Čtvrtá třída

Vítejte v novém školním roce 2021/2022!

Třídní učitelka: Mgr. Daniela Lucáková

KONZULTAČNÍ HODINY: úterý 14:30 - 16:00

 

7. 1. Besedárium - Velká rodinná rada

Dnes jsme zavítali do světa finanční gramotnosti, kde jsme se rozhodně nenudili. Žáci pronikli do tajů a problémů finančních rozpočtů rodin Zombíkových, Hobitových, Vampýrových, Superhrdinových, Emzákových a Mumiových. Na příkladu těchto „typických" českých rodin se žáci seznámili se základními pojmy finanční gramotnosti a formou hry se pokusili sestavit finanční rozpočet své rodiny.  

Každá rodina měla své rodinné příslušníky, kteří měli své potřeby a sny. Každý z účastníků programu si vybral svou vlastní postavu, jejíž zájmy se pokusil prosadit, aby jeho postava byla co nejspokojenější. Formou hry se tak žáci seznámili s pojmy příjmu, zbytných a nezbytných nákladů. Seznámili se se základními finančními produkty a s možnými riziky nezodpovědného chování.

Děti si program skvěle užily! 🙂👍

paní učitelka Danča

                                  

22. 12. - Vánoční projekt

Poslední den školy v tomto kalendářním roce jsme měli možnost strávit velmi příjemně. Nejprve jsme se vánočně naladili pomocí krátkého videa a zadělali jsme těsto na dva druhy nepečených kuliček. Poté jsme se pustili do hry, ve které šlo o to, aby děti vypátraly, kam zmizely všechny dárky. Sbíraly indicie a v mapě hledaly místo, kde by mohly být. Při běhacím diktátu si děti skvěle protáhly tělo a vyzkoušely si, jak důležité je si práci správně zorganizovat. Těsto se mezitím uleželo a mohli jsme se pustit do tvoření kuliček, které se moc povedly a někteří si odnesli i pár vzorků na ochutnávku domů. Poslední společnou hodinu nastala nejvíce očekávaná chvíle - rozdávání dárečků. Zpestřili jsme si to ochutnávkou vánočního cukroví od spolužáků, uvařili jsme si čaj, zapálili frantíka a pustili koledy. 

Přeji Vám krásné prožití vánočních svátků a do nového roku hlavně zdraví, štěstí a pohodu. Moc děkuji za dárečky, udělaly mi radost! 🙂

paní učitelka Danča

          

14. 12. - Nocování ve škole

Dnes došla řada s nocováním i na nás. V 17 hodin jsme se všichni sešli u nás ve třídě, donesli si spacáky, karimatky a další potřebné věci a vydali se vstříc zážitkům úterní noci. Na rozehřátí jsme se věnovali deskovým hrám, které si děti přinesly. K večeři jsme si ukuchtili palačinky, po kterých jsme se olizovali až za ušima. Po večeři nás čekaly hry s roboty a iPady, které děti moc baví a díky přespaní jsme si je mohli půjčit i od ostatních tříd. Jako malé překvapení byla pro děti nachystaná mini diskotéka, kde měly možnost si zatancovat. Před spaním jsme si pustili film, při kterém se pomalu a jistě všichni uchýlili ke spánku. Ráno byl budíček v 6 hodin. Po probuzení se děti převlékly, uklidily si věci po spaní a byla pro ně nachystaná snídaně, za což moc děkuji všem rodičům, kteří se o ní postarali. Děkujeme také paní učitelce Romaně, která s námi tuto akci absolvovala.

A máme opět další skvělý zážitek do třídní sbírky! 🙂

paní učitelka Danča 

             

11. 12. - Vánoční dílna

V sobotu 11. 12. jsme si díky Vánoční dílně užili ve škole skvělou vánoční atmosféru. Žáci naší školy si mohli s rodiči/prarodiči přijít vytvořit drobné ozdoby a dekorace na svůj stromeček. V naší dílně jsme měli hned několik stanovišť pro vyrábění - vánoční ozdoba na kolíčku, výroba sypaného čaje, přáníčka všech druhů a závěsné dekorace. Po tvoření měli všichni možnost drobného občerstvení. Celé dopoledne bylo moc příjemné a věřím, že jsme si ho všichni moc užili! 🙂

paní učitelka Danča

        

