Pátá třída

♦ Vítejte v 5. třídě! ♦

třídní učitelka: Mgr. Veronika Vošická

konzultační hodiny:     úterý 14:00 - 16:00

Přeji všem mnoho úspěchů ve školním roce 2020/2021!

paní učitelka Verča

Škola v přírodě (14. - 18. 9. 2020)

1.den

Zdravíme ze školy v přírodě!

Jako každý rok jsme vyrazili do našeho oblíbeného rekreačního střediska Máj v Plasích. Cesta utekla jako nic, děti již v autobuse byly pozitivně naladěny a zpívaly si písničky. Po příjezdu jsme se ubytovali v chatkách, vybalili a hurá na hry. Děti byly zasvěceny do celotýdenní hry - Vykoupení Jimmyho Jacksona, velké zúčtování na divokém západě. Celý týden se tedy ponese v duchu westernu. Děti odpoledne strávily s vychovateli, kdy hrály spoustu her (seznamovací, běhací, znalostní..) jak v areálu, tak v lese. Děti celé odpoledne někde pobíhaly, a tak bylo těžké je vyfotit. Přikládám alespoň 2 fotky na ukázku :).

paní učitelka Verča

2.den

Druhý den jsme zahájili ráno důkladnou hygienou a nezbytným úklidem chatek :). Poté jsme se začali věnovat našemu projektu na téma finanční gramotnost. Povídali jsme si o oběhu peněz, jak správně šetřit a celkově jaká je hodnota peněz. Děti si také navrhly svou vlastní bankovku a poté se vrhly na sbírání mincí, které se jim hodily při nákupu v krámu. Děti si nakupovaly různé druhy potravin, ale měly možnost si nakoupit také tablet, flash disk a jiný sortiment zboží. Na závěr dostaly svoji pokladní knihu, aby si měly možnost zapsat své příjmy a výdaje.

Odpoledne se seznámily s hlavním hrdinou Jimmym, kterého pronásledovali zločinci. Vydaly se proto po jejich stopách a pomohly zločince chytit. Poté si vyzkoušely, zda znají všechny části svého lidského těla.

3.den

Třetí den nám stále přálo počasí, a tak jsme mohli být venku jako doposud. Pokračovali jsme v projektu finanční gramotnost. Děti si uvědomovaly hodnotu peněz, zjišťovaly, kolik co stojí a jaké má člověk potřeby. Zamýšlely se nad tím, co je opravdu nezbytné pro život a co nám naopak dělá radost, ale lze se bez toho obejít. Seznámily se s bezhotovostní a hotovostní platbou a povídali jsme si o tom, jak fungují banky v České republice.

Odpoledne vzali animátoři táborníky hrát hry v přírodě. Po jejich návratu je čekalo překvapení ve formě koblížkové párty a maškarního reje.

4.den

Poslední den před odjezdem ze školy v přírodě děti strávily společně se 4. třídou. Zkusily si vyplnit složenky, podací lístky nebo například tvořily pojmovou mapu z oblasti finanční gramotnosti. Celý týden měly možnost nahlédnou do knih, které se týkaly našeho tématu. V nabídce byl například komiksový příběh, pohádky nebo lehce encyklopedická kniha podaná převážně obrázkovou formou, kde si děti znovu připomněly základní pojmy ze světa financí. Na závěr měly možnost zahrát si deskové hry.

Odpoledne se děti věnovaly úklidu, menšímu balení a tematickým hrám v areálu a přírodě. Po rautové večeři nás bude čekat večerní program, který se bude dětem jistě moc líbit!