První třída

VÍTEJTE VE ŠKOLNÍM ROCE 2022/2023

třídní učitelka: Mgr. Romana Holečková

Konzultační hodiny: čtvrtek 14:00 - 15:30

 

21. 9. Návštěva Techmanie - Barvy kolem nás 

Na středu jsme se s žáky 1. třídy moc těšili. Čekal nás první společný výlet do Techmanie. Zvolili jsme si interaktivní program Barvy kolem nás. V rámci tohoto programu jsme si ukázali základní barvy. Vysvětlili jsme si, jak vzniká duha a jak takovou duhu vyrobit. Naučili jsme duhu chodit a vyzkoušeli jsme si namíchat barvy, které v duze nejsou. Objevili jsme také kouzlo barevných bonbónů ve vodě. Následně jsme si prohlédli několik dalších expozic a vyrazili jsme zpět do školy. Tento výlet se nám líbil, něco nového jsme se naučili, a tak se tam určitě brzy zase vrátíme! :-)

p. učitelka Romana, p. asistentka Renáta

         

 

9. 9. Beseda s Policií ČR - Pes a pravidla

Dnes jsme se společně těšili na besedu, kterou pro nás připravila Policie ČR na téma Pes a pravidla. S paní policistkou jsme si na začátku vysvětlili základní pojmy - policista, policejní vůz, policejní majáky či policejní pes. Dále jsme se zabývali činností policejního příslušníka. Povídali jsme si o tom, co má takový policista v náplni práce. V následující části jsme se zaměřili na to, co dělat v různých situacích, např. vidím zloděje, najdu v přírodě volně pobíhajícího psa. Naučili jsme se kam volat, když se něco takového děje. V předposlední části jsme si vyzkoušeli různé modelové situace, např. nahlášení krádeže, jak se chovat při setkání s cizí paní/pánem a cizím pejskem. Závěr patřil pejskům. Povídali jsme si o jejich chování, co mají/nemají rádi a které povely se u výcviku pejsků používají. Moc děkujeme za příjemnou a poučnou besedu. 

p. učitelka Romana a p. asistentka Ivana

      

 

1. a 2. září - Nástup prvňáčků, první dny ve škole

Tak jsme se dočkali! :-)

Ve čtvrtek 1. září čekalo na prvňáčky slavnostní zahájení školního roku. Spolu s rodiči jsme se sešli v naší nové třídě. Na děti zde čekala krabice s novými pracovními sešity a spoustu dalších zajímavých věcí. Společně s rodiči jsme si zahráli úvodní hru, která nás rozdělila do dvou skupinek. Následně jsme se vydali vybarvit si svá školní trička. Všem dětem se trička náramně povedla! Po návratu do třídy jsme se společně vyfotili a vydali jsme se na procházku ven s paní vychovatelkou Renčou. 

pátek 2. září

Dnes nás čekala těžká zkouška v podobě 4 vyučovacích hodin. Společně jsme se povídali o pravidlech naší třídy, seznamovali jsme se s prostředím třídy i školy. Zahráli jsme si několik her a povídali jsme si o prázdninách. Třetí hodinu jsme se vydali na hudební výchovu, kde jsme si zazpívali známé písničky. Poslední hodinu jsme si prohlíželi pracovní sešity a povídali jsme si o tom, co nás tento rok čeká. Na závěr nás trošku zmohla únava, a tak jsme si četli knížku. Prvňáčci vše krásně zvládli, jsou moc šikovní! :-)

p. učitelka Romana