9. 12. Muzeum loutek - Kameňačka z pytlíku

Ve čtvrtek jsme navštívili plzeňské Muzeum loutek, kde jsme se zúčastnili výtvarně-dramatického programu Kameňačka z pytlíku. Nejprve bylo pro děti přichystané krátké maňáskové divadlo, kdy zvířátka vařila polévku, kterou měly děti možnost po skončení představení i ochutnat. Byla zřejmě velmi dobrá, protože si někteří přidali dokonce 3x. 😀 Po malém občerstvení se děti pustily do vyrábění svého vlastního maňáska z papírového pytlíku. Každý si mohl vyrobit 2 zvířátka, která vystupovala v představení. Po dokončení výroby jsme se přesunuli do horní části muzea, kde byly dětem představeny různé typy loutek. Bylo tam i malé jeviště, na kterém měly možnost si vyzkoušet zahrát krátký příběh. Jako první si zvolily Popelku, následoval pomotaný Krteček s Jů a Hele a na závěr nám poslední skupina zahrála představení, kde vystupovali jen samí čerti. 

Tento různorodý program se nám všem moc líbil! 🙂

paní učitelka Danča

                    

2. 12. - Svíčkárna Rodas

Dnes jsme s páťáky vyrazili do Litic. Ptáte se, co tam? Přece do Svíčkárny Rodas. V místnosti Svíčkárny nás ihned přivítala krásná vůně vonných solí. Společně jsme si vyrobili stolní svíčky, voskovou ozdobu s poutkem na zavěšení a nakonec jsme si naplnili sáček mořskou koupelovou solí s esenciálními oleji. Na závěr jsme si pustili krátké video o výrobě svíček a mýdel. Celý program jsme si všichni užili a odnesli jsme si krásné dárečky. Snad udělají všem obdarovaným radost! 

Děkujeme, bylo to prima! 🙂

paní učitelka Danča

                        

9. 11. Animánie - Animujeme reklamu

V úterý nás navštívili lidé z Animánie, kteří si připravili program Animujeme reklamu. Nejprve dětem promítli již vytvořené reklamy a rozebrali je s nimi - co reklama obsahuje, jak by měla vypadat, koho má oslovit apod. Poté se děti rozdělily do skupinek a vrhly se na vytváření své reklamy. Jejich úkolem bylo vymyslet poutavý slogan, najít si vhodné rekvizity a pustit se pomocí focení, přesunů předmětů a vkládání fotek do programu do samotného animování. Děti tvorba moc bavila a s nadšením pracovaly celé 4 hodiny.

Určitě jsme animaci nevytvářeli naposledy. 🙂

paní učitelka Danča
 

        

  

2. 11.  Divadlo Pluto - Nářečí v pohádkách, písničkách a říkadlech

Dnes jsme navštívili divadlo Pluto, ve kterém jsme měli možnost se podívat na program Nářečí v pohádkách, písničkách a říkadlech. Představení bylo zaměřené na české a moravské nářečí. Začali jsme u nás v Plzni a postupně se dostali přes celé naše území - České Budějovice, Krkonoše, Ostrava a Brno. Okrajově jsme zavítali i Slovensko, protože toho má s naším jazykem mnohé společné. Celý program byl provázen krátkými básničkami, písničkami a příběhy z dané oblasti. 

Představení bylo velmi zajímavé a vtipné. 🙂

paní učitelka Danča

                  

26. 10. - Halloween

V úterý před podzimními prázdninami proběhl projekt zaměřený na Halloween. Přestrojili jsme se do kostýmů, připomenuli si stručnou historii či tradiční zvyky a pustili se do plnění úkolů s Halloween tematikou. Počítali jsme, doplňovali cvičení, hráli Kahoot! a Kdo je kdo?, řešili únikovou hru a také jsme vyrobili dobroty pro rodiče v podobě slaných pavoučků. Na odpolední program děti nacvičily krásné vystoupení pro své blízké, vzaly je do průvodu a pohostily je "dobrůtkami". 

Moc jsme si to všichni užili a těšíme se na další společnou akci! 🙂👻🎃

paní učitelka Danča

              

 

14. 10. - Den zvířat

Dnešní den byl v celé škole dlouho očekávaný - nastal projektový den - Den zvířat. Každý si mohl přinést svého domácího mazlíčka živého nebo plyšového, fotografie nebo videa. První hodinu jsme si představili ve třídě, kdo co má doma a hurá na obchůzku do jiných tříd. Viděli jsme několik morčat, želv, křečků a dokonce i strašilku. Po svačině byl pro děti připravený projekt. Zjišťovaly statistická data domácích mazlíčků ve třídě, vyhledávaly informace v textu o péči o jednotlivá zvířata, zahrály si různé hry, poznávaly zvuky zvířat, dozvěděly se některé rekordy ze světa zvířat a na závěr dne si z geometrických tvarů zvíře vyrobily.
 
paní učitelka Verča
 
                    
 

22. 9. 2021 - BESEDÁRIUM - Houstone, máme problém!

