

 4. den

Pro dnešní den jsme se spojili s páťáky. Celé dopoledne jsme pilně pracovali na našem lapbooku, abychom ho stihli dokončit. Vlastivědné téma PRAVĚK již ovládáme levou zadní. :-) Dopoledne jsme učební aktivity prokládali různými hrami. Po chutném obědě si někteří rádi odpočinuli na chatkách a někteří se po chvilce odpočinku věnovali sportovním aktivitám - fotbal, volejbal. 

Odpoledne se děti věnovaly úklidu, menšímu balení a tematickým hrám v areálu a přírodě. Po rautové večeři nás bude čekat večerní program, který se bude dětem jistě moc líbit! Jsem velmi ráda, že se nám ŠvP hezky vydařila. ;-)

    

 

 

4. září 2020 - návštěva Techmánie a Planetária

V pátek 4.9. jsme se hned ráno vydali do Techmanie  a Planetária. Našim cílem bylo prohloubit a ujasnit si poznatky z přechozího dne (projekt Vesmír)

a vše si názorně ukázat na interaktivních expozicích. Krom možnosti vyzkoušet si všechny exponáty, jsem se vydali na on-line QR code quest a

řešili jsme několik úkolů z oblasti vesmíru. Po planetáriu následovala interaktivní show se statickou elektřinou, která doslova zvedla vlasy na hlavě

hned několika dětem :-) Po krátké svačince následovala volná prohlídka Techmánie, při které jsme vyzkoušeli několik hlavolamů, rovnováhu s kuličkami,

podzemní bagr, vodní hrátky a mnoho dalšího. Po cestě zpátky jsem ještě koukli na program na obří kouli Science on Sphere  - v angličtině,

samozřejmě (no a pak tedy i česky) a rychle na trolejbus. Všichni byli úžasní, organizovaní a zapálení do poznání :-) 

 
teacher Katka
 

                     

 

 

3. září 2020 - celodenní projekt Vesmír

    Začátek školního roku jsme zahájili zkoumáním vesmíru. Na děti čekaly matematické  úkoly v prostoru školy. Po jejich vyřešení získaly indicie

k „objevení“ planety.  Děti pracovaly ve dvojicích a práce jim šla moc dobře. Své planety představily ostatním a následovaly skládačky vesmírných

předmětů či soustav. Dále hledání informací na internetu a tvorba a řešení křížovek. Následovala vzácná návštěva p. vychovatelky Zuzany,

která dříve pracovala jako lektorka v Techmánii v Planetáriu a opravdu poutavě dětem vyprávěla o Sluneční soustavě. Znala všechny odpovědi

na všetečné otázky dětí. Po návštěvě už na děti čekala hra vesmírný   dobble a celý den děti zakončily výtvarnou činností – tvorbou vesmírného

plakátu.

   Celý projekt pokračoval i následujících den návštěvou Planetária.

  p. učitelka Hanka

 

                 

 

 

1. 9. 2020 - Slavnostní zahájení školního roku

Dne 1.9. jsme společně začali nový školní rok. Přestěhovali jsme se do nové třídy, kde na nás čeká mnoho nového poznávání a bádání.

Milí čtvrťáci, těším se na další školní rok s Vámi! :-)

p. učitelka Romana