Třetí třída

Milí třeťáci,

vítám vás v novém školním roce 2020/2021, těším se na společné zážitky a přeji všem mnoho úspěchů!

Třídní učitelka: Mgr. Daniela Lucáková

KONZULTAČNÍ HODINY: úterý 14:30 - 16:30

17. 9. 2020 - Čtvrtý den ŠvP

Ve čtvrtek jsme se domluvili s druháky a vyrazili na společnou mini túru do přírody. Po cestě bylo nachystáno spoustu aktivit. Hráli jsme různé hry a objevili spoustu nového. Nechyběl ani souboj ve sbírání šišek, ve kterém jednoznačně zvítězili druháci. Na závěr společného dopoledne jsme využili místní multifunkční hřiště, kde si to všichni moc užili. Po poledním klidu děti vyrazily do prostorů areálu a hrály tematické a pohybové hry, poté pomalu začaly balit. Večer byl pro nás všechny připravený vynikající raut a následně program, který se dětem moc líbil!! :)

16.9. 2020 - Třetí den ŠvP

Ve středu jsme se zaměřili na naše tělo a hlavně smysly. Téma bylo opět zašifrované pomocí Morseovy abecedy. Využili jsme k tomu spoustu her a pomůcek (optické klamy, hra Čichaná, kartičky se slovy, ovoce, hudba ...). Hra Čichaná děti moc bavila, mohly okusit na 50 druhů různých vůní. Bavilo je také pozorovat optické klamy. Na závěr jsme si dali procházku cca 3 km a po cestě pozorovali přírodu a hráli hry. Odpoledne děti vyrazily do lesa stavět domečky z mechu a přírodnin, poté si zahrály pohybové hry. Když se vrátily z přírody, bylo pro ně připravené překvapení v podobě maškarní a koblížkové párty. Moc si to tu všichni užíváme, počasí nám přeje a je to tu super!! :)

15. 9. 2020 - Druhý den ŠvP

V úterý nás čekal další zábavný den. Dopoledne jsme nejprve vyluštili šifru zapsanou Morseovou abecedou, která nám prozradila, že se budeme dnes zajímat hlavně o rostliny a přírodu. Dále jsme si netradičně zasoutěžili s vodou (viz foto). Při poledním klidu holkám nedal spát nepořádek v pokojích, a tak vzaly úklid do svých rukou. Odpoledne děti hledaly poklad. Na pomoc jim sloužily kartičky, ze kterých skládaly příběh, aby se k pokladu dostaly.

14. 9. 2020 - První den ŠvP

Dnes jsme vyrazili na školu v přírodě. Díky COVIDu se nám termín překlenul až do tohoto školního roku. Po odjezdu od školy jsme cca po hodině dorazili do rekreačního střediska Máj - Plasy. Ubytovali jsme se, prohlédli si areál, dali si oběd a děti byly seznámeny s celotýdenní hrou – vykoupení Jimmyho Jacksona. Odpoledne s vychovatelem Tomem hrály spoustu her. Například seznamovací hru, schovávanou, Věštkyni – moc si to užily.

1. 9. 2020 - Zahájení školního roku

V úterý 1. 9. jsme po letních prázdninách vrátili zpět do lavic. Třídu jsme si ponechali z minulého roku, ale vyzdobili jsme si ji do námořnického tématu, který nás tento rok bude provázet.

A teď už se můžeme vesele vrhnout do práce a načerpat nové informace!

Přeji všem úspěšný školní rok 2020/2021!