Dnes děti 3. a 4.třídy vyrazily na dobrodružnou a především ale matematickou misi. Žáci se stali astronauty, kteří se vydali na cestu do vesmíru. V doprovodu těch nejzkušenějších se vydali hledat vhodnou planetu, kam by se mohlo lidstvo přestěhovat. Děti plnily hravou formou nejrůznější matematické úlohy, které byly zaobalené do vesmírného tématu. Mnozí tak ani nepoznali, že si během cesty do vesmíru procvičují matematiku.
 
Program byl velmi pěkně připravený a všichni astronauti se dostali do cíle!
 
paní učitelka Verča
 
              
 

13. 9. 2021 - Návštěva Hvězdárny v Plzni

V pondělí jsme s dětmi v rámci hodin přírodovědy a učivu o Vesmíru navštívili Hvězdárnu Plzeň. Pro děti byl připravený program o Sluneční soustavě, kde se dozvěděly základní informace. Například o tom, jak planety dělíme, jaké mají přirozené družice či jaká další tělesa ve Sluneční soustavě najdeme. Také se seznámily s fázemi Měsíce nebo se základními souhvězdími. Největším zážitkem bylo pozorování hvězdářským dalekohledem. Děti mohly vidět skvrny na Slunci a také jeho erupce. Celý program byl moc pěkný.

paní učitelka Verča

              

 

1. 9. 2021  - První školní den 

Dnes jsme se opět všichni setkali v lavicích po prázdninách, které utekly jako voda. Tento rok jsme se přestěhovali do jiné třídy, tak se někteří do školy těšili o to více.  Už se nemůžeme dočkat zítřka, až si budeme vyprávět prázdninové zážitky. Ve čtvrté třídě nás čeká spoustu nového - tak vzhůru za zážitky a poznáním. 🙂

paní učitelka Danča

                                                              

 

30. 6. 2021 - Vysvědčení

Letošní školní rok se uchýlil ke konci, vysvědčení je rozdané, dárečky předané a prázdniny mohou začít!
Přeji nejen dětem, ale i rodičům, hezké a pohodové léto plné zážitků a odpočinku.

Mějte se fajn!

paní učitelka Danča

 

28. 6. 2021 - Školní olympijské hry

Poslední týden ve škole máme vždy rádi. Učení již máme za sebou, a tak většinu času trávíme spolu venku. Dnes jsme se vydali na stadion, kde jsme zažehli plamen Školních olympijských her. Děti si mohly vyzkoušet tyto disciplíny - vytrvalostní běh, skok do písku, štafetu, hod kriketovým míčkem za určitou vzdálenost, hod na cíl a sprint na 50 m.

Všichni podali skvělé výkony a sportovní dopoledne sklidilo velký úspěch! 🙂

paní učitelka Danča a Romča

                                    

                                                                      

 

21. - 25. 6. 2021 - Škola v přírodě - RS Máj Plasy

1. den

Dnes ráno jsme hned po testování vyrazili na školu v přírodě. Prošli jsme si areál, který většina z nás už velmi dobře zná, někteří jsou zde ale poprvé. Po obědě jsme si vybalili kufry, prozkoumali chatky, povlékli postele a děti vyrazily na program s vychovatelkami Kačkou a Zdenkou. Hrály různé hry, např. lidské tělo, kde se vždy dvojice musela chytit částí těla, která byla napsaná na lístečku, dále následovala hra Evoluce na téma Harry Potter. Ve volných chvilkách si děti mohly zahrát volejbal. Na závěr na ně čekalo osvěžení pod venkovními sprchami. 

Pondělní den jsme si moc užili a už se těšíme na zítra. 🙂

paní učitelka Danča

                    

 

2. den

Po propršené noci s blesky a hromy jsme se probudili do příjemného rána a počasí nám po celý den přálo. Dopoledne jsme strávili společně v areálu RS Máj a ponořili jsme se do základů kriminalistiky. Zahráli jsme si hry, které byly zaměřeny nejen na postřeh a fyzickou sílu, ale i na vymýšlení taktik a postupů. Také jsme si vyzkoušeli udělat otisky svých prstů a sledovat jejich rozdílnosti. K obědu jsme si mohli vybrat, zda máme chuť na rajskou nebo raději svíčkovou omáčku. Po poledním klidu si děti přebrali vychovatelé a hráli s nimi pexeso. Poté všichni společně odešli do lesa, kde hráli obrázkovou pantomimu a hru Kopírka.

I dnešní den byl moc fajn a zítra se vydáme hledat zločince!

paní učitelka Danča

                                      

 

3. den

Dnešní den jsme započali bufetovou snídaní, kdy byla na výběr větší škála potravin, než při běžné snídani. Nacpali jsme si břicha a počkali, až přejde déšť a vyrazili jsme na velkou výpravu, při které jsme hledali zloděje, který ukradl drahý prsten z klenotnictví. Na trase na nás čekalo 8 stanovišť, kde měly děti pomocí nápověd a výpovědí svědků přijít na lupiče. V průběhu pátrací akce jsme si udělali malou pauzu, kterou děti využily nejen ke svačině, ale i ke stavění domečků z přírodnin. Lupiče se povedlo úspěšně dopadnout, a tak jsme slavili úspěch. Po oběde si děti měly za úkol poklidit chatky a po poledním klidu odešly s vychovateli na připravený program. Hrály hru Poznej naši loď, Molekuly a Music stop. Po zábavném odpoledni přišel na řadu karneval zakončený koblížkovou párty. 

Dnešní den byl opravdu parádní a všichni doufáme, že nás koblížky v břiše v noci moc nepozlobí! 🙂

paní učitelka Danča

               

                                                                                 

4. den

Po propršené noci jsme se obávali, zda budeme moci vyrazit na plánovaný výlet do ZOO Plasy. Počasí se naštěstí umoudřilo, a tak jsme ihned po snídani vyrazili. V areálu bylo nejen mnoho druhů zvířátek, ale také 18 jamek na minigolf z různých kontinentů světa. Při odchodu jsme se zastavili v suvenýrech, kde si mohly děti koupit něco na památku. Po obědě a následném poledním klidu si děti klasicky přebrali vychovatelé a hráli s nimi různé hry. Když se dostatečně vydováděly, následovalo balení kufrů a úklid chatek. K večeři byl pro nás připravený bohatý raut. Na závěr je pro děti přichystaná malá diskotéka a jako hřeb večera nás čeká ohňostroj. Zítra po snídani nás naberou autobusy a míříme domů.

Bylo to tu super a moc jsme si to všichni užili!!!!! 😍🙂

paní učitelka Danča

        

 

11. 6. 2021 - ANIMÁNIE - Staré pověsti české

Na závěr tohoto týdne se děti zúčastnily programu od Animánie, který probíhal v naší třídě. Děti si vyzkoušely vytvořit vlastní animaci, která souvisela s příběhy z českých pověstí. Nejprve si s lektory pověsti rozebraly v kruhu, následně si pomocí dramatizace příběhu formou živých obrazů přiblížily schopnost vyjádřit děj obrazem a porozumět mu. Vyrobily si loutky a rekvizity a oživily je rozpohybováním obrazů - technikou ploškové animace. Bylo vidět, že děti tvorba velmi zaujala a samy se divily, že čas utekl jako mávnutím proutku. Už se všichni těšíme na finální video, kde budou všechny dnešní animace zaznamenané. 🙂

paní učitelka Danča

         

 

8. 6. 2021 - Lobezský park

Dnes jsme společně se 4. třídou vyrazili do Lobezského parku strávit zde sportovní dopoledne propojené s poznáváním přírody. Vyzkoušeli jsme zde všechny možné atrakce - např. dlouhé skluzavky, průlezku ve tvaru lodi s lanovou houpačkou, trampolíny, maják apod. Prošli jsme park a plnili spoustu úkolů, které byly laděny do přírodovědného tématu. Počasí nám přálo, a tak jsme se mohli osvěžit u jezírka a brouzdaliště. Výlet jsme si všichni moc užili a bylo moc fajn být společně i mimo školní budovu a trošku si zaskotačit. 🙂

paní učitelka Danča a Romana

                               

 

25. 5. 2021 - Tajuplný les

Dnes jsme společně navštívili DEPO 2015, kde nyní probíhá interaktivní výstava s názvem Tajuplný les. Dostali jsme magické hůlky, díky nimž jsme mohli oživovat různé části expozice a jednotlivé instalace. Do světa fantazie jsme vstoupili králičí norou a ocitli se na dně rybníka, kde bylo úkolem z něj odstranit nepořádek a pochytat rybky. Objevovali jsme tajemství začarovaných tůněk či svítících programovatelných stromů. Vyzkoušeli jsme si také kouzlo Ubrousku prostři se a nasimulovali si pořádnou bouřku s blesky i zvuky, které nám jsou známé. Zavítali jsme do psychedelického pralesa a procházeli se magickou krajinou jako z Avatara. Na výstavu s námi šla i naše bývala spolužačka a kamarádka Varvarka, která tu je nyní na návštěvě. Děti si to moc užily a byly smutné, že čas zde utekl velmi rychle a musíme se vrátit zpět do školy. 

PS.: Kdopak nám to svištěl na skluzavce takovou rychlostí, že nebylo možné ho zachytit na fotografii? 😀

paní učitelka Danča

                

 

                                                                               

 

4. 5. 2021 - Moje cesta na svět

Dnes k nám zavítala paní lektorka Kristýna, která se snažila dětem citlivě otevřít komunikaci o vzniku našeho života, prenatálním období a narození. Děti beseda velmi bavila, dozvěděly se spoustu nových informací a Kristýna jim objasnila nejasnosti, které je v průběhu napadly. Děti si prohlédly růst plodu na názorné pomůcce, kterou s sebou Kristýna měla. Ukazovala jim také zajímavá videa k tomuto tématu. Byly to skvěle strávené dvě vyučovací hodiny.

paní učitelka Danča

                     

                                                                                                             

 

 

12. 4. 2021 - Konec distanční výuky a návrat do školy

Tak už jsme se konečně dočkali a jsme opět zpátky v lavicích. Všichni jsme se moc těšili, protože 3 měsíce za počítačem byly pro všechny velmi dlouhé. Mimo naplánované hodiny výuky jsme i nadále vařili, pekli, četli si. Měli jsme i on-line návštěvu v hodině prvouky, kdy dětem člen IZS řekl mnoho zajímavostí a odpovídal jim na jejich záludné otázky. V rámci Velikonoc jsme si upekli beránka a udělali si tematickou hodinu plnou velikonočních her a aktivit. První školní den (po distanční výuce) byl pro nás celkem náročný, protože jsme byli zvyklí déle spát a mít větší "pohodičku", ale věřím, že postupem času se zaběhneme do starých kolejí a vše nám půjde jako dříve. Při distanční výuce děti pracovaly velmi dobře a zaslouží si obrovskou pochvalu! 

Jsme moc rádi zase spolu a doufáme, že už se nebudeme muset vracet zpět za své počítačové obrazovky! 🙂

paní učitelka Danča

                                                           

                  

 

 

4. 1. 2021 - ??? - Distanční výuka

V novém kalendářním roce jsme se zatím, bohužel, nemohli podívat do školy, a tak žijeme převážně virtuálně. Dopoledne se učíme podle daného rozvrhu a občas pořádáme i dobrovolná odpolední on-line setkání, kdy něco vyrábíme, vaříme či pečeme. Zvládli jsme si udělat i malý on-line karneval a parádně jsme si ho užili. Zpestřujeme si toto období různými hrami a únikovkami a děti to moc baví. Občas nás samozřejmě potrápí nejeden technický problém, ale nás už to nerozhodí!! Dětem začínají jarní prázdniny a já jim přeji, aby si je, i přes nynější situaci, moc užily, odpočinuly si a načerpaly sílu a energii na další práci. Za distanční výuku je musím MOC pochválit!

Po prázdninách na viděnou, už teď se těším na naše netradiční úterý! 🙂

paní učitelka Danča

                              

 

                                                          

 

 

18. 12. 2020 - Vánoční projekt

Poslední školní den roku 2020 jsme se vánočně naladili. Plnili jsme různé pracovní listy s vánoční tématikou, hráli jsme vánoční hry, povídali jsme si o tradicích, pouštěli jsme lodičky z vlašských ořechů, krájeli jablíčka, zahráli si únikovou hru se sobíkem a vyrobili svíčky ze včelích plátů. K tomu všemu jsme poslouchali zvuky vánočních koled a do nosu se nám linula vůně františka. Na závěr dne jsme si předali dárečky. Všichni z nich měli obrovskou radost a dnešní den si skvěle užili. 

Přeji všem klidné prožití vánočních svátku, hodně štěstí a zdraví v novém roce 2021!

Po prázdninách na viděnou🙂

paní učitelka Danča

                                                                          
                                                                                                                     

 

30. 11. 2020 - Návrat zpět do školy

Dnes jsme se opět setkali v lavicích "face to face", což značí, že nám konečně skončila distanční výuka. Děti po celou dobu on-line výuky moc hezky pracovaly, za což je musím velmi pochválit. Čím déle distanční výuka probíhala, tím více na dětech bylo vidět, že jejich nadšení opadá. Držely se ale statečně a vše skvěle zvládly. On-line dny jsme si obohatili různými výzvami (Halloweenská, listopadová) i tvořivou dílničkou, při které jsme si vyrobili papírový adventní věnec. Do školy jsme se už všichni těšili a jsme rádi, že se můžeme zase každý den potkávat v naší třídě. Shodli jsme se ale na tom, že přeci jen v něčem byla on-line výuka lepší - mohli jsme déle spát. 🙂 

Velké poděkování za distanční výuku patří i rodičům! 🙂

paní učitelka Danča

                                                            

                                                                          

17. 9. 2020 - Čtvrtý den ŠvP

Ve čtvrtek jsme se domluvili s druháky a vyrazili na společnou mini túru do přírody. Po cestě bylo nachystáno spoustu aktivit. Hráli jsme různé hry a objevili spoustu nového. Nechyběl ani souboj ve sbírání šišek, ve kterém jednoznačně zvítězili druháci. Na závěr společného dopoledne jsme využili místní multifunkční hřiště, kde si to všichni moc užili. Po poledním klidu děti vyrazily do prostorů areálu a hrály tematické a pohybové hry, poté pomalu začaly balit. Večer byl pro nás všechny připravený vynikající raut a následně program, který se dětem moc líbil!! :)

paní učitelka Danča 

                                   

                            

 

16.9. 2020 - Třetí den ŠvP

Ve středu jsme se zaměřili na naše tělo a hlavně smysly. Téma bylo opět zašifrované pomocí Morseovy abecedy. Využili jsme k tomu spoustu her a pomůcek (optické klamy, hra Čichaná, kartičky se slovy, ovoce, hudba ...). Hra Čichaná děti moc bavila, mohly okusit na 50 druhů různých vůní. Bavilo je také pozorovat optické klamy. Na závěr jsme si dali procházku cca 3 km a po cestě pozorovali přírodu a hráli hry. Odpoledne děti vyrazily do lesa stavět domečky z mechu a přírodnin, poté si zahrály pohybové hry. Když se vrátily z přírody, bylo pro ně připravené překvapení v podobě maškarní a koblížkové párty. Moc si to tu všichni užíváme, počasí nám přeje a je to tu super!! :)

paní učitelka Danča

                                          

                                             

 

15. 9. 2020 - Druhý den ŠvP  

V úterý nás čekal další zábavný den. Dopoledne jsme nejprve vyluštili šifru zapsanou Morseovou abecedou, která nám prozradila, že se budeme dnes zajímat hlavně o rostliny a přírodu. Dále jsme si netradičně zasoutěžili s vodou (viz foto). Při poledním klidu holkám nedal spát nepořádek v pokojích, a tak vzaly úklid do svých rukou. Odpoledne děti hledaly poklad. Na pomoc jim sloužily kartičky, ze kterých skládaly příběh, aby se k pokladu dostaly.

paní učitelka Danča

 

                                                                              

                                                                                                        

  

14. 9. 2020 - První den ŠvP

Dnes jsme vyrazili na školu v přírodě. Díky COVIDu se nám termín překlenul až do tohoto školního roku. Po odjezdu od školy jsme cca po hodině dorazili do rekreačního střediska Máj - Plasy. Ubytovali jsme se, prohlédli si areál, dali si oběd a děti byly seznámeny s celotýdenní hrou – vykoupení Jimmyho Jacksona. Odpoledne s vychovatelem Tomem hrály spoustu her. Například seznamovací hru, schovávanou, Věštkyni – moc si to užily.

paní učitelka Danča

                                                                                   

 

                                                                                

1. 9. 2020 - Zahájení školního roku

V úterý 1. 9. jsme po letních prázdninách vrátili zpět do lavic. Třídu jsme si ponechali z minulého roku, ale vyzdobili jsme si ji do námořnického tématu, který nás tento rok bude provázet. 

A teď už se můžeme vesele vrhnout do práce a načerpat nové informace!

Přeji všem úspěšný školní rok 2020/2021!

paní učitelka Danča